Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözni, gyámügyhöz forduln...

Elköltözni, gyámügyhöz fordulni? Mi ilyenkor a megoldás?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,négy hónap és 18 leszek. Anyukám meghalt,és így apámmal kell élnem. Anyuval mi külön éltünk apától,de nem voltak elválva. Van egy 24 éves nővérem is. Apám és a testvérem állandóan csak bántanak. A barátommal több mint egy éve járunk,viszont távkapcsolatban vagyunk. Nyár elején lent voltam egy hónapot,és most pár napja megint visszajöttem. Mikor leértem hívtam apám,hogy jelezzem,lent vagyok. Ki nyomott kétszer is,ekkor írtam neki egy smst. Utána barátommal elmentünk strandra,és már nem voltam elérhető. Másnap reggel a testvérem már fenyegető üzenetet küldött a f@cebookon,hogy 17 vagyok csak mit képzelek magamról,mi az,hogy nem adok életjelet. Apámat felhívtam és annyit mondott,hogy 18 éves korom után meg is dögölhetek de addig ő felelős értem és a drogügyleteimért. Aha. Katolikus iskolába járok,4.8-as átlagom van. Megcsináltam a nyelvvizsgát,a másodikra készülök most. Egyszer nem buliztam,nem szoktam inni. Miről beszél mégis? Nyáron mikor lent voltam itt egy hónapot egyszer nem hívott fel,nem küldött smst,semmi!! Testvérem világ életében gyűlölt (mikor 2 éves voltam meg akart ölni)..Azon gondolkoztam a barátommal,hogy a hagyaték átadása után a pénzből veszünk egy nagyon kicsi lakást,és összeköltözünk. Egyszerűen nem tudok otthon lenni. SM beteg vagyok,és annak sem tesz jót ez az egész. Jogosan vagyok kiakadva? Hogy mondhat ilyet egy apa? Holott eddig tényleg anya nevelt csak!
2017. aug. 12. 08:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Tudom,könnyű mondani ,de most már bírd ki ezt a pár hónapot.Aztán ha már nagykorú vagy,akkor gondolkozhatsz,hogy hogyan tovább.

Barátod dolgozik?Hogyan akarjátok fenntartani a lakást majd?

2017. aug. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, mi az az SM beteg. Csatlakozva az első válaszolóhoz én is azt mondom, bírd ki azt a néhány hónapot, aztán pucolj onnan! Sajnos nem mindenkinek jut szerető szülő és jó testvér.
2017. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sclerosis multiplex

Barátom egyetemista lesz. Arra gondoltunk,hogy én is dolgozom a gimi mellett (mint ahogyan eddig is),ő is az egyetem mellett,és abból a pénzből. Illetve az ő szülei tudnának minden hónapban egy összeggel segíteni.

2017. aug. 12. 08:46
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Amíg kiskorú vagy, te nem kapsz egy fityinget sem a kezedbe. A gyámügy felügyeli az örökségedet.

Ki kell húznod azt a 4 hónapot.

2017. aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

Ja, aztán összeköltöztök, összevesztek, és kirak otthonról. :D


Faterod mindig ilyen "kedves" ember volt?

2017. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Szegénykém, vigyázz magadra!

Hol akarsz érettségizni? Mikor kezdi az egyetemet a barátod, és hol? ( Nem konkrétan érdekel, csak hogy a jelenlegi lakhelyedtől milyen messzire.)

Mert szerintem akár kolis is lehetnél az utolsó évben, és akkor nem kellene kapkodnod, meg már szeptembertől nyugiban élhetnél.

2017. aug. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg 5 órányira lakik tőlem, ahol egyetemre megy szeptembertől az személyvonattal is csak 1,5 óra,szóval az már számomra semmi. Igen,apám mindig ilyen volt,anyával is undorítóan bánt mindig,de anya elkönyvelte,hogy "ilyen a stílusa így kell szeretni". Nos engem sosem szeretett,most is teher vagyok...
2017. aug. 12. 09:09
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Csak pár hónap,aztán véget vethetsz ennek a rémálomnak..:)
2017. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Míg anyukád élt, vele éltél kettesben az ő saját tulajdonú, 1/1-es ingatlanában? Ezt öröklöd most meg? Senkinek nem kell adnod belőle? Akkor miért vennél másikat, csak azért, hogy a pároddal egy másik helyen éljetek, a/apádtól távol, b/párod egyeteméhez közel, illetve ugyanott? Mert ha nem ezek miatt, akkor maradhatna az az ingatlan, amit épp most örökölsz meg. Vagy nem? Lehet, hogy én voltam figyelmetlen.
2017. aug. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Soha nem értettem az ilEn szülőket. Szomorú... Remélem helyrejon minden...
2017. aug. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!