Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám leállítani az...

Hogy tudnám leállítani az anyukámat? Már kikészít idegileg.

Figyelt kérdés
Anyukám 66 éves, én 27 vagyok. 5 éve külföldön élek de ugy érzem még mindig bele akar szólni az életünkbe a férjemmel. Mindig szervezkedik a hátam mögött én tudom hogy csak jót akar de túlzásba viszi..most hogy állapotos vagyk mégjobban elkezdte. Mi még smemit nem vettünk a babának ő már vett egy csomó ruhát (még nem 100% a neme), olyan dolgokat amik nem tetszenek, de neki tetszik és megvette. Jönnek ki hozzánk 3 napra de már tudom hogy az egész nap veszekedésből fog állni és nekem erre most nagyon nincs szükségem. Tudom hogy nekem kéne lenyelni a dolgokat de nem birom mindig megkérem hogy ne hozzon semmit mert hála mindenünk megvan de mindig annyi felesleges szart vesz, hiába mondom hogy ne hozzon semmit. Akaratos nagyon, és nem foglalkozik azzal hogy a másik mit akar/mit gondol. A párom elég nagyszájú félek nagyon össze fognak veszni és ezt nem szeretnem..
2017. aug. 30. 10:32
1 2
 1/13 acelsziv ***** válasza:
89%
Hagyd a párodat, rendezze el ő. Ha meg anyádat csak a saját hülyesége érdekli és nem az, hogy a állapotos lányomat nem húzom föl idegileg, akkor nyugodtan forduljon meg és menjen haza inkább.
2017. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha a te szavadból nem ért, akkor hagyd párod, hátha majd az őszavát megérti.

És, ami fontos! Ha visz egy csomó dolgot, bontsátok ki a jelenlétében, és mondjátok a szemébe, hogy ez nem tetszik, ezt nem adom rá soha a gyerekemre, ezt ha nem viszi vissza továbbadjuk.

Hátha a szemtől szembeni szembesítést megérti. Ha meg is sértődik, akkor is be kellene látnia, hogy túlzásba viszi a dolgokat.

2017. aug. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Több száz km-re vagytok, 3 napra jön, és vesz néhány dolgot - ezért kikészülsz idegileg. Gratulálok.

Költözzetek a Holdra.

2017. aug. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Ne hagyd hogy kikészítsen. Vannak ilyen szülők az én nagymamám is ilyen volt hogy megvett minden szarrá mert csak így tudta kimutatni a szeretetét. Megkell köszönni azt továbbadni. Ne idegesítsd magad feleslegesen.
2017. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
*megvett minden szart
2017. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A 3 nap alatt csak nem vesztek össze.Viszont az nem helyes,hogy idõ nap elõtt már vásárolgat.Nem lehet,hogy amikor megszületik a baba,akkor nem tud menni,azért vásárolgat most?
2017. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem azért készülök ki mert hoz pár dolgot. Még ha csak párat hozna.. És igen sajnos 3 nap alatt nagyon összetudunk veszi sőt már az első nap. Voltunk otthon egy hetet júliusba és teljesen ki voltam idegileg. Tudta hogy megyek haza, nem volt se kitakarítva se kaja nem volt a hűtőbe és minden nap volt valami amin összevesztünk. Főleg az akaratossága, makacssága. Most meg akartak lepni a szülinapomon előtte 3 nappal volt nálunk 5 vendég 5 napig. Se tisztaság nem volt se ágyneműk kimosva stb.. még jó hogy irt a férjemnek pénteken hogy szombaton ők már itt lennének. Szerencsére sikerült lebeszélni róla de meg is sértődött. MI csak szerettünk volna szusszanni egyet az 5 nap után és nem az utolsó pillanatba kell szólni. Minden a lényeg hogy mindig szervezkedik. Anno az eljegyzésünket is meg akarta szervezni..
2017. aug. 30. 11:12
 8/13 A kérdező kommentje:
jaa az utolsó kérdésre a válasz.. Nem lesznek itt egyik mama se a szülés után 2 hétig mert a párom lesz velem itthon. Ha most kiidegel az anyukám akkor amikor még egy pici baba is lesz akkor szerintem mégjobban. Meg valljuk be már nincs olyan kondiba hogy sok mindenbe tudna segíteni. mondtam neki hogy rakja el a pénzt amit szánna rá és majd együtt megvesszük és akkor legalább olyat veszünk ami nekem is tetszik.
2017. aug. 30. 11:15
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Sajnallak kerdezo, nekem aposom egy ilyen szervezkedo es persze mikkr egyszer megtalaltam mondani, hogy s ha programom lenne? Nekem szolna elore egyszer is ha programot csinal? Mar le volt sertodve s puffogott napokig. De valahogy mindig ugyanazt eljatszodjuk. Ha ugysem talalkoztok gyakran, nyelj egyet es probald elfogadni a sok szrt, legfennebb ha amugysem tetszik kukaba vagy turkaloba vele
2017. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem szól rá semmit, akkor nem is fog változni semmi sem. Ez hülyeség, hogy mindent le kell nyelni azért, mert valaki akkor behisztizik. Ez nem probléma megoldás. Igenis elé kell állni, meg kell mondani neki, hogy nem tetszik amit hozott és vigye vissza haza. Vagy ha már ennyire vásárolni akar, akkor adja oda az árát, és olyat vesznek, amilyet akarnak, és akkor gyakorlatilag ő veszi meg, mert az ő pénzéből van.

Ha majd megy legközelebb látogatóba, ugyanúgy vinni fogja a dolgokat, amiket vásárolgat, mert ha nem szóltak érte a múltkor semmi rosszat, akkor az sok ember fejében azt jelenti, hogy jól csinált mindent és örültek neki, és akkor legközelebb is ugyanígy tesz.

Azt viszont ne játszátok el vele, hogy nem szóltok semmit, hagy legyen anyuka nyugodt lelkivilágú, majd amikor legközelebb megy, és megkérdezi, hogy hol vannak a babacuccok, akkor szembesítsétek azzal, hogy ja hát azokat tovább adtuk/kidobtuk, mert nekünk nem kellettek. Igenis mondjátok el neki, hogy ez nem tetszik, erre nincsen szükség. Így ha tovább adjátok, akkor meg tudjátok neki mondani, hogy ti mondtátok, hogy nektek nem kell. Így ha meg is sértődik, akkor sem a tudta nélkül jártatok el. És inkább mondjátok a szemébe, hátha végre megérti.

2017. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!