Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek hogy tetszik, ha egy...

Nektek hogy tetszik, ha egy szülő "Szerelmemnek" nevezi a gyerekét?

Figyelt kérdés

Leginkább férfiaktól hallani a lánygyerekükkel kapcsolatban.

Az anyákra a fiú gyerekükkel kapcsolatban nem jellemző, én legalábbis még nem hallottam.

Ha egy nő mondaná ezt a fiáról, akkor mindenkinek meg lenne az elitélő véleménye róla.

Ha egy férfi mondja, akkor valamiért teljesen elfogadottá kezd válni, miközben ha egy apa viccesen a 12 éves lánya fenekére üt, azt azonnal minden platformon megkövezik.


2017. aug. 13. 11:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
71%

Hát még mindig jobb az ilyen szülő, mint az aki sértegetéssel becézi a gyerekét.


Én apám például mindig a negatívumaim emelte ki.


Voltam "hófehérke" mert fehér a bőröm. Ha kimentem napra akkor már messziről ordított az össze szomszédnak hogy "nézzétek már, kijött hófehérke".


Voltam "lapátfüles" az elálló füleim miatt.


Az elálló fogaim miatt minden nap megkaptam hogy "kiharapom a pókot a sarokból". Az persze eszébe nem jutott hogy fizessen nekem egy fogszabályzót.


Vékony is voltam így folyton megkaptam hogy "girhes, gilisztás".


Gyakorlatilag egy életre megalapozta az önbizalomhiányomat.

2017. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Legelőször a Koós Jánostól hallottam évekkel ezelőtt a Réka lányával kapcsolatban, (visszataszító volt) legutóbb pedig Nagy Ervin színésztől az ArcKép című műsorban.

https://www.youtube.com/watch?v=bqp_dJ7Y4HU

(16:50-17:52-ig beszél erről többször is)

Szerintem ezt a "celebek" kezdték és valóban csak egy rájuk fogékony réteg a vevő erre.

A szülői szeretet nagyságát nem így kell kifejezni, nem ez a keresett szó erre, szerintem.

2017. aug. 13. 20:30
 23/31 A kérdező kommentje:
21-es őszintén sajnállak és nem is tudod mennyire veled érzek!
2017. aug. 13. 20:31
 24/31 anonim ***** válasza:
Na de a videóban megint nem kamaszgyerekről van szó, hiszen a lánya még csak 7 éves.
2017. aug. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

#24

És akkor mi van?

Te normális dolognak tartod, hogy egy 7 éves lánygyerekről szerelmemként nyilatkozik az apja, én - és még sokan mások - viszont nem.

A 7 éves tényleg nem kamasz, de nem is egy totyogós kisbaba.

Egy kicsit sem lehetett a kislánynak ciki a suliban ugye?

Természetesen jogod van úgy gondolni, hogy ez rendben van, de én nem osztom a véleményed.

2017. aug. 14. 08:35
 26/31 anonim ***** válasza:
49%

Nem értem a felháborodást, illetve értem én, csak azt nem, hogy miért erre a szóra van kiélezve. Elhiheted, hogy a gyermekmolesztálók nem így beszélnek a gyerekekről..



Miért pont ezen a szón kell kiakadni? Más cicafülnek, kicsimnek, bogaramnak, szivemnek, vagy nyuszikámnak hívja a gyerekét. Ugyanúgy le lehetne vezetni belőle a nem normális viszonyt, hiszen az ember a párját is így becézheti.


Ha meg a konkrét jelentés zavar, mitől felháborítóbb, ha valaki élete értelméhez hasonlítja a gyereket, mint az, hogy egy ízeltlábúhoz hasonlítja?


Szerintem nem sok közöd van a témához, azért zavar. A legtöbb pedofil nem emeli ilyen magasra a gyereket ilyen jelzővel. Akik így becézik, csak annyira rossz emberek, mint azok, akik gyereknek tekintik a kutyájukat.

2017. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

#26


"Szerintem nem sok közöd van a témához, azért zavar."


Nem igazán tudom ezt értelmezni, elmagyaráznád?

(Egyébként egy 12 éves fiúgyerek édesanyja vagyok.)

2017. aug. 14. 10:52
 28/31 anonim ***** válasza:
46%
Nő vagyok, kislányom van, szoktam néha így becézni, akár nyilvánosan is, és nem érdekel más véleménye.
2017. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
30%
Nekem van tobb is, van egy minimano szerelmem, van egy mano szerelmem, es egy nagymano szerelmem. Eletemben nem gondoltam volna, hogy ez valakit zavar6 :D Holtig tanul az ember.
2017. aug. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
A molesztálásos tapasztalatokra értettem, nem a gyermeknevelésre.
2017. aug. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!