Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Apukák! Ti örülnétek...

Anyukák! Apukák! Ti örülnétek annak, ha tizenéves gyermeketeket az iskolában (osztályban) felvilágosítaná a tanítónője?

Figyelt kérdés

Nem én vagyok a tanárnő, de úgy gondolom, ehhez nincs joga!! Az már viszont más, ha egyesével, külön "szinthez mérten" igény esetén beszélget a gyerekkel.

Nektek mi a vélemények!?? Örülnétek?

Elsősorban kamasz gyereket nevelő szülőkre vagyok kíváncsi! De ha kamasz téved erre az oldalra, akkor írjon bátran! :)



2014. okt. 20. 20:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem gondold ezt át még egyszer.

Tele van ez az oldal is tizenéves tini mamikkal, meg felelőtlenségből, tudatlanságból lett terhességgel. Így is kutya füle az a felvilágosítás ami a sulikban van, de legalább valami. Pont hogy sokkal jobban, többet kéne erről a gyerekekkel beszélni, tabuk nélkül. Ha már anyuci sok esetben ezt nem teszi meg, legalább tanárok próbálják meg.

2014. okt. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
92%
Bármilyen vita,érvek,ellenérvek előtt engem érdekelne, hogy ezzel mi a problémád?
2014. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Szerintem te gondold át ezt még egyszer! Ezt nem kötözködésből írom:

De ha erre a kérdésre válaszolsz, akkor én fogom hamarabb átgondolni az írásodat!

Miért van az akkor mégis, -ha ennyire nagyon kéne foglalkozni ezzel a "világosítgatós" témával,- hogy nem csökkent a fiatalkori teherbeesések száma, hanem éppen nőtt. Már egy jó-ideje megy ez az egészségtanosfelvilágosítgatóscsakbeszéljünkaszexről óra, de az arányok mégsem mutatnak eredményt (csak nagyon minimálisat). A drog, a pia is egyre inkább jelen vannak. Valóban ez kéne még? Ha válaszolsz úgy hogy megértsem, akkor igazat adok neked, de eddig másba látom a megoldást! :)

Kérem erre a kommentre csak az első válaszoljon, hogy ne térjünk el a témától, mert kíváncsi vagyok minél több mindenkire!! És köszönöm, hogy megírtad a véleményed! :)

2014. okt. 20. 20:31
 4/36 anonim ***** válasza:
94%
szerintem hívd fel az illetékes minisztériumot, államtitkárságot, ugyanis a tanterv része...
2014. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%

Hát kezdjük ott hogy az egész 7. osztályban tananyag!!!

Jobb ha ujságokbol szerez infot a gyerek ha már a szülők otthon nem beszélnek róla???akkor inkább a suli...nálunk is volt ilyen a suliban egyik délután anno,és nem álltam meg mégsem a fejlődésben,sőt lelki sérült sem lettem h nem a szüleimtöl tudtam meg pár dolgot...

2014. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
93%

1. Örülnék. Bár még csak 6 éves a nagy, de nem bánnám, ha ott is szó esne róla. Sok, nagyon sok gyereknek fogalma sincs a témáról, a neten sok a hamis infó, a társak sem túl jól informáltak.

2. Nincs joga? Dehogynem, sőt kötelessége. Érdeklődj a NAT 2012-es tanterv után, vagy kérd ki a helyi tantervüket, ott láthatod, hogy mik a kötelező vállalása egy tanárnak.

3. Egyesével, külön szinthez mérten beszélnek a szülők, mert ez az ő dolguk, erre tutira nincs idő egy iskolában.

4. Csak kérdezném: Te mikor, hány éves korában tartanád megfelelőnek a felvilágosító órát?

2014. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
86%

Pont az a baj, hogy csak ilyen tessék-lássék módon van. Nem olyan régen voltam iskolás, úgyhogy még emlékszem rá. Semmi konkrétum, csak terelés, ferdítés, rébuszok. Mindenki csak vihog, nem figyel, nem veszi komolyan. De amikor aztán ott van 15-16-17 évesen a "véletlen" baba, mert "nem vette ki időben", meg "első alkalommal úgyse leszel terhes", meg "jajj tegnap elfelejtettem a bogyót, na majd ma kettőt veszek be", stb-stb, az már nagyon is komoly.

Az egyik barátnőm anyukája nőgyógyász. Egyszer összeszedett minket egy délután és beszélt mindenről, tabuk nélkül. Érdekesen adta elő, nem hülye kisgyerekekként kezelt minket, hanem fiatal nőkként. Senki nem röhögött, senki nem csinált viccet belőle, és egy csomó hasznos és fontos dolgot megtanultunk. Ég és föld volt az amit ő csinált és amit az iskolában láttunk.

Szerintem ezt kellene csinálni, az iskoláknak. Már mint szakembert hívni. Nem hiszem hogy évi egy két alkalmat ne lehetne kigazdálkodni.

Kicsit elkalandoztam bocsi. Szóval lényeg a lényeg, hogy nagyon fontos a felvilágosítás. Az meg már egy más kérdés, hogy ez hogy valósítják, illetve nem valósítják meg.

Még egy gondolat. A gyerek nem azért szexel már 12 évesen, meg iszik, bulizik, mert volt egy óra erről a suliban, hanem mert "menő" akar lenni, és a felvilágosítás hiánya miatt nincs tisztában a következményekkel és azok súlyosságával.

2014. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
91%
Tőlem beszélhetne vele, mert tizenévesen már mindent tudni fog, legalább megismer egy más nézőpontot is. Felnőtt nő vagyok, nem kamasz, és a legkevésbé sem hiszek abban, hogy a tudatlanság megelőzi a bajt. Tudást, használható tudást kell adni a gyerekek kezébe, és nem sötétben tartani őket! N31
2014. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
84%

Csak érdekelt, hogy mi a motivációd.

Szerintem ez a szülő feladata lenne elsősorban, jelzem egy ilyen esetet sem ismerek a környezetemben.

A szexualitás alapvető dolog, az egészséges szexuális fejlődés elengedhetetlen ahhoz, hogy valakiből normális felnőtt legyen.

És mit ilyen, a szülő feladata ennek a tudásnak, alapoknak az átadása, nem az iskoláé. Főleg amilyen most az oktatási rendszer...nem jut eszembe olyan jelző, amit ne moderálnának.


Alapvető értékeket a szülőnek kötelessége, ismétlem kötelessége megtanítani a gyerekeknek. Humanizmus, tolerancia, nyitottság, stb.

És ugyanígy az egészséges lelki fejlődés biztosítása is a szülő feladata.


Tizenéves korban a szexuális felvilágosítás már esedékes, ha majd találkozik ilyesmivel az interneten pl. akkor tisztában legyen vele mit lát.

Tudjon különbséget tenni szeretkezés és a között, hogy a monitoron két embert lát b****ni.

Tisztában legyen olyanokkal, hogy nem csak heteroszexualitás létezik stb.

Védekezés stb. ne kérdezz meg itt, hogy a megszakításos védekezés hatásos-e?

Ne írják be ide, hogy mindenki AIDS-es lesz aki szeretkezik, hiszen minél többször vagy nemileg aktív annál nagyobb az esélyed rá. És más millió hülye kérdés amit feltesznek.


Az, hogy meg sok tini esik teherbe nem a felvilágosítás miatt van, hanem a miatt, hogy ez a felvilágosítás egy nagy nulla. És mint oly sok minden, ez is a szülők hibája. Úgy egyenként mindenkié, aki nem világosította fel normális a gyerekét.

Az sem mellékes, hogy naponta vannak kérdések, hogy meleg/leszbikus/transzszexuális vagyok és nem merem elmondani otthon, mert félek. Miközben ez is a szülő feladata lenne, hogy biztosítsa ilyen esetben a hátteret, a biztos pontot. Hogy e miatt a gyerek ne legyen öngyilkos 24 évesen, érzelmileg, lelkileg ne menjen tönkre totálisan és ne roncsként élje az életét.

2014. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
92%

én védőnő vagyok, középiskolákban, és minden évben az én feladatom a szexuális felvilágosítás, kilencedikben. Már 20 éve csinálom.


Kell, nagyon kell, és n agyon jó, hogy a gyerek nem pusztán olyanoktól kap információt erről a témáról, akikhez érzelmileg kötődik. Nem hülyék, csak fiatalok, és a szülők ebben a kérdésben gyerekként kezelik őket, a leggyakoribb válasz a kérdéseikre a téged ez még ne érdekeljen...


tőlem megkapják azt, amit tudniuk kell a biológiai alapokról, a szülők dolga az érzelmi oldalról való megközelítés, és jó esetben a kettő együtt fogja elérni a célját.

de az a tapasztalatom, hogy a családok elenyésző részében kerül elő a téma, nagyon sok diák jön rendzseresen és keresnek meg négyszemközt.

2014. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!