Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kéne anyámat tisztelnem?...

Miért kéne anyámat tisztelnem? 17L

Figyelt kérdés
Csak azért mert megszült? Én is tudnék szülni, nincs abban semmi érdem. Az egész gyerekkoromat tönkrette, gyógyszerezett, öngyilkos próbált lenni, apám háta mögött csalta őt amíg ő külföldön dolgozott. Reggel láttam, jó esetben este 11körül ha megvártam miután hazajött a kufirculásból. Mintagyerek voltam, jól tanultam, sokszor kajával vártam, csak hogy kicsit többet foglalkozzon velem. Végül apámmal elváltak, ő most Dániában él. Anyámmal és a férjével élek de kimondhatatlanul gyűlölöm őket. Most, hogy már nem vagyok mintadiák hirtelen érdekelni kezdte a tanulmányi eredményem. Nem tanulok semmit, beleuntam, de így is mindenből min a hármas megvan, pedig ki se nyitom a könyvet. Semmi motivációm nincs. Idegbeteg lettem, pedig kiegyensúlyozott gyerek voltam,de most robbanok. Főleg az utóbbi egy évre jellemző ez. Anyám felé semmi érzelmet nem mutatok, próbálom elviselni. Ő persze jön azzal, hogy ő nevelt fel, érzéketlen szemét "kapca" vagyok. Nem is szólok neki semmit inkább, úgysem lát magába. Ha próbálok mondani valamit akkor "kussolj mert megtéplek, én vagyok az anyád". Sajnos ez miatt hogy itthon semmi véleményem nem lehet az összes tanárral összeveszek, gyűlölöm ha olyan logikátlan, elvakult fszok mint anyám. Jártam pszichológushoz, vagdostam magam de csak akkor ha ideges voltam. Már nem járok mert azt a nőt sem bírtam elviselni. Minden reggel szenvedés felkelni, szidom az eget, hogy mért nem tudtam mondjuk megfulladni álmomban. Azért imádkozok minden nap hogy üssön el egy autó, vagy valami idióta lőjjön fejbe, esetleg kapjak rákot. Nem beszélek senkivel semmit, csak amit nagyon muszáj, pedig be se bírtam fogni a számat. Mérhetetlen utálat van bennem minden és mindenki iránt. Átlátok mindenkin, előre tudom mit fog mondani,vagy tenni és nevetségesek mennyire beparáznak ha valaki leleplezi őket. Minek kéne anyàmat, a tanáraimat, az öregeket tisztelnem? Majd ha valaki kiérdemli azt, na majd akkor.
2014. ápr. 9. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy anyád,mostohaapád meg a pszichológus olyan volt amilyen, nem kell általánosítani az összes emberre.Megértem ha anyádat nem akarod tisztelni (én sem tenném)de azért a tanárokat és az öregeket (a jófejeket persze)nem árt tisztelni.Ugyanis tőlük kapod a tudást, ők tanítanak neked sok dolgot, és ha tiszteled őket, könnyebben és gyorsabban eltelik a hátrelévő pár év és gimi után go albérletbe/koliba..Akkor nem zaklat majd senki.A kollégiumot egyébként javasolni tudom ,mert akkor csak hétvégente kell találkoznod velük.
2014. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Hát te sem érdemled meg, hogy tiszteljenek.. Tudod, azt még megértem, hogy anyudat nem tiszteled, hisz ahogy írod van rá okod. Bár ennek ellenére mégiscsak az ő házában élsz (nem vagy hajléktalan) az ő kenyerét eszed (nem éhezel) feltételezem, hogy tiszta ruhában jársz suliban, van neted stb.. De azt már végképp nem tudom megérteni, hogy mit ártott neked a tanárok akiknek az a dolguk, hogy tanítsanak, mit ártott neked a doki aki a munkáját végzi, vagy bárki akit nem is ismersz de már utálod őket..

Ezért te sem érdemelsz sem tiszteletet sem szánalmat.

2014. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Arra nem gondolsz,hogy téged sem néz senki semmibe?
2014. ápr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem is várom el hogy tiszteljenek. Nem anyám kenyerét eszem, hanem dolgozom. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor vett nekem valamit, vagy adott pénzt. A tanárokat tekintve pedig azért nem tisztelem őket, mert megpróbálják lenyomni a sok hazug dumát az embert torkán ( lásd pl történelem) és nincs önálló véleményük, egy megadott séma után mennek mint a birkák.
2014. ápr. 9. 20:31
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Hát ja, vannak nők, akik hiába szülnek gyereket, nem érdemlik meg az "anya" elnevezést. És frankón tönkreteszik a gyerekeiket lelkileg. Az ilyen tényleg nem érdemel tiszteletet.


Ui.: Nekem sem volt egy mintaanyám, csak nálunk azért nem volt ennyire rossz a helyzet. És mostanában tanulok megbízni az emberekben, a világban. Hát... az az igazság, hogy most nem igazán tudom, mit mondjak, vagy mit tanácsoljak (nem akarok elszúrni semmit) talán azt mondhatnám, hogy ez az önbizalomhiány meg bizalmatlanság egy teljesen normális reakció egy teljesen normálatlan helyzetre.

Egy biztos: ha betöltöd a tizennyolcat, húzz el onnan, amilyen gyorsan csak lehet!

2014. ápr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

"A tanárokat tekintve pedig azért nem tisztelem őket, mert megpróbálják lenyomni a sok hazug dumát az embert torkán ( lásd pl történelem"


Ugye tudod, hogy te most egy nagy ökörséget mondtál?

Mégis mit tegyen a tanár? Neki azt kell tanítani ami a tankönyvekben is benne van. Ha már a történelemről van szó.

Senki nem tudja mi az igazság a történelem terén, mert az mindig az akkori politikai helyzettől függőt, változott. A tanár csak a munkáját végzi. Azt hiszed 17 évesen te olyan baromi okos vagy, hogy tudod mi az igazság??

Te nem vagy más, csak egy hisztiző, unatkozó kölyök aki nem tud mit kezdeni magával.

Nem kell tisztelned senkit, végül is téged sem fog senki tisztelni..

2014. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Értem és átérzem minden mondatodat. Okod van rá, hogy gyűlöld a világot. Anyád beteggé tette a lelkedet, és mindenki asszisztált hozzá.

Nem kell tisztelned senkit, csak mert azt várják el tőled.

A magad ellensége ne legyél. Okos vagy, szorgalmas. Jól tanultál, tedd azt újra. Tanulj és tanulj. Mindent elérsz, amit akarsz.Csak képzeld magad elé: egy fokot lépsz fel a lépcsőn. Még egyet, még egyet. Lenézel, mit látsz? Akik a sárba tapostak, most kicsik. Még lépsz feljebb. Még kisebbek. ...És már nem is látszanak. Ottfelejtetted őket, ahová téged akartak lenyomni.

2014. ápr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindez igaz, akkor teljesen érthető, ha nem tiszteled anyádat. A legnagyobb probléma az, hogy saját magadat sem tiszteled! Vagdosod magad, a saját halálodat kívánod stb. Ki kell másznod ebből a helyzetből, és ezt neked is akarnod kell, tenned kell érte, mert e nélkül senki nem fog tudni kihúzni a bajból. Ha nem sikerül, te is olyan leszel, mint az anyád, vagy még rosszabb...
2014. ápr. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt lehet tisztelni, aki tiszteletreméltóan él és viselkedik. Ahogy a szeretetet, úgy a tiszteletet sem lehet kierőszakolni, sem megjátszani.


ha anyád úgy élt, viselkedett, gondolkodott volna, ahogyan egy tiszteletreméltó jó szülő él, akkor tisztelnéd, és fel sem merülne benned az ellenkezője. Ha viszont nem úgy élt, akkor nem te vagy a hibás, hogy nem tudod út tisztelni.


Te nem kérted, hogy megszüljön, ugye? Az ő döntése volt, hogy anyává akar lenni. Ezért semmiféle hálát nem követelhet - hálát éppúgy éreznél, ha szeretett volna, mint tiszteletet. Ha nem érzel, valószínűleg az is az ő hibája.


Rossz szülő volt.

2014. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Jó és mi most akkor mit csináljunk?

Könnyesre sírhatom a párnámat miattad? Szabad?

2014. ápr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!