Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Féltékenyek a szüleim, mert...

Féltékenyek a szüleim, mert én nyaralni megyek?

Figyelt kérdés

Apukám szörnyen skót, pedig nem minimálbért keres sem ő, sem anyukám. Mindig minden forinthoz ragaszkodott, nyaralni kb 15 éve nem voltunk így családilag, még Balatonon se egy éjszakát..

Párommal nemrég voltunk 2 hetet Balatonon, és már előtte is láttam, hogy valami bajuk van, de nem mondták el.. Most már jönnek a beszólogatások, hogy milyen jól megy, mennyit költöttünk ott, blablabla. Kötözködés minden nap. Amúgy jó a kapcsolatom velük, ezért még itthon élek.

Tegnap foglaltunk télre 4 éjszakás wellness hétvégét, drága testvérem megnézte az előzményeket és persze elkotyogta...:)... Apukám jelenleg hozzám se szól.


Mi a teendő? Amúgy nem keresek annyit, hogy őket is befizessem, apa dupláját keresi, anya tripláját, szóval na.. Pedig ha tehetném szívesen befizetném őket.


22/N


2017. aug. 18. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, csak mártírkodnak.


Költözz el, amint teheted, mert mindenbe bele fognak szólni.

2017. aug. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell csinálnod vagy mondanod addig míg a saját pénzeden mész nyaralni. Semmi teendőd nincs. Ha nem beszél veled akkor egy nagyon gyerekes ember. Ha szóba hozza akkor meg kell mondani normálisan hogy te szeretsz utazni, és azért mert ő nem szeret addig te még megteheted. Most vagy fiatal, van rá pénzed.Apád nem féltékeny és befizetned meg végképp nem kell. Sajnos vannak olyan emberek akik nem szeretnek nyaralni és ezért mindenkit leszólnak ha megteszik. Biztos apád is költ olyanra amire te nem tennéd.(cigi, kocsi, motor bármi) Azt kell vele megértetni hogy megteheted és most vagy fiatal.
2017. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
Nem "féltékenyek", egészen másról van szó. Arról, hogy ők annak idején nyilván nem engedhették meg maguknak (a családnak) egy ilyen összegbe kerülő nyaralást, mert nyilván másra kellett a pénz. Hiszen nekik volt 2 gyerekük és nyilván mindent az ő felnevelésükre akartak fordítani. Vagyis ők egészen más élethelyzetben voltak, mint most Te, úgy is fogalmazhatjuk, hogy ők más helyzetben és körülmények között szocializálódtak és most egy számukra idegen (bár vágyott) helyzettel szembesülnek a saját gyerekük kapcsán. Mindig ez van, amikor pl. egy családon belül mások a helyzetek, az érdeklődés, az értékítélet, az életszemlélet. Emiatt nem kell, hogy feszültség legyen. Van, aki cigarettára, alkoholra, kávéra költi a pénzét, más meg ugyanennyiért műtárgyakat vesz, esetleg utazgat. Aztán lehet kölcsönösen "irigykedni", holott különböző embereknek különböző dolog jelent élményt.
2017. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egy kolleganom, annak van egy kb.veled egyidős lánya. Bar a csaj mar elcuccolt otthonról, mert nem bírta a hulye anyjat, de tavaly a csaj is elment a volegenyevel 10napra Görögbe meg meg utana a nyár vegen a Balcsira is 2 hétre. Az öreglány se keres rosszul, telik neki drága kencere meg biokajara de nyaralni csak akkor jar(t) ha az ura (aki azóta mar elhagyta) elvitte, így mára mar csak az irigykedes maradt neki. O nyíltan irigykedik. Nekünk mondja. Amíg o volt abban a cipőben, ne aggódj.. Évente 2-3 wellness meg nyaralás neki is belefert. Most meg irigykedik, mi meg hallgatjuk.. Mellé a csaj barátját lekispalyasozza, stb.. Arra bezzeg jo a fickó, ha a segget kell kocsikaztatni. Na.. En nem mondom, hogy a te szüleid is ilyenek, de van ilyen es azert írtam le ezt a példát, mert a te szitud is elfajulhat. Szerintem te se törődj velük, hogy ők miért nem, de ne is magyarazkodj, hogy ti miért mentek. Lehet pont annyira nem látsz bele abba, hogy nekik mire megy el, mint ahogy ok azt hiszik ti szorjatok a penzt.
2017. aug. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Apám is pontosan ilyen, totális földhöz ragadt kispolgár. Mindenből szigorúan a legolcsóbbat veszi és elvárja hogy mások is ilyenek legyenek. Folyton cukkol pontosabban cukkolt, amíg otthon laktam. Szerencsére lassan öt éve végleg elköltöztem, 18-23 éves koromig csak hétvégente jártam haza.
2017. aug. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!