Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a szemét, hogy nem akarok nyaralni menni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. A szüleim (és a húgom) kitalálták, hogy menjünk nyaralni egy hétre. Több okból sem szeretnék menni - először is, nekem pont akkor fog megjönni, és egy tengerparti nyaralásnál én így semmit nem tudok csinálni. A másik ok, hogy az egész utat minden évben végig üvöltözzük oda-vissza, nekem ez sem hiányzik még egyszer. Ezenkívül egy hétre mennénk, ami most lehet, hogy eléggé hülye p*csásan hangzik, de a végére mindig megunom, mert őszintén, sok programot nem csinálunk, csak sétálunk meg fürdünk.

A szüleim kiakadtak, és nem akarják elfogadni, hogy én nem szeretnék menni. Azt mondják, hogy önző vagyok. Szerintem 19 évesen azért nem olyan meglepő, hogy nem szeretnék menni, nagyon sok velem egykorú ismerősömnél ugyanez volt, de ott a szülők simán hagyták, hogy otthon maradjon.


Mindenesetre lehet, hogy én látom rosszul. Ti hagynátok, hogy a 19 éves lányotok ne jöjjön nyaralni?Tényleg én vagyok a gonosz?


2017. júl. 30. 12:38
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
26%

Nemhogy örülnél, hogy elvisznek nyaralni. Más még a szomszédos városba se jut el egész nyáron.

Amúgy csak nem halsz bele, ha ki kell bírnod 1 hetet a családoddal.

2017. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
58%

Mit szàmít a valòs részletek ismerete nelkul idegenek vèlemènye?

Mondd el a szuleidnek amiket itt leirtal aztan ennyi.

2017. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagy gonosz, de lehet, hogy 10-20 év múlva, amikor esetleg lesz körülötted 2-3 gyerek, esetleg valamelyik szülőd már nem él, bánni fogod. Még ha lenne valami más programod, de nincs. Tényleg inkább ülnél otthon?
2017. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
25%
És mi lenne együttműködnél velük csak nem lenne olyan nagy gond nem végső soron már 18 éve finánc tőkével vagy nem?
2017. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
77%

nem gáz


én is megkaptam, hogy nekem az se jó, hogy elvisznek 10 nap all inclusive nyaralásra, de akkor sem vágytam rá, hogy a szüleimmel és a neveletlen húgommal nyaraljak


inkább elmentem 2 hétre a haverokkal Balatonra, sokkal nagyobb buli volt

2017. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
92%
Fiam 25 éves, és mindig hívom, hogy jöjjön velünk nyaralni, de 19 éves kora óta nem jön. Pedig mi elvagyunk, nem vitázunk, csak már nem akar a szüleivel nyaralgatni, inkább a barátival megy. Mi megértjük, nem is nyaggatjuk, hiszen az senkinek nem jó, ha mind duzzogunk.
2017. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
83%

Én megértelek, nálunk is ez volt, csak én már 20 vagyok :) Nem is mentem el...


Nem hiányzott az állandó ordítozás, a mostohám tapizása, fenyegetés, ütés. Maradjunk csak távol egymástól, nagyon-nagyon távol. Még a nagyszülőket is rám uszították, hogy annyira gonosz vagyok, hogy nem akarok még nyaralni se velük menni. Pedig ők kinyalták a fenekem, hálátlan kis .... vagyok stb. 2-3 hónapig zaklattak ezzel, nem törtem meg.

2017. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
16%

Tényleg te vagy a szemét, hogy nem akarsz nyaralni menni.


A családod szívesen töltené veled azt az egy hetet, (te pedig még azt is megtagadod tőlük, hogy velük legyél, akár olyan áron is, mint amiket elmondtál.


Te egyszerűen csak hálátlan vagy.

(Nem vagy egyedül, a hasonló korú "gyerekek" jelentős része gondolkodik hasonlóan.)

2017. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
88%

Néhány válaszadó annyira szánalmas ezzel a "bezzeg ha már nem élnek a szüleid" meg "hálátlan vagy" dumával. Szeretem mindkét szülőmet, de a családi nyaralás nekem már 14 évesen is tragédia volt. Nem csináltunk SEMMIT, max a vízpartig lementünk, ők feküdtek én meg egyedül halálra untam magam, nem csinálhattam semmit. Na ennyit pont tudok otthon is, csak jobban lekötöm magam. Állandóan veszekedés is volt. EZ NEM PIHENÉS!!

Nem kell, hogy rám költsenek olyan miatt, amit se nem kértem, se szükségem nincs rá, főleg hogy soha semmi értelmeset vagy izgalmasat nem csináltunk. Tök jó azoknak, akiknél ez nem így van, el kéne fogadni, hogy nem mindnekinél működik ez a családos program.

2017. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
28%

Nabammeg, a másik kérdésben az a baja az embernek, hogy nem viszik nyaralni, te meg azért nyekeregsz, mert visznek...

Én már 10 éve nem voltam nyaralni, most végre úgy néz ki megyünk, kiugrok a bőrömből örömömben. Látszik, hogy sosem dolgoztál - én másra sem vágyom, mint hogy egy hétig dögöljek a parton és ne kelljen csinálni semmit, mert már évek óta nem volt 2 szabad napom egymás után...

2017. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!