Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom azt hiszi, hogy...

A családom azt hiszi, hogy cikinek érzem őket, és hogy nem szeretem őket. Miért gondolják ezt?

Figyelt kérdés

Egy nagyon magamnak való 15 éves lány vagyok. Nyári szünet kezdete óta észrevettem, hogy imádok egyedül lenni. Egyedül a szobámban, egy könyvvel a kezemben, vagy filmet nézve, nagyon szeretem. Ezért nem is nagyon szoktam kijönni a szobámból. A szüleimet ritkán látom, testvéremmel pedig annyira nem vagyok jóban.


Családi programokból mindig megpróbálom kihúzni magamat, barátaimnak folyton hazudok valamit, csak hogy ne kelljen elmennem, számát sem tudom már, hányszor utasítottam vissza őket. Félreértés ne essék, nagyon szeretem mind a családomat, mind a barátaimat, csak egyszerűen jobb szeretek, egyedül, a csöndben lenni, zenét hallgatva.

Anyukám pár napja beszélt velem ezekről, és ezeket elmondtam neki, azt mondta nekem, hogy ez nekik nagyon rosszul esik, főleg az apukámnak.


Az apukámmal való kapcsolatom sosem volt nagyon szoros. Nincs közös témánk amiről tudnánk beszélgetni, amikor pedig ketten vagyunk valahol előjön az a bizonyos 'kínos csend'. Ettől függetlenül én tényleg tiszta szívemből szeretem őt, és a könnyeimmel küzdök miközben ezeket a sorokat írom.


Anyu ma is leült velem beszélni. Azt mondta, beszéltek az apukámmal, és hogy szerintük valami nincs rendben velem. Megkérdezték, hogy cikik-e, azért nem szeretek velük lenni. És végül kimondta, hogy szerintem nekem orvos kéne, mert ez nem normális.

Ez hihetetlenül megbántott. Nem csak azért mert egész nyáron szakadatlanul tanultam japánul, mert az az álmom, hogy kijussak oda, stresszeltem egy csomót is emiatt. De legfőképpen az esett rosszul, hogy nem tudják elfogadni, hogy a tanulás, a sport, és minden egyéb után, a szabadidőm nagy részét egyedül, nyugiban szeretném tölteni.


Mindentől eltekintve, én megértem őket, amiért ez rosszul esik nekik. Nekem is biztos rosszul esne, hogyha így viselkednének velem. És én tényleg minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy tudják én nagyon szeretem őket. És akár a saját életemet is feláldoznám miattuk, ha kellene.


Most, hogy ezeket leírtam, belátom, egy szörnyű tinédzser vagyok, nem érdemlem meg őket. És konkrétan megválaszoltam a saját kérdésemet...


És egyébként gondolkodtam a dolgon, lehet tényleg szükségem lenne egy orvosra, hogy kivizsgáljon.. Hiszen most ÉN sírok, amikor nekem nem lenne erre okom..miközben a szüleimnek megszakad a szívük amiért egy ilyen dög gyerekük van.. Hogy tehetném ezeket jóvá?? Megérdemlem egyáltalán a szeretetet amit adtak nekem kicsi korom óta?


Szerintem most is össze vissza beszélek, a lényeget már elmondtam azzal, amit leírtam. Nem tudom mit tehetnék, az introvertált személyiségemmel nem tudok mit csinálni, én ilyen vagyok...


Köszönöm, hogy végig olvastad, azt pedig külön megköszönöm, hogyha valami tanácsot tudnál adni. 15/L



2017. aug. 25. 15:21
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
Hát ha napközben mondjuk 5-10 percet beszélsz velük többször akkor nem gondolnak ilyet talán. Én 16 éves fiú vagyok a nyár nagy részét én is bent töltöttem csak én inkább sorozatokat néztem és játszottam. Viszont kint elég sokat dolgoztam. A barátaim mikor kihívták csak párszor mentem, de amikor inkább bent lettem volna inkább elmondtam őszintén, hogy miért nem megyek. Meg ha mondjuk motorozok néha jobban szeretek egyedül azt is. Azért nap közben viszont beszélgettem szüleimmel is. A szeretetet meg persze hogy megérdemled :) ezért nem kell sírnod.
2017. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
45%

Az érthető, hogy szeretsz elvonulni. Sokan vannak így.

Az viszont túlzás, hogy ezért minden családi összejövetelről is kihúzod magad, és a barátaidnak is hazudsz, meg hogy szinte nem is találkozol a szüleiddel, mert mindig a szobádban vagy. Ez nekem kissé beteges. Én is szeretek elvonulni olvasni, de ezért nem szakítom meg mindenkivel a kapcsolatot.

2017. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ne bantsd magad. A kamaszkor irto nehez! Tenyleg embert probalo idoszak ez mindenkinek, csak ki igy eli meg, ki ugy. Van, aki lazad, kiprobal tilos dolgokat, van, aki a belso csendjebe vonul, de mindannyiuknak nehez. Es persze a szuleiknek is. Igy latatlanban nem tudnam megmondani, kell-e pszichologus, mindenesetre megnyugtatna oket is meg teged is, ha elmennel egy jo pszichologushoz, legfeljebb kiderulne, hogy nem is kell :) "Orvos" (=pszichiater) szerintem egyelore tulzas, a pszichologus boven eleg (o nem orvos).

De szerintem a leirtak alapjan nincs veled komoly baj, de nem vagyok szakember, meg nem ismerlek.

2017. aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

En csak azon csodalkozom, hogy teged meg hivnak programokra a barataid...

En biztos nem hivnam tobbet azt, aki harmadszorra is elutasit egy talalkozot.

2017. aug. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ne a szobadban legyel, mert D-vitamin hianyos leszel, ha nem vagy eleget a szabadban.
2017. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Azért nem hiszem hogy emiatt pszichológushoz kell menned beszélj a szüleiddel és kész :)
2017. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%

Sokan írják itt, hogy introvertált vagy, de ez még nem teljesen biztos. (Bár nem baj, ha az vagy)

Minden kamasznak van egy időszaka, amikor egyedül akar lenni, ez normális! Ha a szüleid tényleg elvisznek egy orvoshoz, az is ezt fogja nekik mondani. Most így érzed jól magad, mert most ennek van itt az ideje. Ha meg elmúlsz húsz éves és esetleg külön élsz, vagy messzire mész tanulni, majd alig várod, hogy láthasd őket. Akkor meg annak lesz itt az ideje! Most éppen keresed a saját utad, kiválasztottál valamit, ami tetszik, és rettenetesen odavagy érte. Most van célod, most érzed magad valakinek! Amit kitűztél magad elé, abban nem tudsz rosszat látni. Később, ha megmarad az érdeklődésed a keleti kultúra iránt, már árnyaltabban fogod látni a dolgokat. (És ne feledd, hogy ott nem illik nyilvánosan orrot fújni! A metróra pedig vigyél pulcsit! És minden harisnyádat cseréld le térdig érő zoknira! :D :D :D)

2017. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Te leszel az aki 2-3év múlva kiírja a " Miért nem hívnak a barátaim sehova, a családom is le$z@r" címü kérdést. Mi anno ha hívtunk valakit és nem jött el rendszeresen akkor egy idő után nem hívtuk. Persze jött hogy miért nem hívjuk, mondtuk sose jössz el. De utána sem hívtuk. MINEK?
2017. aug. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves és a kevésbé kedves válaszokat is egyaránt :) Sokat jelentenek nekem :)
2017. aug. 26. 08:41
 20/21 anonim ***** válasza:

Hű, kérdező, abszolút megértelek, és szerintem is egyedül annyi a "problémád", hogy introvertált vagy. De ez nem is probléma, erről nem tehetsz, és introvertáltnak lenni lehet előny is, nem csak hátrány :) Ezt még most nem érzed, mert kamaszodsz, 15 évesen én is pont annyira elvonultam, mint te. Azóta sokkal szociálisabb lettem, rendszeresen szervezek programot a szüleimmel és a barátaimmal, de még mindig az a tökéletes péntek este, ha kakaót iszok és könyvet olvasok egyedül:) Ha esetleg érdekel ez az introvertált dolog, én pár éve elolvastam Suan Cain Csend című könyvét, nagyon érdekes dolgokat fedeztem fel magamról. Neked is ajánlom :)

21/L

2017. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!