Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Pár évet külföldön éltem, majd hazaköltöztem 21 évesen anyukámhoz, mert szerettem volna elindítani a saját vállalkozásom. Kezdetben kevesebb volt a pénzem, de valamivel mindig beszálltam itthon illetve sosem kértem anyagi támogatást semmiben, holott tesómnak fizették anyuék a jogsit, autót mikor elkezdett dolgozni. Illetve rendetlennek se mondanám magam, sokat takarítok, max nem rögtön mosogatok el magam után, hanem másnap, de megcsinálom!


Eltelt pár év, lett egy barátom, aki hétvégente itt lakik velünk, sokat segít anyunak (bevásárlás, fuvarok, házkörüli dolgok).


Anyunak is volt valakije, aki azóta lesz.rja, illetve a meló helyén is sok a stressz.


A probléma ott kezdődik, hogy mióta elhagyta a palija azóta teljesen meghülyült, erre már nincs jobb szó. Mindig mindennel baja van, sose jó úgy semmi ahogy épp van. És persze mindez rajtunk csattan le, amiből már nagyon elegünk van. Ha délelőtt mosogatok, akkor az a baja, hogy nem hagytam aludni, mert éjszakás, ha megvárom míg felkel, akkor azt hallgatom, hogy nem tud kávét főzni, mert kupi van a konyhában. Ha azt mondja hozzunk neki egy sört és veszünk 1 dobozzal, akkor azt mondja nem tudtunk volna kettőt hozni? (Nem alkesz, csak néha 1-2 sör). De mondok jobbat, ha meleg van azért is én vagyok a hibás, mert ő nem tud aludni, de ha esik az eső, akkor is b.sszam meg, mert ő nem tud aludni és ezt egy nap 100szor elmondja, hogy neki milyen melege van, nem bírja... illetve folyton nyaggat, hogy az nem egészséges(!!!!), hogy 26 évesen még vele lakok, csak épp azt felejti el, én meg értelemszerűen nem vágom a fejéhez, hogy pl. azért nem tudtam még elköltözni, mert van egy hitele, amibe a megtakarított pénzemmel beszálltam, ami több százezres tétel. Most vettünk a barátommal egy lakást, előbbi eset miatt nekem alig van benne részem, aminek nem örülök, de szerencsére a párom megérti és nem hozakodik ezzel elő.


Illetve anyummal kapcsolatban még az is gáz, hogy a folytonos pesszimizmusával folyton lehúz minket. Pl. olyan lakást vettünk, ami teljesen felújítandó, mert saját stílust szeretnénk bele és akkor anyám jön azzal, hogy "vettetek 4 falat....". Vagy mikor mutattam neki, hogy szeretném berendezni flegmán odalökte, hogy mi valami álomvilágban élünk. Vagy pl. vettem magamnak nemrég hajerősítőt patikában, mert hullik a hajam, belenézett a zacskóba aztán ledobta azzal, hogy "gondolod ez használ majd?".


Most már odáig fajult a helyzet, hogy sokszor nem is szólok anyámhoz, ha mond valamit mintha meg sem hallanám, igyekszem keveset itthon lenni és alig várom már, hogy elköltözzünk. Sokszor úgy érzem javíthatatlanul megharagudtam rá, de néha még előjön, hogy sajnálom, hogy a palija így elbánt vele, meg hogy ilyen szar a meló helye, de aztán ezt mindig elrontja valami újabb hülyeségével.


2017. aug. 18. 13:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Nem értem, miért kell anyad nyakán élni.
2017. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Leírtam, mivel minden megtakarított pénzem elment arra, hogy anyám hitelébe besegítettem (mert eléggé elmaradt vele).


Különben már rég nem laknék itthon.

2017. aug. 18. 13:08
 3/21 anonim ***** válasza:
18%

Vagy megszoksz vagy megszöksz! :)

26 évesen nem kellene már otthon laknod és úgy látom,neked még az is baj,hogy anyukád levegőt vesz és esetleg sóhajtozik!

Nagyon egyszerű,költözz el,amúgy meg nem tudom csendben mondjuk miért nem lehet mosogatni?!Részedről is csak egy kis odafigyelés kellene,mondjuk ha tudod reggel jön haza,elmosogatsz este mindent és nem lesznek beszólások,hisztikék részedről!

2017. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%
Aha. Tehát 21 évesen haza költöztel, oda adtad a 3 év alatt felgyulemlett hatalmas megtakaritasodat, aztán a maradek 5 évben csak otthon napoztal, mert annyit nem kerestél, hogy egy albérlet kauciojat ki tudd fizetni. Értem. A szemét anyad, ugye.
2017. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

4-es.Szerintem nem is akarta mert jogot formál hozzá,hogy ott lakjon!:)

Egyébként már teher vagy anyud nyakán,csak nem mondja ki! 50 körül jobb lenne már neki egyedül,nyugisan,egyszer rendet rak és nem kell más széthagyott dolgait kerülgetni,pakolt ő már eleget utánatok!

Cuccolj el és megszűnik a problémád!

2017. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Anyu nem sóhajtozik, megállás nélkül panaszkodik és mindenbe beleköt! Minden nap. Azért ne keverjünk már össze a jajj elfáradtamot azzal, hogy elhord minden sz.rnak, mert meleg van. Szó szerint én vagyok a g***ci, mert kint 40 fok van...


Utolsó, nem tudom hogy számoltad ki az éveket, de valamit nagyon félreértelmeztél. Jelenleg havi 250-300-at keresek, amiből 100-at anyámnak adok illetve a már említett hitel segítség 800ezer ft volt. A maradékból fizetem magam után a járulékokat, a fundamentám, a nyugdíjpénztáram és még tudok is eltenni... megnézném egy korombeli hol tud ennyit felmutatni...

Jelenleg 0 a félretett pénzem mivel lakást vettünk arra meg anyám hitelére elment mind, de már folyamatban van a lakásfelújítás.


Azért nem mentünk albérletbe, mert úgy gondoltuk anyu is jót szeretne nekünk, hogy saját lakásra gyűjtünk nem az albira megy el a pénz.


Csak ezt értem el 5 év alatt önerőből pontpontpont.

2017. aug. 18. 13:24
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Költözz el, mielőtt leszívja a maradék energiádat is. Ez a legjobb, amit tehetsz. Tapasztalat. És előfordulhat - nálunk legalábbis úgy volt - hogy utána hirtelen elkezd majd "hiányolni", hívogatni, meg kitalálni ezt-azt hogy menj haza segíteni hétvégén stb. Ne menj bele az ilyen játszmákba! Legyen saját életed, ne érj rá hetente. Persze időnként meg kell látogatni, de az is elég maximum havonta-kéthavonta, és csak addig maradj, amíg jól érzed magad. Ha eredetileg úgy beszéltétek meg pl.hogy ott is alszol, de ő már ebéd után/közben elkezd kritizálni stb.akkor lépj le előbb, mondván hogy most jutott eszedbe hogy még el kell intézned vmit. Nem kell hibáztatni, csak diplomatikusan akkor elköszönni, amikor úgy érzed mára ennyi elég volt belőle.
2017. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
De könyörgön nem kell utánam pakolni, sőt főzni se főz rám, meg mosni se mos, mert megcsinálom én magamnak.... nem vagyunk rendetlenek pont ez a baj, hogy ha mást nem talál az a baja, hogy esik az eső. Ne mondjátok már, hogy normális az, hogy elhord minden g***inek mert esik az eső! Attól függetlenül, hogy 26 évesen itthon lakom vagy sem.
2017. aug. 18. 13:27
 9/21 A kérdező kommentje:

Meg pl. ott van anyósom, aki tökre örül, hogy végre tudtunk egy lakást venni, fel is ajánlotta, hogy jönnek segíteni a felújításban, vagy ha úgy van majd pár apróságot megvesz stb. Pedig az ő fiacskája is az anyja nyakán lakik.......

Az én anyám annyit nem ajánlott fel, hogy a lyukas lábast vihetem... nem is kell semmi, elég lenne az is, ha örülne, hogy nem gyári melós fizetésből szenvedek albiban... de ő max annak örül, hogy megszabadul tőlem....


Persze akkor jó volt, hogy a 26 éves lánya otthon lakott, mikor ő nyaralni ment és vigyázni kellett az állataira. Majd kiváncsi vagyok hogy fog eljárkálni, ha már nem lesz kéznél az állatszittere...

2017. aug. 18. 13:33
 10/21 A kérdező kommentje:

Vagy ha kér valamit, amit mi mindig szó nélkül megveszünk neki, pedig meg se kérdi, hogy adjon-e rá pénzt, akkor miért nem tudja mondani, hogy kettő kell? Ha pénteken azt mondja vegyünk 2 sör és hozunk kettőt, akkor az a baja, hogy vasárnapra nem marad.


Vagy pl. páromnak autószerelőnél volt a kocsija, mert az előző szerelő elb**szta és megállt alatta az autó, emiatt tiszta feszült volt a párom és erre beszól anyám, hogy miért kell most szereltetni az autót, ő neki ki fog boltba menni.


Szerintetek EZ normális?????

2017. aug. 18. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!