Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám zaklatja, fenyegeti,...

Édesapám zaklatja, fenyegeti, bántja édesanyámat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apukámnak pár éve balesete volt, aminek következtében teljesen megváltozott a személyisége. Hamar és hirtelen vált dühössé és ugyan ilyen gyorsan vált nyugodttá. Ezt elfogadtuk, továbbléptünk és eltelt pár év. Azonban kb. egy éve túl messzire ment, amikor testileg bántotta édesanyámat és úgy döntött, vége a kapcsolatuknak. Nem válnak el, de nem alszanak egy szobában, és a közöttük lévő párkapcsolat megszakad. Ezzel engem és a húgomat próbált megkímélni a válás, elköltözés nehézségeitől. Apám ezt nem fogadta el. Beteges megszállottja lett annak, hogy anyámat visszaszerezze. Lehallgatja a beszélgetéseit (személyesen és telefonnal), megfenyegeti, bántja testileg és lelkileg. Mi erről a húgommal nem sok mindent tudtunk, amíg mérgében be nem hívott egy családi beszélgetésre. Ezek a "beszélgetések" egyre gyakoribbak lettek, ami abból állt, hogy apám nem hallgatta és értette meg a mi észérveinket, de hangoztatta az övéit. Miután én és a húgom se álltunk az ő oldalára, engem is elkezdett zaklatni. Nem bántott testileg, de lelkileg annál inkább. Tavasszal kezdődött ez el, és mára meggyűlöltem édesapámat. Ha ránézek nem az apámat látom, hanem egy személyt, aki tönkreteszi a családot és veszélyezteti édesanyám életét. Egész nap üzeneteket küld anyámnak Messengeren, Viberen, SMS-ben. Naponta több tucat, regényhosszúságú üzeneteket. Édesanyám, én és a húgom ezt meguntuk, és anyám beadta a válópert. Ez tovább rontott a helyzeten. Rettegek, hogy apám végső elkeseredettségében "ha az enyém nem lehet, senkié se legyen" alapon komolyabb kárt tesz édesanyámban. Ezt sosem tudnám elviselni. Távoltartási végzést is javasoltam anyámnak, de szerinte még nem lehetséges. Többször közeledett szexuális módon anyámhoz. Nem tudom, mitévő legyek. Az elmúlt pár hónapban elvesztettem édesapámat, édesanyámat nem bírnám elviselni.

2017. aug. 17. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Számcsere és költözzetek másik városba.
2017. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a terv. De ahhoz előbb el kell adnunk a házat, hogy kifizessük apámat. Anyám ezen dolgozik épp.
2017. aug. 17. 22:39
 3/6 anonim ***** válasza:
A zaklatás bűncselekmény. A bántalmazás szintén. Ha utóbbi történik, ne adj Isten, akkor hívjatok azonnal rendőrt, kérjetek megelőző távoltartást. Ha bántalmazás nem történik, akkor a zaklatás miatt kell feljelentést tenni, az eljárás során a távoltartás is elrendelhető lesz. Felteszem, a válás után különköltözik Apukád, vagy ti. Ha ti fogtok, esetleg menjetek mielőbb. Nem tudom a körülményeket, ez csak ötletelés. De a lényeg: minden agresszív megnyilvánulásra hívjatok rendőrt, egyébként meg tegyen édesanyád feljelentést. Elhiszem, hogy félsz, teljesen érthető. De ezen a helyzeten csak így tudtok, tud édesanyád változtatni. Kívánom hogy mielőbb megoldódjon ez a helyzet. Minden jót
2017. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az SMS-eket szépen elmenteni, a "családi beszélgetésekről" hangfelvételt készíteni és megőrizni, a bántalmazásról lehetőleg videót csinálni, összegyűjteni a bizonyítékokat.
2017. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hüleség fakabátokat hívni cirkuszra...elmenetelük után kaptok csak igazán a pofitokra...

Vegyetek gázsprayket mindenkinek, kivéve fatert persze;)

Ha nagyon féltek, akkor gumilövedékes fegyvert.

Használatuk után hívjátok a zsernyákokat.Egyből viszi is, lesz is miért és hosszabb időre, ez már csak talán.


Igazából költözzetek ismerőshöz-barátokhoz mihamarabb.

Az eladást meg megszívhatjátok, ha a fater nem írja alá a szerződést és nem fogja...zsákutca...esetleg a fele házat is árulhatjátok, de az kemény buli.Talán, ha tettei és viselkedése miatt diliházba viszik és dilisnek-közveszélyesnek minősítik, akkor jogilag az ingatlan felett a házastárs rendelkezik-eladhatja.

2017. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hallottam ilyenről. A nő nem tudott lépni, azóta is a férjjel van, mert fél tőle, meg attól, hogy öngyilkos lesz. A nő idegileg teljesen tönkrement. Ő is naponta kap leveleket, sms-eket. Azt tudta tenni, hogy valamennyire kímélje magát, hogy mindenhol letiltotta a férjet, amiről az nem tud. Sok sikert. :(
2017. aug. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!