Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámmal nem túl fényes a...

Apámmal nem túl fényes a kapcsolatom. Többi lent. Apa-lánya kapcsolat. Mit tudom csinálni hogy másképp legyen?!

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Három vagy négy éves lehettem. Anya is meg apám is talált más párt. 5 éves voltam amikor megszülettek a tesóim. Apa felől születt egy húgom anyáék felől meg egy öcsém.! Utána mikor 9 éves lettem akkor anyáék felől születte még egy húgom. És most január végén fog születni apám felől az új tesó. Amikor még kicsi voltam apámhoz nem nagyon szerettem járni sokszor kidobtam a taccsot mikor menni kellet hozzá, hisztiztem, ott sok paradicsomot kellet ennem [nem tudom miért] de utána nagyon sokáig valami paradicsomosat ettem rosszul voltam. [Rá kb. 2-3-re kiderült, hogy igazából nincs semmi bajom a paradicsomos dolgoktól hanem ezt bebeszéltem magamnak és, hogy evvel azonosítottam apámat.] Szóval eléggé rosszul viseltem, hogy mennem kellet. Emlékszem, hogy egy párszor eljátszottam a "rosszul vagyok" kártyát a suliban a napköziben és így nem kellet mennem apámhoz.! Utána teltek az évek. Ott mindig másképp viselkedek. Nem mondom ki a véleményem, nem nagyon beszélek, csak ha kérdeznek. Meg feszengek meg rosszul érzem magam köztük. Itthon, a barátokkal vagy bárhol kimerem mondani amit gondolok de ott nem. Félek, hogy nem úgy reagálnak rá mint anyuék. Utána egy-két éve besokaltam abból, hogy náluk én is meg a húgom is ugyanazt kaptuk ajándékba vagy csak úgy. Engem nagyon zavart, hogy 5 év korkülönbség van köztünk és mégis ugyanolyan táskát kapunk vagy bármit. Itthon persze anyának elmondtam, hogy ez engem zavar és ő meg is mondta helyettem a dolgokat. Egy darabig ez így jó is volt de mostanában katasztrófa lett a helyzet..! Pár hónapja amikor mentem elkezdtek kérdezgetni. Mindenről. Megkérdezték kiket nézek YouTubon, akkor kiket hallgatok, kik a barátnőim, kikkel találkoztam a nyáron, van-e barátom, van-e olyan fiú aki tetszik, mit akarok, mi a kedvenc filmem, kiket követek instagramon. [ezen eléggé meglepődtem azt se tudtam, hogy ismeri azt, hogy instagram] Mondtam egy pár nevét és utána mondta hogy mutassak meg kik. Megmutattam.Kinézte az instagramm nevemet és végig nézte, hogy kiket követek. Megkérdezte miért csak fiúkat követek, mért van kevés lány köztük meg ilyenek. Eléggé sok kérdest tettek fel én meg nem tudtam mit csinálni csak válaszolni. Mindent leellenőrzött. Mikor mondtam, hogy reppet hallgatok nagyon megnézett és nem is tudom... Kb azt tudtam leolvasni az arcáról, hogy ez nem normális. Nem ismer. Én amikor még anno 1-2 éve úgy áltam hozzá, hogy oké nem együtt élünk de sok időt töltök vele akkor teljesen jó lesz. Hát felőlem akkor még jónak tűnt felőle nem. Nem jött össze. Talán én rontottam el valamit és nekem kellene menni utána??! Most nyáron amikor muszály volt velük is elmenni nyaralni akkor majd bele haltam abba a 4 napba. Azt tudni kell, hogy én nem sokat szoktam reggelizni ott viszont muszály volt eddig mondták még nem ettem. Én estefelé mindig megnézem a facebook-ot meg az ilyeneket na hát itt nem lehetett. Le kellet rakni a telefont a szekrényre és kész.! Anyát direkt nem hívtam fel csak írtam neki mert ha felhívtam volna tuti, hogy elsírom magam és, hogy jöjjön értem mert megbolondulok ezért csak üzenet küldtem. Erre is kialadtak. Mondtam, hogy már írtam neki és kész nem.. Ez nekik nem felelt meg..! Utána rá pár héten apám szülinapja volt.. Nem is lepődtem még hogy nem hív. [Lehet ebben én is hibás vagyok mert nem mentem oda.] Itthon anyával a párjával és a két tesómmal elvagyok. Nincsen semmi baj. Anya párjának néha fel sem tűnik, hogy nem az igazi lánya vagyok és nekem sem, hogy nem ő az apám.! Ugyanúgy bánik velem mint a többi tesómmal. Minden tiszteletem az övé, hogy így is szeret és minden törödést megkapok tőle is. Apámnál lehet érezni, hogy nem olyan vagyok mint a húgom. Teljesen más őt teljesen ismeri ő minden törődés megkap én meg??! Tőle semmit sem kapok. Érzem hogy ő az igazi én meg csak vagyok. De otthon máshogy vagy. Ott egyenlőek vagyunk. A kersztapám a másik nagyon fontos ember az életemben anyaék után. [Ő anyának a báttya] Egyszerűen olyan mint én. Ő az aki mindent megtesz értem. Akármikor sírva jöttem/jövök haza apámtól és ő ott volt/van nálunk és látta/látja akkor ölni tud. Egyszerűen akkor kész.! Nem érdekelni, hogy miért sírok de rá borítani az asztalt nem csak rá de másra is. Amikor egy osztálytárssammal eléggé megbántott akkor is elindult megkeresni. Elment hozzájuk és mondta a magáét. Számomra ő az "apa oroszlán" mert ezeket az apámnak kellene és nem neki. Az ő vállán mindig ki tudtam sírni magam de apámén??! Meg se probálom. Nekem ő és anyu párja mutatta meg, hogy kell egy szöget beverni a falba ők mutattak olyanokat amiket az apámnak kellene. Ha átmegyek a keresztapámhoz és azt mondom, hogy gyere haza beszélni akarok akkor jön hozzá a szokásos kis üditőnket és jön. [ mindig amikor baj van és beszélgetünk akkor vész szőlős üdítőt és szódával hígitjuk] De az egyik ami betette a kersztet az most volt.. Tegnap.. A barátnőmmel elmentünk a moziba nagyon ritkán megyünk de pont tegnap. És amikor sétálunk a mozihoz akkor meglátom a húgomat és az anyját. Apámat szerencsére nem. A mozitől pár méterre ìgy volt haza megyek mert nem lehet igaz hogy egy filmet nézünk. A barátnőm nyugatot hogy biztos most jöttek ki csak igaza lett volna. De nem... Egy filmre mentünk.. De most úgy komolyan miért kell egy 9 éves lány elrángatni a Minden mindenre? Azt néztük de szerintem nekik nem kellet volna.. Amikor vége volt a filmnél a barátnőmnel mondtam, hogy sétáljunk el, a kicsit távolabbi buszmegállohoz hátha nem busszal mennek haza és elkerülhetjük őket.. Sajnos nem jött össze.. Egy buszon mentünk haza. Én tökre kiakadtam.. Nem baj, hogy ugyanolyan táskánk van de még ugyanakkora megyünk moziba.. Hát nagyon jó. Ma pedig apám felhívott és elmagyarázta, hogy kell bérletet venni. Na eu volt aminél betelt a pohár. Felhívott [kb. 3 hete nem beszélünk] és elmondta, hogy mikor vegyem hol meg mennyibe fog kerülni meg, hogy majd megmutatja hogy kell, meg majd segít leolvasni a táblát hogy mikor megy a busz. Na ez volt a mások amit nem tudok elviselni. Most megyek 9.-be és eddig a helyi suliba jártam és majd most kezdek távolabb menni. Nem vagyok a világ legokosabb lánya de ezeket tudom és megtudom egyedül oldani is. A táblát le tudom olvasni mert nem egy nagy dolog és nem bonyolult. A bérletet is tudok venni egyedül. De mondtam neki, hogy anya is jön velem mert a suliban a könyvosztáskor le kell neki adni valami papír és majd akkor megvesszük a bérletet. Erre elkezi, hogy majd bevisz az első nap a suliba. Mondom nem kell mert a volt évfolyam társammal megyek be. [Akivel a nyáron össze barátkoztunk mert tudtuk,

hogy osztálytársak leszünk és így elvagunk. ] Erre mondja, hogy majd akkor visszük öt is. Mondom nem kell. Busszal akarunk menni. Letettem a telefont. Újra hív. Erre mondja, hogy kinyomtattam az össze buszjáratot. Mondom ez nem lehet igaz. Anyának oda adom a telefont beszélt vele valamit és azóta nem hívott. Miért van ez??!! Miért akar ennyi mindent tudni rólam??! Eddig leszart mostmár teljesen mindegy hogy foglalkozkik-e veldm vagy nem. Én valamennyire nyitottan neki régen de ha ő nem akkor én se. Valamit én rontottam el??! Nem tudom már apámnak nézi úgyhogy mit kellene csinálnom??! Én vele beszélni nem tudok mert nem tudom neki megmondani a véleményem. Nem tudom.. Ha anya mondja meg neki amit én nem merek akkor azt mondják, hogy nem igaza ezt csak anya találja ki. Simán vissza szólok ha nagyobbak beszólnak azoktól nem félek. Múltkor egy nálam kétszer nagyobb srác kötekedett és annak simán tudtam mondani a magamét de apámnak nem. Igen.. Lehet egy kicsit össze vissza a sztori de ideges is vagyok meg már teljesen ki vagyok ezek miatt. Tudom vannak sokkal rosszabb apa-lánya kapcsolatok de nekem ez már sok. Kívül erős-belül pedig egy rohadt nagy rom. Nem sok mindenkinek beszélek erről mert tudom, hogy azt mondják hogy nem igaz nézzél már magadra te tartod mindenkiben a lelket te segítesz mindenkinek teljesen erős vagy meg minden.. Hát igen elég sok ember előtt erős vagyok de a legjobb barátnőm és anyuék előtt nem tudok mindig erős lenni.



2017. aug. 24. 23:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Most nem olvastam végig, csak félig-meddig, bocsánat, de majd elolvasom később, addig is csak egyetérteni tudok az egyik hozzászólóval. Én is elvált szülők gyereke vagyok, egyidős veled. Nekem is 3-4 éves koromban váltak el a szüleim, azért mert apám megcsalta anyát. Akkor nem hiszem, hogy megviselt, mert ennek semmi jele nem mutatkozott, biztos azért, mert nem tudtam, mi a helyzet. Aztán kb. 8 éves koromban, amikor apám szakított az akkori nőjével, megpróbálták újra anyámmal, de nem sok sikerrel. 11 éves voltam, amikor megint elváltak. Akkor már rosszabb volt, de leginkább 13 éves korom óta visel meg és zavar ez az egész, hogy nem lehet normális családom.

A válás mindenkinek nehéz. Mindegy, hogy az ember gyerek vagy felnőtt, ahogy az is mindegy, hogy most váltak el, vagy 10 éve.

Én csak azt várom, hogy nagyobb legyek, mondjuk 17 éves, akkor már nem kell kényszerszerűen apámhoz menni, mert már egyedül is itthon lehetek akár napokig, 18 éves koromtól meg tényleg nem szabhatnak meg semmit, például hogy menjek apámhoz. Kitartást neked is! Most csak ennyit tudok mondani.

2017. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokára gimnazista leszel és még mindig nem tudsz helyesen fogalmazni. Annyi helyesírási- és nyelvhelyességi hibákat ejtesz, hogy erre még az se mentség, hogy telefonon írtad le a történetedet. Ez gáz.

Amúgy valószínűleg apád szeret téged és már kicsi korodban is foglalkozni akart veled, de te valószínűleg annyira ellenszenves voltál vele, hogy ezzel gondolom nem tudott mit kezdeni. Aztán teltek-múltak az évek, lett még egy gyereke, aki mellett igazán apának tudja érezni magát. Ahogy végignézem, azért próbál igyekezni, hogy veled is kialakuljon egy ideális apa-lánya kapcsolat, de te ezt az igyekezetet egyáltalán nem értékeled. Amúgy nem ő szart le, hanem te nem akartál róla tudomást venni soha. A másik, iszonyú elkényeztetett vagy. Tulajdonképpen van egy keresztapád, aki mindent a segged alá tesz, a nevelő apád pedig úgyszintén. Anyád pedig, csak teszi alád a lovat. Te meg ezt teljesen természetesnek veszed, de azt már képtelen vagy elfogadni, hogy apád nem olyan, mint ők. Ő nem ugrik egyből, nem hoz neked szőlőlevet szódával és nem lelkizik naphosszakat veled, de ez még nem azt jelenti, hogy nem szeret. Te vagy az, aki folyton megbántja. Csak mondom, ha ezt így folytatod tovább, egy napon apádnak töke teli lesz veled és onnantól tényleg tenni fog rád magasról. Gondolom rohadtul rosszul esett neki, hogy nem köszöntetted fel a szülinapján és részben ezért se akarta, hogy meglátogasd és elcseszd a hangulatot az ellenszenves kisugárzásoddal.

Nem ártana magadba nézned és leszállnod a földre. Érezd már át az ő helyzetét. Nem kicsit eshet neki rosszul, hogy van egy gyermeke, aki őt nem szereti. Más elvált szülők gyerekei élnek-halnának, hogy az évben gyakrabban legyenek apás hétvégék, te pedig semmibe nézed a saját apádat, aki valószínűleg szeret téged.

2017. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Első: Meg igen próbálkozik de, azért ne az 5 évvel fiatalabb húgommal hasonlítoon össze és ne kapjak Violettás könyvet. [Itt van a polcon, és bele van írva, hogy boldog 13. Szülinapot még tavaly kaptam.] Becsülöm, hogy próbálkozik de ne ilyennel amit a húgom se, szeret. Nem anya jóban van vele és minden délután amikor ment az öcsémért a suliba apa meg a húgoért akkor mindig beszéltek. Nekik teljesen jó a viszonyuk.Oké, hogy megakarja nézni a sulit de a volt két nyílt nap és azt vele néztem meg végig ott voltunk beszélt nagyon sok tanárral meg még utána beszélt egy csomót az egyik tanár úrral mert régen ők egy suliba jártak és ismerik egymást ő nagyon sok mindent elmondott a suliról neki és volt már bent egy párszor.[Szerintem többször mint én] Felhívtam. Felköszöntöttem és megkérdeztem, hogy lesz-e "bulija" mert tavaly volt azt mondta nem. Utána délután meg látom, hogy ott áll egy csomó ismerőssel a ház előtt és fenyképezkednek.

Nem egész nap internetezek. Eléggé keveset szoktam netezni mivel anyunak segíteni kell és én inkább felhívom xy-ont hogy találkozzunk. Szerintem kb egész nap 1 órát netezek maximum 2 de nem sokszor van. Illetve, bele vagyok habarodva egy-két könyv sorozatba úgyhogy nekem a kezembe többször látnak könyvet mint telefont.! Oké az lehet hogy igaz, egy kicsit ellenszenves vagyok vele, de akkor is olyan rossz látni, hogy oké én csak, vagyok neki. Ha a húgomnak van valami fontos eseménye vagy bármit akkor mindig ott van és én amikor hívom, hogy jöjjön el mert nekem az fontos akkor nem biztos hogy ott lesz. A ballagáson is mindenki időben ott volt ő meg vagy negyed órát késett. Lehet kevesebbnek kellene lennem...

Kicsit a volt biológia tanáromra emlékeztetsz. Nem tudom miért de valahogy ahogy olvastam ő jutott eszembe. [ Természesen pozitív értelemben mert ő volt az egyik kedvenc tanárnőm..]

Köszönöm, hogy írtál.. Megpróbálok kedvesebb lenni és kedvesen megmondani a véleményem.

Köszönöm a többieknek is a véleményét.

Egyáltalán nem vagyok hiszis szerintem. Nem nyavalygok mindenért amit nem kapok meg. Meg anyáék sem tolnak alám semmit. Eléggé sok mindentben segítenem kell anyának a munka mellet nem ér oda mindehova. Főként a a mosogatás, a ruhák kiterítése, kivasalása, mosógépbe bepakolása az én feladatom.!

8-as nem.! Nem arról van szó, hogy nem mehet moziba. De amikor tudják, hogy azt a filmet megakarom nézni és tudták, hogy valószínűleg melyik nap fogjuk megnézni akkor ők is akkor mennek.

9-es megértem, hogy nem mindenhol tudnak a szülők együtt maradni és tudom, hogy új életet fognak kezdeni akárhogy is azt szeretném hogy máshogy legyen. Azt, hogy mindenkiben én tartom a lelket az a baráti társaságomból a lányokra értettem.

10-es Amikor csak beszólogatnak akkor azt eltudom intézni de amikor nálad két évvel idősebb hozzátok bukott oszálytásad és 3 havarja neked meg a barátnődnek esik hazafelé azon az utcán ahol igazából senki se jár eléggé durván fenyegeti és beszól meg neked esik akkor nem tudom, hogy te mit csinálnál. Amúgy meg megtudom végezni magam de ha részeg ember áll belém jobb ha inkább lelécelek.

11.-es azért jó látni, hogy hogy gondja egy velem egykorú és hasonlón készül ment lány. [Remélem lány vagy mert ha nem akkor bocsika. Az írásodból nem derült ki.]

Köszönöm a különböző hozzászólásokat azért sokat segített, hogy kicsit másképp alják a dolgokhoz. Kicsit más szemszögből is látom így ahogy leírtátok. Van amelyik mondat rosszul esett de néha kell egy-két ilyen, mondat is, hogy másképp gondolkodjak.

Szóval köszönöm.. És próbálok változtatni de, avval semmiképp sem értek egyet hogy hiszis vagyok és, hogy nem tudom magam megvédeni.

2017. aug. 25. 22:02
 14/18 anonim ***** válasza:
Te atya ég. Szégyen és gyalázat, amit itt produkálsz, kérdező. Ajánlom, hogy a Magyar helyesírás szabályai című könyvet vedd a kezedbe és alaposan vedd át, e mellé pedig gyakrabban olvass szépirodalmat. Már ne haragudj, de szégyen és gyalázat, ahogyan írsz, képzelem milyen gimibe vehettek fel. AZ ÉG SZERELMÉRE, LEGYÉL MÁR EGY KICSIT IGÉNYESEBB!!!
2017. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ezt fáj olvasni, annyira nem tudsz se fogalmazni, se helyesen írni. Továbbra is úgy érzem, hogy bolhából elefántot csinálsz és annyi a gond, hogy apád nem kényeztet el úgy, mint a többi felnőtt. Violettás könyveket kapsz, hát ez komoly gond. Persze az nyilván eszedbe sem jut, hogy beszélj apáddal erről.
2017. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Amikor csak beszólogatnak akkor azt eltudom intézni de amikor nálad két évvel idősebb hozzátok bukott oszálytásad és 3 havarja neked meg a barátnődnek esik hazafelé azon az utcán ahol igazából senki se jár eléggé durván fenyegeti és beszól meg neked esik akkor nem tudom, hogy te mit csinálnál. Amúgy meg megtudom végezni magam de ha részeg ember áll belém jobb ha inkább lelécelek. "


Nem feltétlenül erre az esetre értettem, hanem az összes többire, amikor a három felnőtt azonnal ugrott, ha neked valami gondod volt valakivel.


"Egyszerűenolyan mint én. Ő az aki mindent megtesz értem. Akármikor sírva jöttem/jövök haza apámtól és ő ott volt/van nálunk és látta/látja akkor ölni tud. Egyszerűen akkor kész.! Nem érdekelni, hogy miért sírok de rá borítani az asztalt nem csak rá de másra is. "


"Anyának oda adom a telefont beszélt vele valamit és azóta nem hívott. "

2017. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
15 percet kesett..... De elment... Tul szigoru vagy hozza, es tenyleg fogalma sincs, hogy milyen ajandekoknak orulnel. Ez a ferfiak 99%-anak kozos tulajdonsaga. De te azt szeretned, ha apukad, a maradek 1% legyen.
2017. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is, aki rengeteg kamasszal foglalkoztam már életemben, feleségem is, aki pszichológus, úgy látjuk, hogy édesapáddal nincsen semmi KOMOLY gond. Az a baj, hogy azok közé a kamaszok közé tartozol, akik szeretnek nyavajogni, hisztizni, apró, könnyen megbeszélhető problémákat felnagyítani. Sokkal ésszerűbben, higgadtabban kellene megítélni mindazt, amit leeírtál. Egyébként pedig elég nagy lány vagy már, hogy eldöntsed, szükséged van-e édesapádra vagy nem. Ha igen, rendezd vele a viszonyodat, beszéld meg vele a problémákat, ha nem, ne menj hozzájuk! A családjog szerint a te korodban a gyermek ezt már eldöntheti, tehát nem vagy köteles láthatásra menni. A jobb megoldás az lenne, ha rendezni tudnád vele a kapcsolatodat. Ehhez is elég nagy vagy már. Egy embernek, különösen egy lánynak nem erősnek kell lennie, hanem mindenek előtt józannak. Nem olyan sokára a párválasztásban, aztán pedig saját családod, gyermekeid gondjaiban is döntned kell. Ezt aztán végképp nem lehet hisztisen csinálni.
2017. aug. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!