Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok mikor a nagy...

Mit csináltok mikor a nagy bántja a kicsit (egyik kicsi másik pici effektus)?

Figyelt kérdés

3 éves a nagy, 8 hónapos a kicsi. A nagy elég szeleburdi, nem rosszból, de folyton piszkálja a kicsit: túl közel megy hozzá, sikongat a füle mellett, húzza a kezét, lábát, megpróbálja átforgatni, ütögeti a fejét stb. A kicsi önmagában is nyűgös sírós baba, de emiatt egyszerűen nem lehet őket nem hogy egy légtérben hagyni, de még úgy sem férnek meg egymás mellett, ha ott ülök közöttük. Csak akkor ha az ölemben van a pici, ami nyilván nem jó, hogy egész nap ölben van, meg az sem hogy a nagy úgy érzi, egész nap a picit dajkálom...


sokszor rákiabálok a nagyra, mikor a picihez nyúl, tudom hogy nem kellene, sőt már az egész nap kiabálás, mert egyszerűen máshogy nem figyel rám..nem akarok a kezére csapni, de állandóan szekálja a kicsit, tényleg csak viccből, nem érzi hogy ez nem jó és az sem segít ha százszor mondom el. Ti hogy oldottátok ezt meg?


2017. máj. 16. 18:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
plusz a kicsi régen mindig mosolygott a nagyra, szerette ha ott tesz vesz körülötte, most meg már ha csak egy méterre is közelít a tesó, már sír, nyilván mert ez a "terror" nyomot hagy benne és ezt sem szeretném :(
2017. máj. 16. 18:23
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk kisebb a korkülönbség, 1.5 éves volt a fiam amikor a kislányom született. Hasonló szituk voltak nálunk is de a kicsi elég jól kezelte, amint elkezdett mozogni inkább elkerülte a bátyját. Szégyen ide-szégyen oda, én is sokat kiabáltam, féltettem a kicsit. Milliószor mondtam el a nagynak, hogy ha így és így viselkedik akkor kénytelen leszek elküldeni a szobájába mert ez így nem jó. Azt is sokszor mondogattuk, hogy a tesó pici, vigyázni kell rá, ha bántja akkor kórházba kerül és az nagy baj (azt valahogy hamar megértette hogy ha kórházba kerül valaki akkor baj van). Volt, hogy olyan durván nyúlt a kicsi felé (és nem véletlenül) hogy kapásból ráütöttem a kezére és beküldtem a szobájába. Kövezzetek meg, de a gyerek így tanulta meg, hogy ne bántsa, ne legyen durva a kicsivel. Most 4 és 2.5 évesek, a nagy vigyáz a kicsire, persze viták-oda-oda csapkodások vannak de ezek nem vészesek.

Kitartás, nehéz időszak ez neked, a nagy is kicsi még, a pici is, majd amikor a kicsi elkezd jobban mozogni és félre tud állni akkor könnyebb lesz. Ami még nálunk bejött (mert azért nem csak üvöltöttem meg kézre csapkodtam ám :) ), hogy a nagyot próbáltuk lefoglalni, addig is nem a kicsit piszkálgatta. A naggyal mesét néztünk míg a kicsi a kezemben volt vagy mellettem, a kicsivel játszottam közben, a naggyal meg beszéltük a mesét. A kicsit vittem magammal főzni, addig beült az etetőszékbe, a nagy vagy ott játszott mellettünk vagy elvolt a szobában, ilyen korban még nem hagytam őket egyedül együtt.

Nekem annyiból könnyebb volt, hogy a kicsi rettenetesen türelmes baba volt, sokat aludt napközben is, az udvaron nagyon sokáig elvolt a járókában, az etetőszékben is simán elült 1-1.5 órát is ha úgy alakult.

2017. máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én is a nagyot próbálom lekötni, csak az a baj, hogy a kicsi most szeparál ráadásul, ha messze megyek tőle nyüszít, de azt sem akarom hogy elvonulok vele másik szobába, mert akkor a nagy kirekesztődik, már pedig momentán ez van, szegény egész nap egyedül játszik, mert én vagy a kicsivel vagyok, vagy a házimunkát végzem, addig meg a kicsi kint ül velem a konyhában, de ez is csak addig működik míg a nagy el nem kezd odajönni terrorziálni "minket"
2017. máj. 16. 18:45
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Én nem vagyok benne biztos, hogy a nagy nem tudja, mit csinál. Nem hülyék ők, szerintem szándékosan bántja, testvérféltékenység. Mindenesetre ne kiabálj, amúgy ez neked se tesz jót, mert te is csak még idegesebb leszel tőle. Nem jó, ha negatív élményei lesznek a testvérével kapcsolatban. Újra és újra el kell magyarázni, hogy nem szabad fájdalmat okozni a kicsinek. Fontos, hogy csak vele külön is legyenek közös élményeitek valamely családtag segítségével, aki addig a kicsivel van. Nézz utána a pozitív fegyelmezésnek, van ilyen facebook csoport is.
2017. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk jobban bejött, hogy nem tiltottam, hanem inkább tanítgattam, hogy hogy közelíthet felé. Pl. ha ráncigálni akarta, akkor ahelyett inkább simogassa, vagy ha már nagyobb a pici, akkor hogy hogy "játsszon" vele. Pl. adja oda a pici játékát, vagy építsen egy tornyot, amit ledönthet, vagy mutogassa meg a képeskönyvében a tesónak, hogy mi micsoda.
2017. máj. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
koszi utolso. sajnos ezeken tul vagyunk hiszen 8 honapja megy ez az allapot. olvastam a pozitiv fegyelmezesrol is, ott is ajanljak hogy mutassuk mit csinalhat ahelyett, amit nem szabad. ezerszer mutattam, ezerszer kerem, de semmi haszna. es azert gondolom hogy nem tudja hogy rosszat csinal, mert altalaban szegenyke nem is csinal rosszat, csak boldogan odaugrik a kicsihez hogy megszeretgesse, amitol a kicsi kiakad es uvolteni kezd, mert neki tenylg tul hirtelen es harsany termeszet a nagy...vagy pl meg akarja trefasan kopogtatni a kicsi fejét, amaz meg ezen is sír pedig nem is fáj es latom hogy a nagy sem rossz indulattal csinalja csak jatszani szeretne vele...csak amikor mar egy nap 18 oraja uvolt a gyerek a szeparaciotol es akkor mire vegre el van magaban es jatszik, odamegy a nagy, es ujra uvolteni kezd, na az kimerito, es ilyenkor valoban rakiabalok a nagyra hogy hagyja már békén....persze nem ez az elso lepes, eloszor mindig ujra es ujra raszolok de mintha a falnak beszelnek...ah...pozitiv neveles ide vagy oda..aki ateli ezt tudja mirol beszelek :( tudom en vallaltam eljem túl.
2017. máj. 16. 20:11
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Nesze neked, egekig magasztalt kis korkülönbség...h majd milyen jól eljátszanak együtt naaagy-nagy szeretetben...ja,évek múlva. Talán.
2017. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
koztem es a noverem kozt is 2 van, es valoban nagyon jol eljatszottunk :)
2017. máj. 17. 05:27
 9/12 anonim ***** válasza:
De miért a nagyot büntetitek amiért ti szültetek kis korkülönbséggel? Még jó hogy bántja a kicsit mivel így biztosan csak rá figyelsz, a negatív figyelem is figyelem. Vannak közös programjaitok a naggyal, a kicsi nélkül?
2017. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

kit kéne bántanom amiért ütögeti a kicsit? a kicsit? :D

és nem bántani szeretném, hanem NEVELNI.

Úgy látom fogalmad sincs a kérdésről, nem ebben a cipőben jársz, könnyű dobálózni a "minek vállaltál gyereket akkor" stb mondatokkal, névtelenül rúgdosni egy anonim oldalon, de nyugodtan odébb állhatsz, nem vagyok rád kíváncsi, nem is értem miért szóltál egyáltalán a kérdéshez, inkompetens vagy

2017. máj. 17. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!