Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek kicsi korukban elválta...

Akiknek kicsi korukban elváltak a szülei, hogyan alakult az életük? Boldog gyermekkoruk volt, vagy hiányzott a másik szülő?

Figyelt kérdés
Jobb lett volna ha együtt maradtak volna a szülők? Okozott lelki problémát a válás?
2017. aug. 28. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagy lelki törés volt. Ha valaki megkérdezné, hogy mi a legnagyobb vágyam ebben az életben, az lenne a válaszom neki, hogy újraélni a gyerekkorom teljes, boldog családban.
2017. aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Anyukám nevelt fel egyedül.

Nem véletlen volt így, sokkal jobb gyerekkorom volt, és sokkal boldogabb, mint amilyen lett volna, ha apámmal élünk. Szóval kimondottan örülök, hogy így alakult.

Sajnálatos, de az apám egy alkoholista alak, akit nem érdekel a felelősség, se semmilyen következmények. Se a munka. Csúfságos életet él most is. Örülök, hogy nem kellett egész eddigi életemben ezt látnom.

2017. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnálom!

1: hiányzott valamelyik szülőd, vagy bántott valamelyik mostohád vagy csúfoltak a válás miatt? mi volt a konkrét oka hogy ennyire bánt?

2: így tényleg jobb hogy elváltak

2017. aug. 28. 15:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Apám alkesz volt, igy anya nevelt fel egyedül engem és a tesóm. Sokáig nem éreztem a hiányát, de az utóbbi hetekben rájöttem, hogy minden baklövésem a negatív apakomplexusom és a szeretethiányom miatt volt. Egyébként viszonylag korán 3 éves koromban mentek szét igy nem érzékeltem ebből semmit. Az se lett volna jobb ha együtt maradnak.


A gyermekkorom hát nem volt igazán boldog. Utólag belegondolva mintha nem is lett volna. Csak az életkorból kifolyólag érzékelem, hogy már nem gyerek vagyok hanem felnőtt pl.

2017. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Anyukádnak sem lehett egyszerű. Gondolom ő próbált mindent megadni nektek. Vele jó a viszonyod?
2017. aug. 28. 15:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi pár évben, hogy én és tesóm is dolgozunk, így könnyebb, de amíg suliztunk addig jóval nehezebb volt. Csóri hajnaltól késő estig dolgozott. Alig láttuk egymást. Az az egy szerencséje volt, hogy nem voltunk problémás gyerekek. Mindig megcsináltuk magunktól a házi feladatokat, takarítottunk amennyit épp bírtunk. Csak hát ennek is az volt a hátulütője, hogy nem tudtunk kialakítani ilyen bensőséges szülő-gyerek kapcsolatot.
2017. aug. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A szüleim válása után édesanyánk nevelt fel kettőnket. Hogy okozott e lelki problémát? A válaszom határozottan igen.... Nekem nem is volt igazán gyerekkorom, mivel ahogy elváltak már felelősséggel tartoztam a húgomért is, hiszen anya nagyon sokat dolgozott."Apukánk" utána már nem is keresett minket soha többet. Így visszagondolva is fáj még mindig pedig azóta eltelt 25 év.
2017. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


OFF: Nem tudhatom, hogy milyen indokból tetted fel ezt a kérdést, de hidd el, akármilyen rossz Apa nélkül, nem jobb az, amikor a szülők a gyerekek előtt bántják vagy "csak" nem szeretik egymást. Mindkét esetben nagyon rossz példát látnak és élnek át a gyerekek. Csak azért, hogy a gyereknek mindkét szülője ott legyen, nem szabad mindent eltűrnie egyik félnek sem. Szerintem.


ON: Anyukám és Apukám már azelőtt elváltak, hogy megszülettem volna. Külön országokban éltek és egyikük sem volt hajlandó elköltözni onnan. Apukám (nem -csak- saját hibájából) 4 éves koromban látogatott meg először, nagyon örült nekem, nagyon akart szeretni engem, de nekem egy idegen volt és megijedtem a nagy hangjától és gesztusaitól. Sokáig féltem tőle, hiszen ritkán láttam és mindig nagyon erőszakos volt, amit utólag megértek, mert már tudom, hogy csak fájt neki ez a helyzet és az, hogy látványosan nem szeretem őt. 15 éves korom körül kezdett megváltozni ez az egész, tehát időből bőven eltelt, mire Apának kezdtem hívni, felvettem neki a telefont, vártam, hogy jöjjön és sírtam mire elment. Anyukám barátait (nevelőapámnak talán közűlük csak egyet hívhatok, aki sajnos jó tíz évvel idősebb volt Anyukámnál, visszaeső alkoholista volt, meg is ütötte őt és sokszor hülye gyereknek nevezte, de ettől függetlenül, ha lehet ilyet mondani, jó ember volt, humoros, jóképű, dolgoskezű férfi, pilóta, akivel csomó olyan élményt szerezhetett Anya, amiket később másokkal nem) mind utáltam, egytől egyik szerencsétlen lúzerek voltak, gyerekes, éretlen, semmirekellő férfiak, akik csak kiszolgáltatták magukat. Most 25 éves vagyok, Anyámra rátalált a szerelem, nagyon boldog, a vőlegénye egy végtelenül rendes és klassz ember, akit mindenki szeret, nem véletlenül. Apám pedig nagyon hiányzik, még mindig nem beszélem elég jól a nyelvét ahhoz, hogy mindent elmondhassak neki, sokszor eszembe jut, hogy soha nem tudott mellettem lenni és, hogy mennyire fáj ez nap, mint nap, mint nap. Szeretném, ha egy közeli városban lakna, nem pedig 2000 kilóméterre tőlem és az életemtől. Ha egyet kívánhatnék közelebb hoznám magamhoz, életem elejétől, de jelenleg nem cserélném el arra, azt, hogy vele lehessek, arra, hogy Anyukám a jelenlegi párjával legyen, és ne ismerjem őt, és ne hívhassam őt fel bármikor, és a gyermekem ne őt hívja (egyik) nagypapájának.

2017. aug. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hat éves voltam. Nekem nem okozott lelki problémàt se akkor, se azóta. De. Az én szüleim békésen váltak, előtte sem emlékszem veszekedésre és az én apám nem tűnt el, hanem az akkori szokás szerint heti egy napot töltöttünk együtt, meg nyáron két hetet nyaraltunk. Számíthattam rá mindig. Mindkettőjüknek lett új családja, onnan nekem egy egy testvérem, nagyon szeretjük egymást. Szóval van ilyen is. Szerintem nagyon sok múlik a két szülőn, meg az olyan objektív dolgokon is persze, mint mondjuk a távolság. Nekem szerintem szerencsém volt...
2017. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!