Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez a reakció anyámtól?

Normális ez a reakció anyámtól?

Figyelt kérdés

Nemrég elmentek a szüleim egy egy hetes kirándulásra és gondoltam kihasználom az alkalmat egy nagytakarításra. Mivel a konyha az ő territóriumuk szinte soha nem megyek oda. Ők ott telefonoznak, főznek, cigiznek én meg a szobában eszek. De most nyilván a konyhát is kitakaríottam. Kezdve az utolsó fazék fülére ragadt kosztól a csempék eldugott részéig. Minden eddig sárgának hitt bútor fehér lett, komolyan több napig dolgoztam vele és minden este rohadtul fájt a hátam miatta meg párszor a hányinger is elkapott olyan édes kis ajándékoktól mint a szekrény sarkán lévő vastag penészes kávémaradvány.

Errefel mikor hazajönnek tudjátok mit mondott anyám?

"Hogy ő ezért nem szeret elmenni, mert folyton ezt csinálom. Mindent elpakolok és már az ideg ette hazaúton is, hogy vajon mi a nyavaját műveltem a házzal."

Nos én erős ember vagyok... Elviselem ha megaláz, ha gúnyol, még azt is ha a barátaimat szidja de ennél azt hittem elsírom magam.

És valójában hülyeség a fenti kérdés, mert gondolom, hogy nem normális amit mondott, de valahogy tudni akarom, hogy én túlreagálom és egy hisztis kis ** vagyok vagy titeket is nagyon megbántott volna?



2017. aug. 7. 17:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Szegény anyudbak hatalmas hiányosságai vannak. Nem csak elméjében, szívében is. Én helyette is imádlak s nagyon nagyon hálás vagyok, amiért ezt tetted mindenkivel, aki ott él! Nagyon nagyon köszönöm. Minden jót néked. Lelki öleléssel kísérlek.
2017. aug. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
8%

Az a helyzet, h tök igaza van, én is hasonló szituba keveredtem és az igazat megvallva el sem tudod képzelni a másik oldalrol a dolgot. Tudom, h te jót akartál, de 1., senki nem kért rá, 2., nem a te cuccaid vannak a konyhában, mindent arrébb pakolsz és anyád fogja keresni a szürötöl a kiskanálig mindent hetekig. Engem is egy ilyen csodával lepett meg a drága férjem, csak ő komolyabb felújítást csinált, 2 hétig bőgtem mikor megláttam , eltelt 2 hónap és még mindig nem találom a cuccaimat, nem egy dolog eltűnt, ki is dobott dolgokat, ami szerinte nem kell, nekem meg nagyon is kellett volna, semmit se találok, mindent össze-vissza pakolt. Hát köszi szépen. Ilyen meglepi kinek kellene?

A másik, h eleve utálom, ha a cuccaim között túrnak, talán anyád is így van vele.

2017. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Drága kérdező, teljesen igazad van. :( Utolsú válaszoló, itt most nem arról van szó, hogy önkényesen áttendezte a házat, csak azért, hogy utána semmit se lehessen megtalálni, hanem kitakarította a hónapok óta gyűlő mocskot, amivel a szülei puszta igénytelenségből nem foglalkoztak.

Hát anyukádnak meg inkább hálásnak kéne lennie.

2017. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Pontosan ez zavarja. Hogy "átrendezem". És nem akartam a " szegény kérdezőnek" tűnni, mert én is a lakásban élek és hiába ülnek ők többet a konyhában, ha nincsenek itthon én is főzök ott stb. A kanalakon, villákon mi lehet olyan személyes? És ha ők rendbe tartanák én se nyúlnék hozzá.
2017. aug. 7. 18:11
 5/24 anonim ***** válasza:
6%
Nehéz elmagyarázni, de azért, mert egy családtagod valamit mocskosan hagy nem vagy felhatalmazva arra, h mindent letakaritsál. Engem is idegesitene, ez a kampányszerü takaritás a hátam mögött, ha kihúzom a lábam otthonról. Igazad van a kanál az nem személyes tárgy, de hidd el baromi idegesítő, h pl. a tisztitoszereket, takarító eszközöket, tálakat hónapok óta nem találom, viszont új számomra tök haszontalan dolgok lettek megvéve és szépen elhelyezve a konyhámban, ahol én szoktam főzni és nem a férjem, tehát elvárom, h ne túrja már szét a fözöcuccaimat, én sem szoktam mondjuk a szerszámait máshová rakni, mint ahogyan ő szeretné. Ha ki akarom takaritani a konyhámat, akkor v megcsinálom én, v takaritonöt hívok, de szeretném saját kézben tartani a dolgokat és nincs igényem ilyen meglepetésekre. Máskor inkább vegyél egy tábla csokit ajándékba, neked is kevesebb fáradtság és senki nem fog besértődni rajta.
2017. aug. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
#5: Ne itt reklámozd már lelki szegénységed.
2017. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

5# "Nehéz elmagyarázni, de azért, mert egy családtagod valamit mocskosan hagy nem vagy felhatalmazva arra, h mindent letakaritsál."

De igen, ez pontosan felhatalmazza. Nem a szülei szobájában turkált a fiókokban, csak rendet rakott a konyhában, ami neki is ugyanúgy az élettere, és jogosan tart igényt a higiéniára.

2017. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

Hát mondhat akárki akármit,én nagyon örülnék,ha valaki meglepne és az utolsó négyzetcentiig csillivillire takarítaná a konyhámat!😆

Tuti nem haragudnék meg érte!

2017. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
6%

7 fent írta, h nem csinál a konyhában semmit, még csak nem is ott eszik!


Lehet nyugodtan lepontozgatni, de egyenlőre én vagyok az egyetlen, aki a másik oldalról is be tud számolni, mert jelenleg is egy hasonló szituban vagyok, tehát ha a kérdező meg akarja érteni a saját anyját, akkor egyenlöre én adtam a legjobb választ.

De egyébként nyilván nem minden embert idegesít fel rohadtul, ha a lakását más takarítja, engem igen, meg anyukát is. Akkor meg miért kell kitakaritani meglepetésböl a konyhát? Nem olyat kellene ajándékozni, aminek a másik ember örül?

2017. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%
A válaszában leírta, hogy ő is főz ott. Különben nem is csoda ha nem ott eszik, én sem ennék egy konyában, ahol mellettem dohányoznak...
2017. aug. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!