Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez most így igazságos volt...

Ez most így igazságos volt anyumtól? 16l

Figyelt kérdés

Leöntötte a laptopját (emiatt elromlott), szóval "kölcsönkérte" az enyémet, ami miatt diákmunkáztam tavaly 1 hónapon át plusz beleraktam a pénzemet szülinapról névnapról, hogy meg tudjam venni saját pénzből és CSAK az enyém legyen az a macbook.

Természetesen odaadtam neki most "kölcsönbe", hisz a munkájához szükséges. Mondogatta az első hetekben, hogy hamarosan vesz újat magának és visszaadja nekem... Utána abban állapodtunk meg, hogy csak akkor fogja használni, ha épp dolgoznia kell rajta, azon kívül az enyém, nem facebookozgathat stb rajta. Aha, már 2 hónapja csak nála van a laptopom, kb egyszer sem volt a kezemben ezalatt az idő alatt. El is kezdtem hisztizni ma, hogy a saját pénzemből vettem és megdolgoztam érte, ő meg csak így elvette tőlem, mert elrontotta a saját hibájából a saját laptopját. Ezután leordított, hogy mit képzelek magamról én kis "szrházi", és kilökött az ajtón aztán becsapta.

Egyáltalán nem vagyunk megszorulva, hogy ne tudjunk venni egy másikat neki. Nem rég vett s8-at magának, és zara féle boltokból vásárol :))

Apum nincs, a pasijával nem vagyok annyira jóban hogy erről beszéljek vele, nagyszülők meg csak annyit mondogatnak, hogy majd úgyis visszaadja.

Biztos csak hisztinek tűnik, de annyira rossz érzés, hogy megdolgoztam érte és csak úgy elveszi tőlem, miközben lenne egy sajátra bőven pénze...


2017. aug. 15. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Ez szerintem is csúnya dolog volt tőle.

Sok esetben az a szülő, akinek kevés pénze van, inkább ő maga nem eszik, hogy több jusson a gyerekének. Nem értem, hogy ha ő tudna egy újat venni, akkor miért nyúlja le azt, amiért te dolgoztál meg.


21/L

2017. aug. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
Legalább te azt használod, amiért megdolgoztál. Vissza fogja adni.
2017. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Visszaveszed tőle és kész. Nem tarotta, amiben megállapodtatok, oldja meg.
2017. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
ez s**ggfejség volt és ezt ő is tudja..
2017. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
5%

"Egyáltalán nem vagyunk megszorulva, hogy ne tudjunk venni egy másikat neki. Nem rég vett s8-at magának, és zara féle boltokból vásárol :))"


Túltoltad báttya... KAMU!!!!

2017. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Nem igazságos. Ha jó körülmények között élsz, akkor azért ne feszítsd túl a húrt. Tedd le gyors a jogsit, utána meg szokjál rá anyud S8-asára... :)
2017. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nem hiszed el hogy vannak jómódú emberek?

2017. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
6%
Figyi, ne túlozz! Hacsak nem alkesz, vagy gyógyszerfüggő az anyád, úgy a nyakam tenném rá, hogy a "sz@rházi"-zás és lökés előtt te is tettél valamit, amivel ezt kiérdemelted. :D A tinédzserek előszeretettel hallgatnak el dolgokat, és állítják be magukat áldozatként... tudom, mert én is voltam tini kerek 10 évvel ezelőtt. Csak, hogy tudd, van, aki a másik oldalról is képes a dolgokba látni. :)
2017. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem volt szép dolog. Mikor nem használja munkára egyszerüen ülj oda te és használd
2017. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kamu akkor a következőt javaslom.

Egy alkalmas pillanatban tegyél rá/ változtasd meg a jelszót. Azután beszéljétek meg a dolgot. Pl: amíg használja a laptopot addig te használod a mobilját.

Mondd el az érveidet. Megdolgoztál a laptopért, ha ő kisajátítja akkor arra nevel, hogy többet ne dolgoz meg semmiért se és ez az édesanyád nevelésének csődje.

2017. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!