Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen lehet valahogy változtatni?

Ezen lehet valahogy változtatni?

Figyelt kérdés

Mindenek előtt: az előzmény annyi, hogy van egy 8 évvel idősebb nővérem, aki számára 90%-ban csak apu létezik (nem váltak el a szüleink, csak ő apásabb), így jöttem én.


Én 50-50%-ban vagyok anyás/apás, szóval ez teljesen rendben van anyával szemben, viszont úgy érzem, hogy túlfélt engem, vagy nem is tudom.

Néhány aprócska történet:


-A barátnőimet nagyon gyűlöli, alig enged el velük pl. vidámparkba, ezért folyamatosan le kell mondanom a meghívásokat. Viszont amikor szóba jön, hogy ők voltak itt meg itt, meg szokta kérdezni, hogy engem is hívtak-e. Mondom, hogy igen, erre visszakérdez, hogy miért nem mentem. Annyit szoktam erre válaszolni, hogy úgysem engedett volna el (megtörtént eset), ilyenkor pedig én vagyok a rossz, mert miért gondolom azt, hogy ő ilyen lenne.


-Most voltam 3 hétig külföldön dolgozni a sulival, és a kinti főnök felajánlotta, hogy még 3 hetet dolgozhatnék fizetésért. Beszélgettünk erről, annyit mondott rá, hogy 3 hétig biztosan nem, ha 1,5 hétről lenne szó, abba még bele is menne. Főnöknek ennyi idő is jól jött volna, második beszélgetés alkalmával anyu teljesen kiakadt, hogy én már megint mit szervezkedek, menjek már végre haza, itthon is sok a munka.


-Hazajöttem, azóta konkrétan nem csináltam semmit az alap dolgokon kívül. Beszervezett nekem valami szociális munkát (kötelező 50 óra), oda megyek holnaptól dolgozni, de már azt tervezi nekem, hogy én szerdán mit fogok mondani, hogy leigazolják az egészet, és ne kelljen bejárnom.


-16 éves leszek, de konkrétan mintha kalitkában élnék, most azon megy a vita, hogy választ 5 képet, amit külföldön csináltam, és majd azokat én felrakom a saját Facebookomra.

Amikor a kalitkás hasonlatot elmondtam neki, akkor jött az "így is elég sokat költöttünk rád, hálátlan kölke" és társai.


-Tény, hogy nem 2 Ft volt a külföldi munka plusz még a szobámat is megcsináltatták, ezért mondtam, hogy suli közben keresek diákmelót, hogy elkezdhessek a saját lábaimra állni. Na ilyen aztán nekem eszembe se jusson, mert nekem tanulni kell, mert hétvégeken én tanulni fogok (sosem tanultam a 9 évem alatt szombaton/vasárnap, max. 20 percet és így is megvolt a kitűnőm).



Ilyen esetben mit lehet tenni? Szeretem őt, nem azzal van a probléma, csak szeretnék kicsit nagyobb szabadságot kapni, nem pedig három napot könyörögni azért, hogy találkozhassak a szomszéd faluban levő barátaimmal 2 órát.


2017. aug. 13. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Most jelen pillanatban semmit...Max fordulj apudhoz hátha ő megengedi...ha igen akkor anyád vele fog üvölteni hogy miért engedted el...De ő ( ha van benne annyi hogy nem paapucs) rá fog szolni hogy azé modera édesem...Vagy hazudsz és elmész ahova akarsz...de ezt nem ajánlom... betöltöd a 18at és akkof és oda mész ahová akarsz..suli időben meg mond hogy ma pl 6 órád van azt csak 5 van... azt dumaljatok vagy ilyesmi a barátaiddal...Ha rájönnek max azt mondod elkezded az órát... de ezt is csak akkor ajánlom ha már nem birod...nekem is ilyenek a szüleim csak én srác vagyok de egy idős veled ;)
2017. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
16 evesen hol dolgoztal kulfoldon ahol a szuleid is fizettek hogy dolgozhass es te is kaptal fizetest LOL
2017. aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fordulj apádhoz. Talán helyre teszi, ha ő normális.

A facebook-képeidhez semmi köze, ne tedd fel őket. Ha meg el akarsz menni mindenképp és nem enged el valahová, akkor emlékeztesd arra a mondatára, hogy hogy gondolsz ilyet róla

Végső esetbe pedig, 16 éves vagy, megmondod hogy majd jössz kb. mikor és becsukod az ajtót magad mögött...

2017. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es és 3-as: köszönöm szépen a válaszaitokat! Apu ebbe nem szeretne belefolyni, mert reggel elmegy dolgozni, este/éjjel jön, így anyu nevel minket nagyrészt, de majd beszélek vele is.


2-es: ha ennyire érdekelnek a részletek: a suli ahova járok, megnyert egy pályázatot, amivel 3x15 diákot ki tudnak vinni Horvátországba dolgozni. Fejenként x euró támogatást kapnak a diákok, abból van kifizetve minden, és a maradékot kaptuk meg mint "fizetés". Mire kellett költenie a szülőknek? Tartós kaja (nem volt mindig ehető a személyzeti étel), vizek, gyógyszerek, (ruhák, bár ezt csak zárójelbe írom), mosószer, öblítő, telefonra pénz, bankkártyára pénz, kuna sem fán terem sajnos (eurót pedig nem érdemes beváltani/fizetni vele).

2017. aug. 13. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!