Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, hogy szűk körű...

Miért baj, hogy szűk körű esküvőt szeretnénk? Hogy érhetném el, hogy anya ne akarjon ennyire beleszólni?

Figyelt kérdés

Jövő májusban lesz az esküvőnk, már összeírtuk, hogy nagyjából kiket szeretnénk meghívni mind magára az esküvőre és utána a vacsorára, bulira.

Nem szeretnénk, hogy a vacsorán olyan emberek is ott legyenek, akikkel amúgy évek óta nem beszéltünk, vagy akiket nem is kedvelünk. Ezért kb 80-100 fő lesz ott.


Anyukám viszont ki van akadva, hogy ezt nem így illik, meg hogyha ennyire felnőtt vagyok, hogy férjhez menjek, akkor barátkozzak meg a gondolattal, hogy az életben vannak olyan helyzetek, amikor nem minden úgy van, mint ahogy mi szeretnénk. Ezt elfogadom, de az esküvőm ne olyan esemény legyen már, ahol nekem kell összeszorítani a fogamat és mellőzni a szemforgatást.


Vagy rosszul gondolom szerintetek?

Ilyen embereket nem hívtunk meg, mint pl. a mamám testvérének az özvegye és neki a gyerekei, unokák. A gyerekeit még ismerem, de pl. az unokáit sosem láttam. Vagy apa testvérének a keresztszüleit, nekik a gyerekeiket családdal együtt.


De ez a beleszólás máshol is probléma, mert minek kell nekem ilyen drága esküvői ruha, miért nem jó a helyi kifőzde a vacsorához, stb. És igazából ez még nem is az az aktív szervezés. Előre félek, hogy mi lesz az esküvő előtt pár héttel...


2017. aug. 4. 16:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Akikkel közel egy évtizede nem tartjátok a kapcsolatot, azoknál nincs illik-nem illik.

Amúgy nem illik meghívni, mert azt is hihetik, hogy csak az ajándékért hívjátok meg őket.


Amúgy meg, ha te fizeted a saját meghívottjaidat, és nem a szüleid, akkor azt hívsz meg, akit akartok a pároddal. Mivel úgy szokás, hogy a menyasszony rokonainak a vacsoráját a menyasszony, a vőlegény rokonainak a vacsoráját a vőlegény vagy a szüleik fizetik. A közös barátokat meg közösen.

De ha a szüleid fizetik, és pl. azokat a családtagokat akarják meghívni, akiknek az esküvői vacsoráján ti is ott voltatok, akkor jogos az elképzelésük.

2017. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A szűk körű:

menyasszony és vőlegény

a két tanú a párjával

a négy szülő

a nagyszülők

a keresztszülők

a menyasszony és vőlegény testvérei a párjukkal és gyerekeikkel együtt

.

.

Tágabb körű:

a nagynénik, nagybácsik párostul

unokatestvérek ( párostul)

a menyasszony és vőlegény saját és közös barátai (esetleg párostul).

2017. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy így reagálnám le:"Anyu, felnőtt ember vagyok,hadd szervezzük meg az esküvőnket,ahogy mi szeretnénk!Ha nem tetszik, nem kell eljönni,a meghívás csak egy gesztus, nem parancs.Legalábbis akkor,ha így viselkedsz."
2017. aug. 5. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szűk kör!... Akkor egy kiterjesztett, normál esküvőn mennyi ember dukál? Egy stadionnyi?
2017. aug. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!