Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg tisztelnem kéne anyámat?

Tényleg tisztelnem kéne anyámat?

Figyelt kérdés

Kicsit elegem van, sokszor ingerültebben szólok neki, de csúnya szavakat nem használok.

Már felnőtt nő vagyok, de ha anyámnak valami baja van velem akkor úgy káromkodik velem mint egy kocsis. 21 évesen (2éve) költöztem el otthonról, addig kb minden nap megkaptam valamiért, hogy "rohadj meg, dö+ölj meg, semmirekellő ku3va és hasonló szépségeket". Most egy családi rendezvényen nagynéném mondta, hogyha az Ő lánya beszélne így vele(tényleg nem beszéltem vele csúnyán) olyan pofont adna neki, hogy a fal adná a másikat, mondtam neki, hogy anyám sokkal csúnyábban beszél velem, erre közölte, hogy az nem baj, ő az anyám úgy beszél velem ahogy akar. Én csak néztem, hogy ez hülye?

Biztos felnőtt emberként el kellene tűrnöm és mosolyogni hozzá, hogy leku3váz. Anyámmal kb évente 4-5 alkalommal találkozok évente, azóta jobb a helyzet, de tudom, hogy a hátam mögött emiatt is kapom az ívet, hogy Ő 21 évig eltartott és én most le se szarom. Azt még el kell mondanom, hogy ő kiabálta rám minden nap, hogy húzzak már el a házból, meg ő nem kér semmi mást csak, hogy eltűnjek az életéből.

Nem úgy szeretem az anyámat ahogy kéne. Abban sem vagyok biztos, hogy szeretem. Csak ő az anyám ezért ha kell segítek neki. Kötelességtudatból.

De tisztelni nem tudom. Vagyis mindaddig tisztelettudó vagyok vele amíg Ő is az velem. De nem tudok egy olyan emberrel tisztelettudóan beszélni aki úgy beszél velem mint egy darab ....al



2017. aug. 17. 10:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

"A szülőt nem azért tisztelem, mert jópofa velem, hanem azért mert miatta létezem." - kértem tőle???

Kérdező, semmi okod olyanokat tisztelni, akiknek a viselkedése nem tiszteletre méltó. Én 25 éve nem állok szóba a saját szüleimmel, és ettől csak jobb lett nekem minden tekintetben.

2017. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

"miért is tisztelje egy szülő a gyermekét? "


Te egy kretén vagy. Remélem nincs gyereked. Normális ember mindenkinek megadja az alap tiszteletet, érdekes hogy szerinted ez a saját családunknak nem jár. Mert hát a gyereke a családja, saját vére.

2017. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%
Párom "anyja" is ilyen volt. Én még próbáltam évekig békítgetni őket, aztán azt vettem észre, hogy én is belekerültem a "családi" carkavarásaikba. Évek óta nem tartjuk velük a kapcsolatot, azóta nyugodt az életünk.
2017. aug. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tisztelned. Ha ilyen anyám lenne és sem tisztelném. Persze illik néha meglátogatni és foglalkozni vele, de ezen kívül én nem erőltetnék többet.
2017. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Te pont az én esetemet írtad le!! :O
2017. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as! Én is tiszteljem anyámat csak azért mert megszült..nevetséges.. és otthagyott a francba a kórházban..ez aztán óriási érdem.. aztán elment kurvàlkodni.. van 3 gyereke összesen mind 3an más apától. Undorító hogy egyikünket se nevelt fel.. tisztelje őt a büdös rossebb.. ott rohadjon el mint tök a földön..
2021. dec. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azt tisztelem aki engem is minimum emberszámba vesz.
2021. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én szóba se állnék vele ha a helyedben lennék.. az ilyen nem anya.. egy anya nem tehet meg mindent a gyerekével.. a tisztelet meg kölcsönös kellene legyen.. ilyen anyát én se tisztelnék.. mert folyamatosan teszi tönkre a légkört maga körül.. egy mérgező nárcisztikus ember.. messziről kerüld el
2021. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!