Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek ezellen hogy ne...

Mit tehetek ezellen hogy ne csak ezt hajtogassák nekem?

Figyelt kérdés

Rám vall hogy rossz tanuló vagyok.Eddig nemigazán beszéltem a szüleimmel mert mindig elzárkóztam...

Pár hónapja megváltoztak a dolgok és tök jól elvagyok velük meg szívesen beszélgetek velük.

Eddig mindig azt szerették volna ha beszélgetek velük.

Most hogy ez megtörténik minden témáról az én tanulásom jön szóba és engem ez már nagyon idegesít pedig higgadtan kezelem a helyzetet.

Igen, megértem hogy jobban is tanulhatnék, meg ösztönöztek a tanulásra, de most konkrétan a családommal bármiről beszélek mindig a tanulás jön szóba...

Kell ilyenekről beszélni, de azért nem minden esetben és nem minden körülmények között.

Tényleg bármit mondok mindig a tanulással jönnek és hallgathatom...

Nem tudom mit csináljak hogy ne kelljen mindig ezt hallgatnom...

Értem hogy csak jót szeretnének vele és azért piszkálnak hogy tanuljak hogy jobb jövőm legyen de ezt máe túlzásnak gondolom.

Még el sem kezdődött az iskola és ilyeneket kapok.

Az ilyesmi dolgok miatt nem beszéltem velük úgy semmiről sem.

Azt szoktam csinálni hogy végig hallgatom amit mondanak és utána elvonulok, de van amikor azt mondom hogy már megint ezzel jöttök...

De vitát nem csinálok belőle és mégis mindig erről beszélnek.

Mit tanácsoltok, hogyan lehetne ezt az ügyet megoldani?



2017. aug. 24. 01:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak egy picit tanulj jobban, mint eddig. Ha látják, hogy a tendencia javuló, akkor talán nyugodtabbak lesznek ők is. Ugyanis mindezt szeretetből csinálják, mert azt szeretnék, hogy ha egy olyan fiatalember vagy fiatal hölgy lennél, aki a jövőben képes lesz arra, hogy stabilan megálljon.

Nem azt mondom, hogy légy kitűnő tanuló meg miegymás, nem is lehet elvárni mindenkitől. Csak javíts valamennyit az átlagodon.

2017. aug. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt én értem, de még el sem kezdődött a suli de már hallgathatom ezt és ez engem már nagyon zavar hogy konkrétan bármiről beszélek felhozzák a tanulást...
2017. aug. 24. 01:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez volt.. Pl a nagymamám aki 10 éve halt meg, ő feszt ezt szajkózta, tanuljál kisfiam tanuljál! Szinte csak ez maradt meg belőle az emlékeimben és mikor meghalt alig éreztem szomorúságot, hanem megkönnyebbülést, hogy legalább többet nem fog piszkálni ezzel. Aztán mire vittem? Elvégeztem egy egyetemet, lehúztam 3 évet külföldön és most itthon ugyanannyit keresek, mint a haverjaim, akik végig beleszartak a tanulásba. Igaz mellette van egy kis vállalkozásom is, ami mégegyszer kitermeli ezt a pénzt, de akkor is. Tanulság? Nem biztos, hogy a sok tanulástól leszel sikeres az életben, a talpraesettség józan paraszti ésszel sokkal többre lehet vinni, mint hogy fejből vágod a cosinus tangenst, meg az összes történelmi évszámot és egyéb haszontalan hülyeséget.
2017. aug. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Nálam is ez volt.


Tanulás, aztán a munka, de egy tetves "hogy vagy?", "milyen odakinn az élet?" - ááá, még véletlenül sem.


A félévi kötelező 1-2 órát "beszélgetem" velük (amiben mindenki elpanaszolja, mekkora szar az élet), és ennyi.

Nem érdekelnek már, csak elhúznak a folyamatos rosszkedvükkel és hisztijükkel.

2017. aug. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

"Nem tudom mit csináljak"


Nem ismerjük pszichéjüket, de próbáld meg közölni, ez nem segít s majd saját utadon változol.

2017. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert nem akarják hogy még 25-30 évesen is nekik kelljen eltartaniuk téged mert közmunkásbérből nem lehet megélni.


Mit kellene csinálnod hogy ne kelljen ezt hallgatni? Tényleg nincs ötleted se? Mondjuk tanuljál...

2017. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is tudom annak ellenére is,hogy szinte tízes vagyok(nem önfényezés) nekem is örökké ezt mondják.Ha egy picit is javítasz ezeken a dolgokon,javítasz a médiádon már nem fogják ezt hajtogatni mindig.Egy kicsi magolás is segíthet a helyzeteden.És egyébként ha fiatal vagy és még alsó tagozatos akkor még sok esélyed van arra,hogy változtass az ''életformádon''.Csak ugyebár nem tudom hányadikos leszel majd tanév elején :)
2017. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!