Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Menjek az "örökségemért"?

Menjek az "örökségemért"?

Figyelt kérdés

Sztori röviden: anyám félrement már házasságban, én családba születtem, úgy nőttem fel, h 17 éves koromig titkolta előlem az igazat. Véletlen derült ki. Apasági igazolja, h anyám férjéhez semmi közöm, azt viszont sajnos igazolni még nem tudom, hogy vér szerinti családtag vagyok a másik családban, egyedül anyám biztos benne. Végülis ő volt ott.


Mostohaapám 13 éves koromtól molesztált, illetve az ő apja is. 17 évesen elköltöztem, nevemet megváltoztattam 20 éves koromban, mert nem bírtam viselni az ő családnevüket. Anyámét vettem fel.


Anyám szerint - mivel már ismerem a szitut, hozzuk ki a legtöbbet a dologból - mennem kéne az igazi apámhoz sorbaállni amikor osztják majd a vagyont. Egy idősebb pasasról van szó, hozzátenném 4 féltestvérem van, mind 15-20 évvel idősebbek nálam. Sajnos személyesen is ismerem kettejüket, bár ők nem tudják, ki vagyok.


Mégis mennyire van rendjén az, ha egy olyan lány menne tartania a markát abba a családba, akihez bár - az állítólagos vér szerinti kapocson kívül - nem köti semmi, de jog szerint örökölhet? A családban, amiben felnőttem, csak a szart kaptam az "apámtól". Ld. fentebb. Az anyai oldalam sem volt egyszerű, de ez nem ide tartozik. Az örökségről csak annyi, hogy bár persze nem látok bele a papírokba, de lenne értelme anyagilag. Vagy hagyjam őket csendben, békében élni? Majd az élet kárpótol engem valamikor?


Fogok én is örökölni nyilván egy ingatlant és pár személyi hitelt ahogy elnézem a mostohaapámtól, hisz papíron értelemszerűen ő az apám.


Üdv.

N 28



2017. aug. 3. 18:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem olvastam el, mert nem érdekel, de szerintem ne menjél. Nem éri meg.
2017. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Lenne értelme anyagilag, így menni kell. A boldogulásodat segíti elő.
2017. aug. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
DNS vizsgálat kell minden esetben amivel igazolnod tudod hogy ő a vérszerinti apád. Számíthatsz rá hogy pereskedhetsz a féltestvéreiddel ha nagyobb összegről van szó. Nagyon nehezen fogod tudni tartani a markod, mert nem ismert el az életében mint gyerekét.
2017. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Nálam majdnem ugyan ez a szitu, annyi különbséggel, hogy anya nem tudta hogy apámnak felesége van így én születtem úgymond a "szeretőtől". Van egy bátyám, 20 évvel idősebb mint én. Nekem eszembe sem jut odamenni hozzájuk, utána nem tudnék tükörbe nézni.
2017. aug. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Egyrészt a biológiai apád még él? Mert akkor még nincs örökség, és mire odakerülne a dolog, addigra nem biztos, hogy megéri, most eltekintve attól, hogy milyen helyzetbe kerülsz te is meg az a család is.


Másrészt attól, hogy anyád lefeküdt mindkét férfivel, még nem tudhatja, ki is az igazi apád. Ha a hivatalos, akkor dupla botrány lesz belöle, két család hullik szét.


Harmadrészt a mostohaapádtól (feltételezem, ö az, aki hivatalosan az apád) csak akkor örökölsz, ha ö "marad" az, ha a másik fél, akkor ettöl az örökségtöl is elesel.

2017. aug. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Egyrészt a biológiai apád még él?"

Igen, de öreg már és súlyos beteg. Ezért is állt elő most anyám ezzel a tervével.


"még nem tudhatja, ki is az igazi apád. Ha a hivatalos,..."

Mint írtam, ő biztos nem, erről DNS vizsgálati papírom is van. 99,9%-ban nincs köztünk rokoni kapcsolat, tehát ő csak papíron apám.

2017. aug. 3. 19:39
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
Ne bolygasd őket, hagyd békén azt a családot! Csak a gondot szülné, senkinek nem lenne jó!
2017. aug. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Most az örökséget félretéve: Meg szeretnéd ismerni az apádat?
2017. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
67%
Az anyud szerinti biológiai apádtól nem örökölhetsz, mivel ha jól értettem, semmilyen papír nincs arról, hogy a gyereke lennél, csak édesanyád, mondjuk úgy, feltételezése. Ha van arról papír, hogy anyud férje az apád, ő "nevelt", akkor örökölhetsz onnan, hiába van dns vizsgálat arról, hogy nem vérszerinti. Pert kell indíts, ahhoz hogy a vérszerinti apádtól örökölhess, méghozzá úgy, hogy a vérszerinti apa ismeretlen. Ha minden jól megy, bizonyítékok vannak a feltételezett apaságról, akkor beidézik, megnyered a pert. Ekkor örökölhetsz innen. De azt számításba kell vedd, hogy valószínűleg tönkreteszel egy családot és nem fogják a féltestvérek könnyen adni a vagyont. Én hagynám az egészet, már csak a magam nyugalmáért is, nekem nem hiányozna a pereskedés.
2017. aug. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

Attól függ, mekkora az érték. 1 millióért szerintem hagynám, de 10 millióért már mennék.

A másik oldalon meg ha negatív lenne az örökség, akkor vissza kell utasítani.

2017. aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!