Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya lanya kapcsolati problema...

Anya lanya kapcsolati problemak? 14/L

Figyelt kérdés

Anyaval sokszor veszekszunk de mindig ugyanaz miatt alltalaban. A problema oka az hogy kulonbozo szemszogbol latjuk azt hogy amikor a telefonon a barataimmal beszelgetek es o hozzamszol nem valaszolok elsore es visszakerdezek hogy tessek? , erre o teljesen felidegesiti magat (hogy en nem tudok normalisan hozzaszolni es hogy a baratnoiddel beszelgetsz inkabb ) holott ez nem igaz mert az en hangsulyom szerintem teljesen rendben van bar o ezt mashogy hallja. Sokszor megzsarol hogyha ezen nem valtoztatok nem mehetek ( elore lebeszelt kozeli) esemenyekre. Ilyenkor mar en is fel szoktam emelni a hangom. Azt is le kell szogezni hogy nem vagyok fuggo es nagyon sokat beszelgetunk anyaval.


Bocsi hogy ekezetek nelkul irtam csak telorol igy gyorsabb.



2017. aug. 5. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Hát, ha a szüleidre felemeled a hangod, akkor ne is csodálkozz... tiszta szégyen....

Ha a gyermekem felemelné a hangját velem szembe, biztos 1 atyai sallerel le is állitanám... de szerencsére, jol nevelt es tudom, hogy nem lesz rá szükség.

2017. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 1. válaszoló, gratulálok, te mintaapa. Az önérzetesség megvan benned, de legalább a kérdést olvasnád el figyelmesen.

A kérdező azt mondta, hogy AZUTÁN emeli fel a hangját, miután az anyja ilyen hülyeségen vitatkozik, ráadásul képes büntetéssel fenyegetőzni miatta.

Azért remélem, hogy a gyereked az eszét nem tőled örökölte.

2017. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Nem szamit mit mondasz kedves #2 valaszolo.... soha nem volt szukseg ra, hogy meg egy sallert is kapjon, de ha elkezdene felemelni a hangjat, pkane ugy, hogy nalunk ez nem divat, akkor biztos megjutalmaznam egy sallerel, mert nem a haverja vagyok.... es nem erdekel, hogy Te es a hippi haverjaid ehhez mit szolnak.... en tisztelem a gyermekem es forditva is elvarom....

Majd a sajat gyermekednel tesztelheted a sajat nevelesi modszered....

2017. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hogy tudnek ezen valtoztatni?
2017. aug. 5. 18:31
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Hát kedves Rebeka, ezen könnyű segíteni. Megbeszéled anyukával, hogy vagy telefonon beszélsz, vagy vele történik a beszélgetés, mert egyszerre a kettő nem megy.


És valóban ne legyél függő, korlátozd a fecsegést, inkább találkozzatok élőben a barátokkal. Élőben jó beszélgetni - ne legyen ilyen mint az alábbi viccben:

[link]

2017. aug. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
3-mas válaszoló, akkor is szövegértelmezési problémáid vannak. Egyszerűen értelmezhetetlen a válaszod. Nem értem, hogy min nem csodálkozol, ha felemeli a hangját, mivel leírta, hogy a büntetéssel előtte fenyegetőzött az anyja, és abban szerintem egyetértünk, hogy idióta indok miatt. Én nem is szóltam egy rossz szót sem a nevelési módszeredre, de ha lehet, olvass el figyelmesen egy kérdést, mielőtt úgy döntesz, hogy odaböksz alá egy választ.
2017. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Szia,

Szerintem anyukád- ha nem is teljesen tudatosan- de érzi és látja, hogy felnősz szép lassan, hogy egy önálló, független emberré cseperedsz.

Kérd meg, hogy telefonálás közbe csak jelezze, hogy szeretne valamit és várja meg míg lerakod- persze ne szakítsd meg egyből a vonalat, de jelezd a telefonos partnerednek, hogy hamarosan befejeznéd a beszélgetést mert dolgod van. Esetleg nemsokára visszahívod.

2017. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem neked kéne változtatni, hanem anyukádnak, ő meg nem fog. Nem lát a saját orránál tovább. Ha valaki mellettünk telefonál, akkor nem szólunk hozzá, ha meg nem vettük észre, akkor rögtön elhallgatunk, és megvárjuk, míg befejezi. Így csinál egy kultúrember. És nem játsszuk a sértődöttet, és ha problémánk van, fenyegetőzés nélkül békésen megbeszéljük. Na, erre ő nem képes.
2017. aug. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%

Tényleg idegesitő az ilyen "visszakérdezés"

ha hallod hogy hozzád szól akkor tényleg nézz fel, addig várhat az az illető

2017. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen sok jo tanacs volt benne ami hasznomra is vallhat.🙂
2017. aug. 5. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!