Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám teljesen megőrült?

Anyám teljesen megőrült?

Figyelt kérdés

Minden baromságon felidegesíti magát, ma rendesen hozzámba..szta a ruhaszárítót. Amit talál, hajít. Nem túlzás, komolyan. A szüleim már rég szét mentek, apám nekem ad igazat folyamatosan. Anyám meg egy idegbeteg állat, még a nyugtató lövedék sem terítené ki szerintem.

Nem megy boltba, nem vásárol. Szerintem marhára nem az én dolgom az, hogy bevásároljak az egész családnak. 13 éves vagyok.. Bezzeg mikor előkerül az a téma, hogy 20órakor itthon vagyok, akkor ezt kapom: 13Éves kis görcs vagy, nehogy már ilyenkor gyere haza.

De azért vásárolni menjek.

Nem látja el azt a feladatot, amit el kell. Ha nem megy neki, minek szült gyereket? Rakjon be egy intézetbe,talán még ott is jobb életem lenne. Hogyan hozzam fel neki ezt e témát?

Mikor ilyen kirohanásai vannak mondtam már neki, hogy szerintem menjen el pszichológushoz, de csak még idegesebb lett. Pedig teljesen komolyan mondtam, mindenféle gúnyolódás nélkül. Rengeteg apróságért tépi a haját, amit, ha elkezdenék sorolni, talán reggelre sem lennék kész.. Kérlek titeket, segítseteeek!☹


2017. aug. 24. 16:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha apukád szerint igazad van, akkor jelezze a gyámhivatalban, hogy anyukád nem megfelelően gondoskodik rólad. Vagy kérheti a bíróságon a szülői felügyeleti jog átadását a maga számára, ez azt jelenti, hogy hozzá fogsz költözni.
2017. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez nem kivitelezhető, apám katona, ritkán van itthon. Oda nem mehetek. Fél éveket szokott külföldön tölteni.
2017. aug. 24. 16:27
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
Őöö iromanyodbólkiindupva, azert szerintem teged sem kell sajnálni...... kinezem, higy meg direktbe turáztatod anyádat....
2017. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudhatod mi történt vele, miért csinálja.

Mióta tart ez a helyzet?

2017. aug. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

Azt kéne kideríteni, honnan hozza naponta azt a sok ideget, ami rajtad csattan. Mert egy 13 éves gyereknek igenis legyenek kötelességei, és segítsen, amiben tud!

De anyud viselkedése sem normális. Lehet, hogy a változókor hozta ki ezt belőle, lehet, hogy egyéb félelem, depresszió, lehet, hogy valamit túlreagál. De hogy hozzádvág mindent, az azért kicsit húzós nevelési eljárás...főleg, ha elfajul a dolog. Még csak 13éves vagy : a neheze még csak most kezdődik!

Apád tényleg nem tud többet tenni érted, minthogy "igazat ad neked" ? Így baromi egyszerű gyereket nevelni.

Nem tud a gyámhivataltól az érdekedben valami beavatkozást kérni? Hátha az visszafogná anyudat. Egyéb rokonod?

2017. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ez az egész úgy van, hogy apám segít mindenben, amiben tud.

Nem, nem én idegesítem. Van egy kapcsolata, itt lakik velünk a férfi. Ô sem beszél vele. Folyamatosan mondja, hogy senki nem beszélget vele, stb. Én azért nem, mert, ha eddig nem tette, ne ilyen korban kezdjen el törődni velem, mert köszönöm, nincs rá szükségem. Eddig leszart, ez után is tegye azt.

Vannak rokonaim, de nem tartom velük rendszeresen a kapcsolatot.

Megvan az okom arra, hogy így beszéljek vele, és hogy ilyen fajta véleményt nyílvánítsak meg róla.

2017. aug. 24. 16:51
 7/19 StarGhost válasza:
22%
Költözz az apukádhoz
2017. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Anyukád minden nap ilyen?

Vagy csak néha jön rá?

Tisztában kellene lenni azzal mi a valódi ok amiért így viselkedik!

Magától nem lesz normális, se nyugodt. Beszéljétek rá hogy menjen el pszichiáterhez.

Rajta csak ő segíthet.

2017. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Ojjé! Pasi is van? Értelmes párbeszéd meg senkivel?

Hányan vagytok? Van még néhány tesó is veletek?

2017. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Kb. Minden második nap. Én mondtam neki, de olyankor mégtöbb dolog repked a levegőben.
2017. aug. 24. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!