Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek hogy tetszik, ha egy...

Nektek hogy tetszik, ha egy szülő "Szerelmemnek" nevezi a gyerekét?

Figyelt kérdés

Leginkább férfiaktól hallani a lánygyerekükkel kapcsolatban.

Az anyákra a fiú gyerekükkel kapcsolatban nem jellemző, én legalábbis még nem hallottam.

Ha egy nő mondaná ezt a fiáról, akkor mindenkinek meg lenne az elitélő véleménye róla.

Ha egy férfi mondja, akkor valamiért teljesen elfogadottá kezd válni, miközben ha egy apa viccesen a 12 éves lánya fenekére üt, azt azonnal minden platformon megkövezik.


2017. aug. 13. 11:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
59%
Ez csak becézés, semmi mögöttes dolog nincs benne. Az a beteg aki ebbe többet lát bele. Én sok anyukától is hallom a fia felé.
2017. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Inkább meghagyom a szerelmem megnevezést a szerelmemnek,páromnak.

A gyermekem lehet kincsem,életem,hercegnőm,hercegem stb. Nem ítélem el,aki szerelmemnek szólítja a gyerekét,de én nem fogom így hívni a sajátom.

2017. aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
27%
Nekem sok ilyen ismerősöm van, aki szerelmemnek, gyémántomnak, hercegemnek/hercegnőmnek meg hasonlóknak hívja a gyereket. Nekem nem tetszik, bár nem foglalkozok vele, az ő dolguk. Az én fiam vagy kiabál, mint a Peppa malacban Peppa kisöccse dinója vagy nyávog, mint egy kiscica. Nos, így vagy "jaaaaj" vagy "kiscica" a reakció, de ezen kívül a nevén van nevezve a gyerek. Nyávogni akkor szokott, ha jön bújni, kiabálni meg ijesztgetés céljából szokott amolyan "waaaaa" hangot adni. :D
2017. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
25%
Dehogynem jellemző, hogy anyám is mondják. Sőt, én nőtől többet hallom. Egyébként én lesz.rom. Van saját életem , nem kotnyeleskedek bele más családok életébe, szokásaiba. Ilyesmibe ( pl hogy becézi a gyerekét a szülő, megpaskolja a fenekét néha) pedig szexuális tartalmat csak nem normális, aberált ember lát bele. Nyílván magából indul ki. Egyébként gratulálok ehhez a kérdéshez. Már egy becézésből is sikerült feminista ügyet csinálni. Szánalmas, amit néhány nő leművel.
2017. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
33%

Az én lányomnak már van mindenféle beceneve.. csak hogy néhányat említsek.. :

Szerelmem, Kincsem, Babám, Életem, Nyuszi, Pofikám, Bogyó, Golyó, Pocakmanó, Cukorbogyó, Egyetlenem, Hercegnő, Királylány..stb..

szerintem nincs vele probléma ha valaki így szólítja a gyereket. :)

2017. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
51%
Én elég idiótának tartom az ilyen megszólítást. Már nem tudják mivel überelni magukat. Nagyon elfogult, buta emberek szokása.
2017. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

Én kifejezetten gusztustalannak találom, még ha ez divattá is kezd válni és nincs mögöttes tartalma.

Egy gyereket millióképpen lehet becézni, a szerelmem megszólítás maradjon a szerelmemnek!

2017. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
54%

Once Upon a Time-ot nem nézte senki, mikor az igaz szerelem csókja (true love's kiss) törte meg az átkot? Csak ott a love szerelmet és szeretetet is jelent, és az anya gyermeke iránt érzett szeretete volt az igaz szeretet.


"Szilágyi Örzsébet

Levelét megírta;

Szerelmes Könnyével

Azt is telesírta."


Spoiler alert: a fiának írt.

2017. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%
Amig kisgyerek, addig szerintem belefér. Amikor kamaszodik, vagy már felnött lesz már nem. Hiaba az en gyermekem, de nekem tekintettel kell lennem arra, hogy neki esetleg ez kellemetlen....
2017. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
66%
Leszarom.
2017. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!