Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy olyan ember mellett...

Egy olyan ember mellett nottem fel, aki szerint a wc papir is luxus. Lehet hogy ezert erzem ertektelennek magam?

Figyelt kérdés
anyukamrol van szo, o nevelt fel ugy hogy minden egyes nap elmondta legalabb szazszor mennyire nehez az elet, mennyire draga minden, gyakorlatilag az is luxus hogy van cipo a labamon
2017. aug. 6. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem, ettől még lehetnél "eljes" ember. Egy tényezőre fogni valamilyen tulajdonságunkat elég nehéz, hiszen annyi mindenen keresztül megyünk életünk során. Egy torz önképet kialakíthat egy ilyesfajta anyai viselkedés, hogy már majdnem a gyerekétől is sajnálja az alapvető dolgokat...

Ha úgy érzed, hogy anyukád viselkedése "megviselt", akkor teljesen elképzelhető, hogy emiatt érzed magad értéktelennek, de lehet, hogy egy csomó más tényező is közrejátszott.

2017. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Anyukám is ilyen.

Milyen drága minden...

Mindennel spórolni kell...

Milyen olcsó ez itt, amott milyen drága...

Gyűtsem neki a papírt( tüzeléshez) flakont esővízhez) stb...

Estébé


És én érezzem magam rosszul mert én nem vagyok ilyen...

2017. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Nem érzek összefüggést a két tény közt.

1.mondatra: szomorú és fárasztó.

2.mondatra: önértékelés - önbizalom- önismeret (ilyen összefüggés van)

2017. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Szóval már felnőttél, akkor nem is vagy vele, ideje tovább lépni. Valaki intézetbe nevelkedik, semmije sincsen, se szülei, se emlékei, se vagyona, se pénze.
2017. aug. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolso

Ez utobbi akiket itt felsoroltal nagyon sulyos onertekelesi problamaval is kuzd am, es a tobbseg soha nem is kepes behozni a hatranyt. Persze van itt is kivetel! Meg mielott valaki leall velem vitatkozni. De a tobbseg nem.

Kerdezo, igen van osszefugges. Ha valaki nagy szegenysegben no fel, annak altalaban eleve kisebbsegi erzese szokott lenni masokkal szemben. De ha az anyja ra is tesz erre meg ket lapattal, es erezteti vele, hogy meg ezt a keveset is sajnalja tole, vagy hogy o ezt ugymond meg sem erdemli, akkor meg plane.

2017. aug. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!