Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ilyen anya sosem érez...

Az ilyen anya sosem érez bűntudatot, megbánást, vagy azt, hogy bárcsak jobb kapcsolatom lenne a lányommal?

Figyelt kérdés

Édesanyám depressziós, és irányító típus, irányít mindet is ,amennyire tud... apukám papucsférj...

Anyukám pszichiátrián dolgozik, szóval nagyon kemény a munkahelye.. Mindennap, amikor hazajön, amint beteszi a lábát kiabálni kezd: ez miért úgy van, ez miért úgy van stb... amibe csak tud beleköt.. Tisztaság mániás is, és rendmániás, ha azt mondom neki ,hogy majd én kiteregetek, azt mondja: "nem te nem tudsz, ezt csak én tudom"... szóval neki semmi sem jó.

van két tesóm, anyukám főleg az öcsémmel van jóban.. A bátyám olyan magának való, de vele sem rossz a kapcsolata.. Szokott anyám olyat csinálni, hogy az öcsémmel, vagy bátyámmal kibeszélnek engem, hogy én milyen rossz vagyok...stb.. Ezzel eddig azt sikerült elérnie, hogy az öcsémmel, akivel ezelőtt jó volt a kapcsolatom ,megromlott.. és az öcsémtől is azt látom, hogy utál és lenéz.

A családban mindenki lenéz.. én is voltam depressziós, szorongós is voltam, és pszichológushoz járok még mindig.

Egyébként ebben a családban szerintem senki sem boldog.. az öcsém tippmixfüggő, képes 100 ezer forintot (amit megkeres diák melóval) eltippmixelni, a bátyám munka után haza ér és tv, gépezésen kívül nem csinál mást, én meg ugye pszichológushoz járok, és visszahúzódó vagyok.. meg persze én vagyok az anyám egy szem lánya..

anyum nagyon boldogtalan, munka mellett csak fekszik az ágyban és veszekszik mindenkivel (de általában velem és apámmal)

apám kiment külföldre dolgozni, mert már nem tudta elviselni anyámat, mert folyton csesztette, hogy milyen keveset keres..

viszont a családban én vagyok az, akit senki sem szeret. a kapcsolatom anyámmal és a bátyámmal a legrosszabb, de apám és az öcsém is lenéz már.

Többször próbáltam már tenni azért, hogy apámmal, bátyámmal, öcsémmel, anyámmal jobb legyen a kapcsolatom, de sosem sikerült ezt elérnem ...

úgy érzem, mintha egy rossz iskolatársak, osztálytársakkal élnék egy kollégiumban, ahol én vagyok a feketebárány és kiközösítenek, gúnyolnak...stb... nem tudom családnak nevezni azt ami itt van.. én nem tudtam beletörődni ebbe és a mai napig arra vágyok ,hogy jó legyen a kapcsolatom velük, de úgy érzem ,hogy ők ezt nem akarják. mindenért engem hibáztatnak, szóval talán családterápia sem tudna segíteni..

Legjobban az anyámmal való rossz kapcsolatom keseríti meg az életemet. és én már nem tudom mit csináljak.



2017. júl. 9. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt írod depressziós, és pszichiátrián dolgozik. Őt magát nem kezelik?
2017. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, mert ő nem látja be, hogy kellene neki pszichológus... Mindenki mást okol mindenért..
2017. júl. 9. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt értem, de a kollégái sem látják, hogy gond van?
2017. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azt nem tudom. De azt vettem észre, hogy amikor valaki mással (nem a családjával) beszél, akkor teljesen más a hangszíne is, sokkal kedvesebb, vagyis azaz kedves.. Mert a családban meg teljesen másképp viselkedik. Nem egyszer hallom azt, hogy épp kiabál velünk, csörög a telefon felveszi, és olyan kedvesen beszél, hogy a telefon másik végében nem mondaná meg az illető, hogy éppen jó nagy balhét csapott le a családban..
2017. júl. 9. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:

A pszichiátria eleve egy problémás hely. Ismertem egy szakmabelit, aki azt mondta, hogy nagyon oda kell figyelni, nehogy egyszer az orvos legyen a beteg...

Ha valóban depressziós, akkor beteg, akkor meg kezelni kell, akkor meg valakivel beszélni kell erről.

Van pár alternatív kiegészítő segítség, amivel lehet enyhíteni a problémát, pl. a Lapacho tea is ilyen, amit kúraszerűen lehet fogyasztani, de még ezek mellett is érdemes felkeresni egy szakembert és segítséget kérni, ha magától nem megy el, akár te is kérhetsz tanácsot, ezt is elmondhatod, hogy ő nem érzi a problémáját, de a család életét megnehezíti.

2017. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én járok pszichológushoz, én magam is tapasztaltam, hogy nincs értelme annak, ha az ember nem is ismeri be, hogy problémája van...

Pszichológusok is ezt mondják..

Amikor 3 éve mentem pszichológushoz, azért mentem mert egy ismerősöm, akit szeretek mondta ,hogy menjek el és nem akartam neki csalódást okozni, ezért elmentem, de semmi értelme nem volt, nem is voltam jobban...sőt, a nagyobb gondok csak utána jöttek..

Ráadásul anyukám (tudom ellent mondásos) elítéli a pszichológusokat... Vagyis, eddig én már voltam legalább 3-nál és mindegyiket utálta..

Ha ő nem ismeri el, hogy nem csak mások a hibásak, és hogy neki van problémája, addig szerintem nem lehet segíteni rajta..

2017. júl. 9. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!