Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez a reakció anyámtól?

Normális ez a reakció anyámtól?

Figyelt kérdés

Nemrég elmentek a szüleim egy egy hetes kirándulásra és gondoltam kihasználom az alkalmat egy nagytakarításra. Mivel a konyha az ő territóriumuk szinte soha nem megyek oda. Ők ott telefonoznak, főznek, cigiznek én meg a szobában eszek. De most nyilván a konyhát is kitakaríottam. Kezdve az utolsó fazék fülére ragadt kosztól a csempék eldugott részéig. Minden eddig sárgának hitt bútor fehér lett, komolyan több napig dolgoztam vele és minden este rohadtul fájt a hátam miatta meg párszor a hányinger is elkapott olyan édes kis ajándékoktól mint a szekrény sarkán lévő vastag penészes kávémaradvány.

Errefel mikor hazajönnek tudjátok mit mondott anyám?

"Hogy ő ezért nem szeret elmenni, mert folyton ezt csinálom. Mindent elpakolok és már az ideg ette hazaúton is, hogy vajon mi a nyavaját műveltem a házzal."

Nos én erős ember vagyok... Elviselem ha megaláz, ha gúnyol, még azt is ha a barátaimat szidja de ennél azt hittem elsírom magam.

És valójában hülyeség a fenti kérdés, mert gondolom, hogy nem normális amit mondott, de valahogy tudni akarom, hogy én túlreagálom és egy hisztis kis ** vagyok vagy titeket is nagyon megbántott volna?



2017. aug. 7. 17:12
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Nos itt az ideje reagálni pár dologra. Nem kritizálási szándékkal takarítottam, de akik veletek csinálják gondolom szintén ezt gondolják de a ti érzéseiteken ez nem tud változtatni és ezt megértem. De a mi esetünkben anyám nem rosszul takarított, hanem nem takarított. Nem soroltam fel mindent de rengeteg odaragt undormányt találtam a sarkokban, rothadt zöldségwt és az ominózus penészes kávét amit két perc eltakarítani de nem volt rá ideje, ereje stb. És félreértés ne essék, nem arra akarok kilyukadni, hogy menjenek sárban dagonyázni, de ha az embernek ilyen mértékű a "gyengesége" akkor lássa be és engedje hogy kijavítsák. És mégegy dolog. Nem a rendetlenség zavar és a sok szerintem haszontalan tárgy (amiket nem dobtam ki) hanem a kosz.

Köszönöm mindkét oldal válaszait

2017. aug. 8. 11:11
 22/24 anonim ***** válasza:
84%

#20-as válaszoló:

Baj van a szövegértéseddel. Anyuka *nem* takarít, minden sárga a rákpálcától, megül a por, szárad a zsír, burjánzik a penész. Anyuka *ennek ellenére* kiakad, hogy egyszer az életben csillog-villog a konyha.

*Nem* egy tüchtig nőről beszélünk, aki ugyan nem ipari fertőtlenítővel kel és fekszik, de normális keretek között igenis takarít. Egy igénytelen anyukáról beszélünk, aki hiányolja a mocskot.

*Nem* releváns, ki mennyire szereti vagy nem szereti, ha kitakarítanak utána. *Nem* a konyhai eszközök átrendezéséről, kidobálásáról van szó, hanem *élhető körülményekről* és tisztaságról. A kérdező éppenséggel mindent centire visszarakhatott úgy és oda, ahogy és ahol volt. A csempéket tán csak nem keverte össze…


Kérdező:

Röviden, anyád nem normális. Nem azt mondom, hogy meg kellett volna csókolnia a lábad nyomát, de egy köszönömbe nem halt volna bele. Ha disznóólban érzi jól magát, ha nem.

A hisztis 3,14 nem te vagy, megnyugtatlak.

2017. aug. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
33%
Egy dolog jutott eszembe, ami megoldás lehet. Érthető, h nem akarsz egy disznóólban lakni, úgyhogy takaríts akkor, amikor ők is ott vannak, olyankor is le tudod takarítani a konyhapultot, h ne legyen rajta penész. Ez ellen szerintem nem lesz kifogásuk, h te is végzel házimunkát otthon.
2017. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem szokott érdekelni.

Én simán átrendezek mindent, kitakarítok MAGAMNAK (és nem nekik), és ha megbolygatják a rendemet, akkor megint mindent visszarakok a helyére (ahol szerintem a helye van). Aztán egyszercsak elfogadják, vagy megunják v nem tudom, de minden jó lesz.


Nyaralóban van nálunk ilyen szitu. Én egész nyáron vagyok itt, szülők meg 4-5 hetet max.

2017. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!