Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom azt hiszi, hogy...

A családom azt hiszi, hogy cikinek érzem őket, és hogy nem szeretem őket. Miért gondolják ezt?

Figyelt kérdés

Egy nagyon magamnak való 15 éves lány vagyok. Nyári szünet kezdete óta észrevettem, hogy imádok egyedül lenni. Egyedül a szobámban, egy könyvvel a kezemben, vagy filmet nézve, nagyon szeretem. Ezért nem is nagyon szoktam kijönni a szobámból. A szüleimet ritkán látom, testvéremmel pedig annyira nem vagyok jóban.


Családi programokból mindig megpróbálom kihúzni magamat, barátaimnak folyton hazudok valamit, csak hogy ne kelljen elmennem, számát sem tudom már, hányszor utasítottam vissza őket. Félreértés ne essék, nagyon szeretem mind a családomat, mind a barátaimat, csak egyszerűen jobb szeretek, egyedül, a csöndben lenni, zenét hallgatva.

Anyukám pár napja beszélt velem ezekről, és ezeket elmondtam neki, azt mondta nekem, hogy ez nekik nagyon rosszul esik, főleg az apukámnak.


Az apukámmal való kapcsolatom sosem volt nagyon szoros. Nincs közös témánk amiről tudnánk beszélgetni, amikor pedig ketten vagyunk valahol előjön az a bizonyos 'kínos csend'. Ettől függetlenül én tényleg tiszta szívemből szeretem őt, és a könnyeimmel küzdök miközben ezeket a sorokat írom.


Anyu ma is leült velem beszélni. Azt mondta, beszéltek az apukámmal, és hogy szerintük valami nincs rendben velem. Megkérdezték, hogy cikik-e, azért nem szeretek velük lenni. És végül kimondta, hogy szerintem nekem orvos kéne, mert ez nem normális.

Ez hihetetlenül megbántott. Nem csak azért mert egész nyáron szakadatlanul tanultam japánul, mert az az álmom, hogy kijussak oda, stresszeltem egy csomót is emiatt. De legfőképpen az esett rosszul, hogy nem tudják elfogadni, hogy a tanulás, a sport, és minden egyéb után, a szabadidőm nagy részét egyedül, nyugiban szeretném tölteni.


Mindentől eltekintve, én megértem őket, amiért ez rosszul esik nekik. Nekem is biztos rosszul esne, hogyha így viselkednének velem. És én tényleg minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy tudják én nagyon szeretem őket. És akár a saját életemet is feláldoznám miattuk, ha kellene.


Most, hogy ezeket leírtam, belátom, egy szörnyű tinédzser vagyok, nem érdemlem meg őket. És konkrétan megválaszoltam a saját kérdésemet...


És egyébként gondolkodtam a dolgon, lehet tényleg szükségem lenne egy orvosra, hogy kivizsgáljon.. Hiszen most ÉN sírok, amikor nekem nem lenne erre okom..miközben a szüleimnek megszakad a szívük amiért egy ilyen dög gyerekük van.. Hogy tehetném ezeket jóvá?? Megérdemlem egyáltalán a szeretetet amit adtak nekem kicsi korom óta?


Szerintem most is össze vissza beszélek, a lényeget már elmondtam azzal, amit leírtam. Nem tudom mit tehetnék, az introvertált személyiségemmel nem tudok mit csinálni, én ilyen vagyok...


Köszönöm, hogy végig olvastad, azt pedig külön megköszönöm, hogyha valami tanácsot tudnál adni. 15/L



2017. aug. 25. 15:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Ez hosszú volt, de átérzem miről van szó. Úgyszintén 15 vagyok, szintén magamnak való. Ezzel semmi baj nincs szerintem, Anyám szerint se. Mint írtad, szeretem őt, a családomat és barátaimat, de semmi kedvem külső programokat csinálni velük. Így is egész nap együtt vagyunk, kell nekem egy kis "én" idő.

Nem vagy dög. Vagy ha igen, mindketten azok vagyunk.

2017. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Te nem is tudod, hogy amit most írtál mekkora jelentőséggel bír számomra, kicsit megnyugodtam, köszönöm szépen! :)
2017. aug. 25. 15:31
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

15 éves vagy, most fogsz magadra találni. Szüleid csak aggódnak, hogy ne fordulj magadba. Majdnem anyád lehetnék, más szemszögből írok. Egy normális szülő boldognak akarja látni a gyereket.

Én is rettentő introvelralt voltam. Te okos vagy, meglepően jól írsz, a mai gyerekekhez képest. Természetesen megerdemled a szeretet és biztos nagyon szeretnek. Orvosra nincs szükséged, de bwszelgetned kéne. Talán egy baratnovel vagy pszihologussal. Ők nem orvosok. Hiszen nem vagy teljesen boldog. Ez a koroddal is együtt jár. Érzékenyebb vagy, mint az átlag. Nem baj, majd megtanulod kezelni.

2017. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

Ugyan, nem vagy dög! :) igenis megérdemled azt a családot, hiszem azért születtél oda. Anyukadek persze hogy nem értik, De nyugi, tudjak hogy szereted őket, én is inkább egyedül vagyok mint a családommal, persze szoktunk csinálni családi programokat, De szerintem 15 évesen ez valamennyire normális. Legalábbis szerintem jobb mintha drogoznal, innál stb. :)

Egy kicsit próbálj meg nyitni féléjük, mutatsd ki jobban hogy fontosak neked. :)

2017. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az égvilágon semmi probléma nincs veled. Én egy 18 éves lány vagyok, hozzád hasonlóan kerülök minden családi programot és bár szeretem a barátaimat, és sehol sem lennék nélkülük, mégis egy csomószor lemondom a találkozókat, mert nem vágyom a társaságra.


A diagnózisod: introvertált vagy. Ennyi.


Kezdetben az én szüleim se tudtak hova tenni engem, hiszen az egész családom extrovertált, apa például egy vadidegennel egy másodperc alatt megtalálja a közös témát, neki teljesen természetes a társaság és minden ezzel járó dolog.


Mostmár tudják, hogy ilyen vagyok, és nem akarnak már annyira megváltoztatni. Megszámolni nem tudom, hányszor kívántam azt, hogy bárcsak én is szociális ember lennék, de nem vagyok az, és ezt el kell fogadni. Te is fogadd el, ne sírj emiatt. A leírásod alapján is egy teljesen értelmes, egészségeslelkű lány vagy, ne is gondolkozz olyanon, hogy megérdemled-e a szeretetet vagy nem, mert egyértelműen igen. A szüleid pedig rosszul teszik, hogy azt éreztetik veled, hogy nincs veled minden rendben, csak mert ilyen a személyiséged. Fura, nem értem, miért lepődnek meg annyira azon, hogy valaki zárkózott természetű Add a tudtukra, hogy nincs semmi baj, meg fogják érteni és idővel el is fogadják majd.

2017. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ennyire rendesek vagytok, ez most többet ér nekem mindennél, még hogyha idegenek vagyunk is, nagyon sokat jelent amit most mondtatok nekem. :) Bárcsak megtudnám valamivel hálálni :)
2017. aug. 25. 16:17
 7/21 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem kezdj kimozdulni és szokj le a hazudozásról, mert tényleg nem normális dolog.


Értem, hogy szeretsz egyedül lenni, én is szeretek, de egyik barátnőm ugyanilyen, mint te. Mindig kamuzik, hogy épp miért nem tud jönni a találkákra, és ez nevetséges.

Semmi élete nincs, csak otthon ül egész nap, és hazudozik, nehogy ki kelljen mozdulnia.

De "ő normális, vele minden okés". Hát nem, alapból gáz, hogy hazudik.


És most már ott tartunk, hogy nem hívjuk. Minek, ha hülyének néz és úgysem jön el?

Még nem látja, de teljesen magára fog maradni, mert nekünk elegünk van a kifogásaiból.


Mondom ezt úgy, hogy alapból én is szeretek egyedül lenni.

2017. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerűen csak introvertált vagy.

Ez egy embertípus. Sokkal kevesebb introvertált ember él a világon, mint extrovertált, ezért kevésbé is értik meg őket. Ettől függetlenül nem érsz kevesebbet.


Azonban hazudozni tényleg nem szép dolog. Tudom, hogy nehéz erről beszélni extrovertált emberekkel, akik valószínűleg nem értik meg, hogy te egyedül szeretsz lenni. Azt viszont ők is tudják, hogy részedről ezek csak kifogások, és amíg nem vagy őszinte, nem tiszteled őket igazán.


21/L

2017. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mindent bele fogok adni, hogy jobb ember legyek :) Köszönöm :)
2017. aug. 25. 17:30
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem vagy szociofób (tehát nem félsz szociális kapcsolatokat teremteni, beszélgetni élőben és telefonon, stb.), akkor szerintem semmi baj nincs veled. Vannak, akik társaságban szeretik tölteni a szabadidejüket, és vannak, akik otthon pihenve. Különbözőek vagyunk, ettől szép az élet.
2017. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!