Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya szerint felelőtlenül...

Anya szerint felelőtlenül költöm a pénzem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a jövőhét végén lesz egy tök jó "speciális nap" a helyen ahova sportolni járok. A férfi aki tartja, egy külföldről meghívott, a sportágában elég népszerű sportoló és 9000 forint lenne a díja, hogy részt vehessünk az edzésén. 18 éves vagyok, a nyáron dolgoztam egy keveset, lenne rá pénzem, viszont jövőre érettségizek és emiatt járok most is külön matektanárhoz, ami természetesen pénzbe kerül (mondjuk szerencsére olcsót találtunk). Tegnap mondtam anyának ezt a napot, hogy viszonylag olcsó is a korábbiakhoz képest, de ő "kioktatott", hogy beszéljünk már akkor a felelősséges pénzköltésről, meg volt lepődve hogy komolyan gondolkodtam hogy menjek-e, mert azt sem tudom mit fogunk csinálni - ami tény, viszont az edzőink mindig elmondják, hogy ha ilyenre lehetőség van, hogy azért is jó menni, mert a vége mindig az, hogy sok mindent pontosabban tanítanak, új dolgokat mutatnak, stb. A lényeg, hogy a nyáron megdolgozott pénzemből fizetném, nem kerestem sokat (45 ezerről van szó), de szerintem nem felelőtlenül szórom a pénzem, eddig csak egyetlen egy felsőt vettem... Sosem pazaroltam, mivel általában jutalomként kaptam zsebpénzt amíg kaptam, megtanultam beosztani. Anya szerint annyi sok más van ami sokkal fontosabb ennél. Nem tudom, hogy mi legyen, a hétvégére be kell fizetni ha menni akarunk, sorozatosan írnak nekem az edzőtársaim hogy megyek-e én is. :(

Évente ha háromszor van ilyen alkalom és mi a kezdő csoportban eddig nem mehettünk, most is csak azért mert ilyen-olyan alkalom miatt nem tudtak nyári tábort szervezni...


2017. aug. 2. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Fizesd be, és menj el, ha nagyon szeretnél. Mit tud csinálni anyukád? Lefogja a kezed, vagy mi? Ő se venné jó néven ha beleszólnál mire költse a pénzét.
2017. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom milyen sportág ez, de a mai világban 10x és 100x több trükköt és tippet összeszedhetsz internetről, leírásokból és videókból. Méghozzá teljesen ingyen.
2017. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem anyádnak (ez nem csúnya szó, az 'anya' ragozott alakja!) igaza van. Gondolj bele, 9.000 forintot csak egy edzésre amikor ingyen is van lehetőség a tested fejlesztésére. Légy tudatában annak, hogy a mai világ a fogyasztásra épül. Elhitetik veled, hogy mennyi mindenre szükséged van, és az természetesen pénzbe kerül. Ehhez a cégek, meg egyéb érdekeltségek felhasználják az egyen korúak befolyását, hogy rosszul érezd magad hogy kimaradsz belőle. Nincs az az edzés ami 9000 forintot érne amikor ingyen lehet saját testsúlyos edzéseket csinálni, amikor bérletek vannak edzőtermekbe, amikor ingyen lehet úszni ebben a melegben. Ez neked lehet egy nagyon jó lehetőség, hogy megtanuld, hogy a világ egész életed során arra fog ösztönözni hogy a pénzt amit megkeresel lényegtelen dolgokra költsd. Gondolj bele, te dolgoztál meg érte és elszórnál 9000et egy darab edzésért? Ezen vehetnél két pólót, vagy két könyvet, vagy vonatjegyet egy jó helyre barátokkal vagy akármi hasznosabbat. Persze az emberek többsége ma nincs tisztában azzal, hogy a pénzt amiért megdolgoznak felesleges dolgokra szórják el, aminek nagy rész egészségtelen és drága kaja, de ez már más téma.
2017. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Hogy álltok anyagilag? Nem kellene iskolakezdésre az az összeg? Pár új ruhára esetleg? Vagy egyéb szórakozásra, bulira? Ha nem, akkor beszéld meg anyukáddal hogy te ezt nagyon szeretnéd. Én nem fizetném be, de neked kell tudnod.
2017. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

"Anya szerint annyi sok más van ami sokkal fontosabb ennél. "


Például?


Szerintem is menj el. Te kerested meg ezt a pénzt. Drogra is költhetnéd...ha olyan lennél, az jobb lenne anyukádnak?

2017. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen logika alapján mindenféle baromságra is elherdálhatja a pénzét, teljesen elfogadható indokból mert legalább "nem drogra költi".
2017. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Befizeted, aztán meglátod, érdemes volt-e? Ha úgy érzed, kár volt, akkor is egy tapasztalattal közelebb lettél ahhoz, hogy idővel képes legyél rangsorolni a kiadásaidat.
2017. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

18 éves vagy, nehogy már ne költhess el 9000 Ft-ot valamire, amit szeretnél! Pláne a saját keresetedből!


Anyádnak fogalma sincs mennyi egy belépő pl. a Sziget fesztiválra, vagy a soproni VOLT fesztiválra! És nemcsak a belépőjegy a költség, hanem ott fogyasztasz, utazási költség is van stb. Pedig ezek szimpla szórakozások (sok esetben alkoholos állapotban); amire te költenél, az pedig sport, tehát az egészségedet is szolgálja.

De ha lány vagy és összeveted ilyen-olyan fodrász vagy kozmetikus költségekkel, akkor is rögtön kiderül, egyáltalán nem sok ez a 9000 Ft.

Vagy ha azt mondom, hogy a Balatonnál egy személyre jó, ha 4-5000 Ft-ért találsz szállást, akkor egy Balatonon töltött hétvége szállásköltsége (az egész költség legalább dupla annyi).


Szóval igen: az élet pénzbe kerül. Általában a hobbi, a szórakozás, a kikapcsolódás is. De hát ezért dolgozunk, nem? Te is azért mentél nyári munkára, hogy a kapott pénzt a saját céljaidra költhesd, nem?


Én a helyedben nem hoznám többé elő otthon a témát. Befizetném a pénzt és még a "speciális napot" sem említeném, csak azt, hogy azon a napon megint megyek edzésre, ahogy szoktam.

2017. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

"Nem tudom milyen sportág ez, de a mai világban 10x és 100x több trükköt és tippet összeszedhetsz internetről, leírásokból és videókból. Méghozzá teljesen ingyen."


Most ezt miért kellett így lepontozni? Mikor kickboxoltam akkor fogtam magam és összekalózkodtam 4-5 könyvet és 3-4 fullos oktató DVD-t méghozzá a világ legjobbjaitól. Rengeteget tanultam belőlük, amit az edzőimtől nem.

2017. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Mit sportolsz, milyen szinten és amúgy mennyit költesz/költenek rá? Ha versenyszerűen csinálod, akkor van értelme ennyit költeni rá, hiszen egy új technikától javulhatnak az eredményeid. Viszont ha még az elején vagy gondold meg, hogy megéri e 1 alkalomra ennyit kifizetni.

Én lovas vagyok és én is fizettem már egy edzését 8 ezret. Olyan ember tartotta, akitől 1 óra alatt tanult dolgokból sokáig tudtam építkezni. Hobbi szinten versenyzek nekem ennyit megért, hogy jobbak legyünk, illetve a kapcsolatom javuljon a lovammal.

Döntsd el számodra mi a fontosabb és mit profitálsz belőle.

2017. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!