Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez a reakció anyámtól?

Normális ez a reakció anyámtól?

Figyelt kérdés

Nemrég elmentek a szüleim egy egy hetes kirándulásra és gondoltam kihasználom az alkalmat egy nagytakarításra. Mivel a konyha az ő territóriumuk szinte soha nem megyek oda. Ők ott telefonoznak, főznek, cigiznek én meg a szobában eszek. De most nyilván a konyhát is kitakaríottam. Kezdve az utolsó fazék fülére ragadt kosztól a csempék eldugott részéig. Minden eddig sárgának hitt bútor fehér lett, komolyan több napig dolgoztam vele és minden este rohadtul fájt a hátam miatta meg párszor a hányinger is elkapott olyan édes kis ajándékoktól mint a szekrény sarkán lévő vastag penészes kávémaradvány.

Errefel mikor hazajönnek tudjátok mit mondott anyám?

"Hogy ő ezért nem szeret elmenni, mert folyton ezt csinálom. Mindent elpakolok és már az ideg ette hazaúton is, hogy vajon mi a nyavaját műveltem a házzal."

Nos én erős ember vagyok... Elviselem ha megaláz, ha gúnyol, még azt is ha a barátaimat szidja de ennél azt hittem elsírom magam.

És valójában hülyeség a fenti kérdés, mert gondolom, hogy nem normális amit mondott, de valahogy tudni akarom, hogy én túlreagálom és egy hisztis kis ** vagyok vagy titeket is nagyon megbántott volna?



2017. aug. 7. 17:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%
Ezzel csak a saját igénytelenséged bizonyítod, kedves második oldalon álló. Nagyon helyes, hogy lepontozzák a hülyeségeidet.
2017. aug. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Na most ez nem egy ritka jelenség. Én is utálom, amikor más takarítja a konyhát, bár nálunk nincs rá szükség, mert én tisztaságmániás vagyok. De ha mégis előfordul magamban nagyon ki tudok akadni, de szépen mosolyogva megköszönöm, és jó pofát vágok a dologhoz, mert mégiscsak a jó szándék vezérelte az illetőt.

Azt tudom neked tanácsolni, hogy engedd el a füled mellett az ilyeneket, most már mindegy igazából.

2017. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
18%

Nos, én is a másik oldalt képviselem. Nem vagyok egy rendmániás ember, mondhatni ez az egyik gyengeségem, és tudom is magamról, igyekszem változtatni, haladok is, de komolyan, valahogy mégis mindig rumli lesz. Ha elutazom, akkor anyukám MEGLEPETÉSBŐL átjön, valamit átrendez, suvickol, elhúzza a mosógépet meg mit tudom én, mit csinál. Esetleg vesz ajándékba valami tök fölösleges dolgot. Közben egy fontos, hasznos dolgomat tönkreteszi, elrontja, eltöri. Mindig szólok, hogy ne takarítson, de van kulcsa a lakáshoz biztonsági okokból, és persze mikor hazajövök utazásból, mindig ér valami "örömteli" meglepetés.

Én ezt úgy élem meg, mint kritikát, hogy én alkalmatlan vagyok arra, hogy rendet tartsak, esetleg főzzek (mert van, hogy felugrik, és ételt is odacsempész meglepetésből). Ezek az én cuccaim, az én területem, és ha rumli van, akkor rumli van. Nem kell az orrom alá dörgölni, és a magam előtt is szégyellt dolgaimba, rumlimba beleokvetetlenkedni, feltúrni, kikutatni a hiányosságaimat. Számomra ez mindig nagyon-nagyon rossz meglepetés, és mindig nagyon rosszul esik. Sokat dolgozom, de még így is inkább nem alszom utazás előtt, hogy mindent ki tudjak takarítani, hogy ne kezdjen el megint meglepni. De ő mégis mindig talál valamit. Kihipóz mindent, megmutatja, hogy az én takarításom még így sem elég jó, még ennél is lehet alaposabban csinálni. SOha nem kértem, hogy segítsen.

Hát nekem ez mindig is nagyon rosszul esett, és megértem anyukádat.

2017. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
14%
13 tök jól leirtad, az én érzéseim is ugyanezek, utálom ha nálam takaritanak, kérem a 0-t. Nyilván azok a hülyék pontoznak le, akiknél még soha nem takaritott ki senki meglepetésből, úgyhogy fogalmuk sincs milyen az.
2017. aug. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
64%
#9: Tehát azzal is egyet értesz, hogy ezért a lányt hisztis kis ***-nak kell hívni, mert tök normális, ha egy szülő megalázza a gyerekét meg káromolja.
2017. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
74%

Jesszusom, mások azért panaszkodnak, mert a gyerekük csak döglődik egész nap és semmiben sem segít, a kérdező meg önként és dalolva kitakarítja a házat és egyesek ebbe is képesek belekötni..

68%-os, te meg ülj már le a s3ggedre, attól még, hogy te minden bizonnyal valami retkes cigány putriban élsz, attól még nem ez a normális. Nálad gondolom minden tiszta penész és téged rohadtul nem is zavar ez, de amúgy képzeld el, ha belepi a penész a házat, akár asztmát is okozhat az ott élőknél. A kérdező is ott él, szóval ő is bármilyen betegséget elkaphat a penésztől vagy a baktériumoktól...Nem is lenne gusztusom olyan konyhában főzni vagy enni, ahol minden ragad a kosztól..

2017. aug. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező!


A szavaidból kitűnik, h nem dicséretet vártál, amikor a konyhát kitakarítottad. Hát, nem is azt kaptad.


Lássuk be, vállaltad a kockázatot -jól tetted- és magadért/saját igényszintedért takarítottál ki. Ez magas fejlettségre vall, igen felnőtt dolog. Le a kalappal.


Remélem, a koszt, a használt törlőkendőket stb összegyűjtötted, nehogy megkárosítsd a szüleidet! Joguk van a mocskukhoz, ahogy a "másik oldalt" képviselők leírták. Ha nagyon sírnak a dzsuvájuk után, ajánld fel h ásol a kertben egy dagonyát számukra. A hó végéig még párszor felmelegíti a nap a sarat, ha gondolják, hemperegjenek abban.


Apropó, én is elutazom nem sokára, kicsi a lakásom, hol adjam le a kulcsot, h egy jótét lélek kitakarítson...?

2017. aug. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
24%

Üagaübol kiindulva, én pk.gyülölöm ha a cuccaim közt matatnak, és ezt a gyerekeim.is tudják is meg sem probálnak hasonlovvaé meglepni. Jo persze szép gesztus, de rohadt irritálo mikor semmit mem találsz, mert xy eltette tök más helyre.


Mellesleg attol mert nem tudod magad mivel elfoglalni (?), nem kell takarításba fogni, föleg ha tudod hpgy anyád kiakad erre.

2017. aug. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
11%

Gondolom, másoknak nincsenek gyengeségei, és imádják, ha folyton megcsinálnak dolgokat helyettük a kérésük nélkül...

még annyit tennék hozzá, hogy ahogy a kérdező anyja, én is úgy szorongok út közben, mikor visszajövök utazásból, hogy már megint milyen "csoda" vár rám.

2017. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19%
16, 17 ezekkel a képességekkel amúgy hogyan maradtok életben? Hogy lehet ilyen szinten értetlennek lenni? Nálam nagy tisztaság van egyébként, mert én kitakarítok, de azt nem szeretem ha más takarít ki nálam. Világos? Le lett már írva. Vannak ilyen emberek, nem is kevesen, akik nem szeretik ha eldugdossák a cuccaikat, meg, hogy lényegáben kritizálják a takarítási képességeiket, mert tulajdonképpen erről van szó, amikor más lakását, életterét, szobáját takarítják egyesek az illető háta mögött és utána ezt úgy állitják be, mint egy nagy ajándékot és még sajnáltatják is magukat, h milyen sokat dolgoztak vele.
2017. aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!