Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti erről mit gondoltok, egyik...

Ti erről mit gondoltok, egyik barátom szerint a szülőnek kötelessége eltartania a gyerekét egész életében?

Figyelt kérdés

Eléggé meglepődtem, amikor egyik barátom kifejtette,

hogy a szülei kötelesek őt eltartani, amíg nincsen munkája. 29 éves. Anyagilag jól állnak, tehát ezzel nincsen baj. Pár éve vettek neki a szülei lakást, még tanul, amúgy rendes srác, csak kissé burokban nőtt fel szerintem.


Én szégyellem, hogy rászorulok esetenként a támogatásukra, attól félek, hogy én ezt nem tudom megadni majd a leendő (még arrébb van azért) gyerekemnek.


24/F


2017. jún. 7. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem kötelessége eltartani élete végéig ha addig mondjuk nincs munkája vagy nem is akar dolgozni. 18 ig kell! Nyilván ha tanul akkor segítik, de az már vagy vagy. Nem kötelező.
2017. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Számomra nagyon fura ez a hozzáállás. Középiskolás koromban nyáron dolgoztam, hogy legyen saját pénzem, mert nekem már akkor cikis volt pl. bulira szülőktől kérni.

Felnőttként is az önállóságra törekszem, nem akarok pl. egy férfitól függeni.

Nekem fura, hogy egy felnőtt férfiban nincs ilyen önállósági vágy.

Egyébként nem kötelessége eltartani a szülőnek egész életében. Kötelessége felnevelni. Ha megteheti, segítse a gyerekét, akár felnőtt korban is. Akkor ennyi erőből a szülők is mondhatnák, hogy a fiúknak kötelessége őket idősebb korukban támogatni, ellátni, ápolni, stb.

2017. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudom, gáz, hogy mások életét írom le, csak fura nekem, hogy fel sem fogja, mekkora szerencséje van, hogy már lakás is adott, közben sokat panaszkodik, hogy mennyire nyomorult az élete.


"Akkor ennyi erőből a szülők is mondhatnák, hogy a fiúknak kötelessége őket idősebb korukban támogatni, ellátni, ápolni, stb."

Hát igen, ez elég érdekes, mert nem az a gondoskodó fajta.

2017. jún. 7. 14:19
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
18 évig kötelessége, utána nem. Sőt, már van olyan hogy szülőtartás, szóval még fordítva is igaz.
2017. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

Nem kötelessége természetesen, de ha megtehetik, miért ne támogatnák?

Nyivákolnak itt a "kedves szülők" folyton, hogy milyen hálátlanok a mai fiatalok, de ugyanezek mélységesen föl vannak háborodva, ha egy fillért is költeni kell a büdös kölökre. Kidobják amint lehet, de elvárják, hogy majd öreg korukban egy szó nélkül ugorjanak, dobjanak félre mindent, hogy segítsenek.

Na hát ez nem így működik. Ha a szülő támogatja a gyerekét, segít neki elindulni az életben, így a gyerek tanulhat és messzebbre juthat, akkor majd valószínűleg nem okoz neki problémát, hogy később ő segítse a szüleit, mikor azok szorulnak rá.

Tudom, bilibe lóg a kezem itt a csórók és megkeseredettek országában...

2017. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 acelsziv ***** válasza:
45%
Mi a qrva anyját tanul még 29 évesen? 3x -es pályakezdőként szép esélyei lesznek az istenbarmának.
2017. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%

81 % akkor a végszavad.

Te ezek szerint ahogy már kiderült: akkor azért szültél gyereket, hogy öregkorodban eltartasd magad??? Mert nagyon úgy néz ki!

Azért támogatod, hogy öregkorodban, ha kell, eltartson! Ehhez a felfogáshoz tényleg, csak gratulálni tudok!


Én eddig azt hittem minden érdek nélkül csak úgy van a támogatás. De akkor én tévedtem, bocsánat.


Csak érdekből történik akkor nálatok. Bravo!!

2017. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Eltartani nem köteles, hacsak nem szorul rá (pl. betegség miatt). Viszont támogatnia, tanácsaival, tapasztalataival ellátnia igen. Bár ez sem olyan kötelező jellegű eltartás, hanem egy "szülő soha nem hagyja cserben a gyermekét" féle.
2017. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem kotelessege, sot, a felnott gyereknek kotelessege eltartani a raszorulo szulot ha ugy adodik (szulotartas).
2017. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

Dehogy kötelessége, kedves ismerősöd egy undorító parazita, aki ezzel a nevetséges maszlaggal mentegeti magát.


Szép kis barátaid vannak..

2017. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!