Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya még a suli kezdete előtt...

Anya még a suli kezdete előtt megakarja mondani öcsénknek (15/F), hogy nem ő az édesanyja és most kéri a támogatásunkat. Nagy dilemmában vagyunk a testvéreimmel, támogassuk vagy ne támogassuk az ötletét? Ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Anya ismeri öcsénk édesanyját, azt is tudja hol lakik. A nő elég kétes hírű és féltjük öcsénket, hogy ez nagyon megfogja viselni. Öcsénk tehetséges úszó (versenyszerűen úszik) és talán még a karrierje is kettétörhet, ha anya most szembesíti Őt a tényekkel).
2017. aug. 10. 06:15
1 2 3 4 5 6
 41/53 Captain Logic ***** válasza:
4%
De most akkor mi? Azt írod, hogy az apád öcsédnek is az apja. Akkor mi van?
2017. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
43%

igazából mindegy mikor közölné, nem tenne neki jót soha. főleg nem most, amikor kamaszodik. talán majd ha komoly felnőtt lesz, és nem veszi ennyire a szívére a dolgokat.

28/N

2017. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
91%

41Es! Látom nagyon figyeltél..

Az apa közös de az anya nem..

2017. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
78%

Engem érdekel az örökbefogadás, mert lehet, hogy ezt az utat választom, és mindent elolvasok, amit találok róla. Mindenhol azt olvasni, hogy kicsi kora óta, a saját szintjén tudnia kell róla. Pl. nem anya hasában nőttél, hanem a szívében, stb.


Nem tudom, az anyukád a vélt esze mellett mennyi empátiával van felszerelve, de ennek egy olyan beszélgetésnek kellene lennie, ami egy megszokott környezetben történik csak vele és a szüleitekkel. Ti nem kelletek oda, az a nő meg végképp nem. Az öcséd döntése, hogy akar-e kapcsolatot. Elképzelni sem tudom, hogy odabsznak elém, egy nőt, hogy nesze, ez az anyád. Ez elég kegyetlenül hangzik.

2017. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
57%
Anyukád úgy okos,mint én 165 centivel és 75 kilóval modell-alkat,ne haragudj.Elhiszem,hogy mondjuk ért a szakmájához,de biztos lefejelném a röhögéstől a monitort,ha azt írnád,hogy pszichológiából most doktorál.
2017. aug. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
12%

Azért azt tegyük hozzá, hogy esetünkben féltestvérről van szó. Ezt is érdemes kiemelni a beszélgetésben, hogy vérrokon ő, csak éppen anyuval nem.

Nálunk is hasonlóan született a kistestvér - igaz, itt apám végül elhagyott minket, új családja lett, szóval könnyebb a helyzet. De sosem tettem különbséget a húgomék között, hogy egészen vagy csak félig testvér. Őket is úgy nevelték, hogy a nővérük vagyok, és ha valahol fél mondatból elszóljuk magunkat, mindig megy a meglepődés, hogy nem is vagyunk testvérek?

De, azok vagyunk. Attól, hogy más az anyánk, még ugyanúgy testvérek vagyunk.


Kérdező, rátok ez hatványozottan igaz, hiszen ti együtt nőttetek fel. Ezt mindenképpen fontos tudatosítani az öcsétekben, hogyha esetleg édesanyátokra meg is haragszik időlegesen, ti akkor is mellette álltok.

Jó ötletnek tartom, hogy a szüleitek együtt ültessék le, hiszen ez apuka "sara", sokat finomíthat a dolgon az ő jelenléte.

2017. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 Captain Logic ***** válasza:
24%
#46 Akkor mégse én vagyok a hülye, köszönöm a kisegítést... Nektek meg a lepontozást...
2017. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ocsednek ha mas nem is de az 100%ig tores lesz hogy van egy testvere allamiban...anyadnak halas lesz h felnevelte de készüljetek fel h a testvereert lehet odateszi magát..legalabbis nekem hasonló helyzetben ez volt

Megmondani meg kell neki, valamikor muszáj mert rosszabb ha magától deriti ki valahogy..akkor duhosebb lesz es játszani fogja a felnottet h o elég nagy mar ahhoz h neki ilyet elmondjanak..

2017. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
48%

47Es!!

Attol mert a testvéreivel féltestvérek attól még sokkoló lehet számára azzal szembesülni hogy akit az anyjának hitt -nem az!! Főleg ha megtudja a teljes történetet..

2017. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
16%
Nem mondtam, hogy nem lesz sokkoló. A kérdező viszont arra volt kíváncsi, hogy miképp támogassák a szülő döntését. Egy 15 éves fiú már nem gyerek, és a sokk, illetve érzelmi dilemma közepette baromi sokat jelenthet, hogy legalább a testvérei mellette állnak.
2017. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!