Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek hogy tetszik, ha egy...

Nektek hogy tetszik, ha egy szülő "Szerelmemnek" nevezi a gyerekét?

Figyelt kérdés

Leginkább férfiaktól hallani a lánygyerekükkel kapcsolatban.

Az anyákra a fiú gyerekükkel kapcsolatban nem jellemző, én legalábbis még nem hallottam.

Ha egy nő mondaná ezt a fiáról, akkor mindenkinek meg lenne az elitélő véleménye róla.

Ha egy férfi mondja, akkor valamiért teljesen elfogadottá kezd válni, miközben ha egy apa viccesen a 12 éves lánya fenekére üt, azt azonnal minden platformon megkövezik.


2017. aug. 13. 11:42
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as, ismerem a hivatkozott művet.:)

Sőt, ismerem az eredeti művet is, amiben még így volt írva:

"

Szilágyi

Örzsébet

Levelét megírta;

Szerelmes

KÖNYVÉVEL (!!!)

Azt is telesírta."


Szóval, a példa nem egészen XXI-ik századba való, mert a fogalmak (pl. könyvével=könnyével) ma már sokszor más értelmet takarnak.

2017. aug. 13. 12:23
 12/31 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam a kérdés kiírásánál, hogy nyilván nem csecsemőkről és totyogókról beszélek.

A piciknek az ember még puszilgatja a hasát, vagy akár a popóját is, de ezt nem teszi a 8-10-vagy több éves gyerekével, legalábbis normális ember nem.


Én is úgy gondolom ezt a becézési módot, ahogy a 9-es megfogalmazta, dacára annak, hogy hallom tizenéves lányok apjától is és nekem nem tetszik.

2017. aug. 13. 12:32
 13/31 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem míg kisebb a gyerek simán belefér, utána nem teljesen


Off: én cicáimat nevezem így, bár az más

2017. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
14%

a magyar nyelvben nem tesznek kulonbseget de mindenki ismeri az angot ahol van kulonbseg


ugy gondolom egy ferfi nem lehet szerelmes senkibe kiveve a lanyat


lehetnek szeretoi, baratnoi akar tobb felesege is, kitartottja stb de szerelme csak a lanya

2017. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

#14


"a magyar nyelvben nem tesznek kulonbseget de mindenki ismeri az angot ahol van kulonbseg"


Nem tudom miről beszélsz!

A magyar nyelvben igenis tesznek különbséget a szeretet és a szerelem között! ... ha egyáltalán erre gondoltál (?)

Mindenki ismeri az angolt?

Nem, nem mindenki ismeri itthon az angolt, sőt többen nem ismerik, mint ahányan ismerik.

Egyébként sem angol nyelvterületen élünk, hanem Magyarországon, a kérdésem is ide és erre vonatkozott.

A válaszod többi része eléggé beteges, de legalább ékes példáját hoztad, hogy miért is visszatetsző ez a "szerelmemezgetés"

Köszönöm neked!

2017. aug. 13. 14:48
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy pillanatra megakadtam, aztán rájöttem, hogy én a vizslámnak meg macskámnak is mondtam hasonlót már...szóval inkább befogom a szám.
2017. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Én férfitól nem hallottam még ezt, nőtől fiúgyereknek annál többet, meg nőtől lánygyermeknek is.

Szerintem borzasztó. És ha nagyon őszinte akarok lenni, többet hallom az ilyet kisebbségi körben, mint azon kívül.

A szerelmem az az életem párja, és nem egyenlő minden családtaggal, akit szeretek.

Kicsim, életem, drágám, ezek beleférnek, de a gyerek _nem_ a szerelmem.

2017. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna ezt már az elején tisztázni, hogy nem kisgyerekekről van szó, hanem kamaszokról. Úgy valóban ritka, legalábbis én még nem találkoztam ilyennel.
2017. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
63%

Én szoktam a lányomat "szerelmetes kis bogyóm"nak hívni, szerelmemnek nem hívnék senkit, mert nem tetszik ez a becézés se gyerekre, se a páromra.


Általában akkor használom, ha ideges vagyok és próbálom szebben tálalni a dolgokat, mielőtt végleg elvesztem a fejem és kiabálok.


Már voltam szerelmes, akkor sem mondtam az exemnek, hogy szerelmes vagyok belé, csak egyszer. Mindig azt mondtam, szeretlek. Ahogy mondtam, abból érezte, mit értek alatta.


Ugyanaz a szó több különböző helyzetben különböző jelentéssel bírhat.


Mondjuk a gyerekem neve általaban a gyerekemet jelenti. Ha meglátnám leírva egy papírra, felidézném az alakját és a jellemét. Viszont, ha kimondom, helyzetenként más tartalma van. Van, hogy azért mondom, hogy ne káromkodjak. Van, hogy azt jelenti, hogy figyelj!, gyere!, fejezd be!, tedd le!, stb..


Szerintem ebben a szóban önmagában semmi kivatnivaló nincs, amíg nem érzed mögötte azt a furcsa megszállott áhítattal teli viselkedést, amit akkor érez az ember, ha szerelmes a párjába.


Szóval engem nem zavar.


Anyuka vagyok egyébként, és cseppet sem kelt megbotránkozást másokban, ha így hívom a gyerekem. Az már inkább, ha törpekrumplinak hívom.

2017. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
73%

:D :D :D :D

Utolsó, ezen jót nevettem. Szerintem aranyos. :)

Ebben az értelmezésben, ahogy te írod, valóban nem gáz a dolog, bár szerintem a kérdező az áhítatos "egyetlen szerelmem én picikém <3 <3 *-* <3" típusú anyákra/apákra gondol.

2017. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!