Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogi egyetem, s az ebből...

Jogi egyetem, s az ebből fakadó családi konfliktusok (!? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csak szeretném leírni pár mondatban mindazt, amit az utóbbi időben itthon tapasztalok ill. érdekelne az, hogy más emberek hogyan látják a helyzetet.


Másodéves joghallgató vagyok aki egy normális, anyagilag mondhatni stabil és biztos családi háttérrel rendelkezik. Az egyetemen jól teljesítek, 3,5-4-es átlagot produkálok a szemeszterek során, amiért igenis "megdolgozok", sokat tanulok érte. Viszont ez sajnos összefüggésben áll azzal a ténnyel, hogy anyagilag nem állok saját lábon -szülői támogatásra szorulok kb. minden téren-.


Szüleim büszkék rám, kölcsönös szeretetben éljük a mindennapokat, viszont olykor elpattan a húr közöttünk és sokszor sérelmezik azt, hogy nincs munkahelyem. Persze ez is érhető, hisz huszonpár évesen elvárható lenne a gyerektől, hogy ne kelljen lépten nyomon a szülők financiális támogatására támaszkodni. Ezt a helyzetet úgy lehetne megoldani, ha az egyetem mellett munkát vállalnék. Ez sajnos azért kellemetlen helyzet, mivel az órarendem is a hétköznapokban úgy tevődik össze, hogy kb. lehetetlen lenne összeegyeztetni egy állással. Nem beszélve arról, hogyha a szabadidőm ezen részét amit amúgy tanulásra fordítanék, mind munkaórákba csapna át, s így persze az eddigi, mondhatni jó tanulmányi átlagom romlásást eredményezné.


Az ebből adódó összetűzések inkább lelkileg viselnek meg, mintsem anyagilag ugyanis továbbra is támogatnak pénzügyileg, viszont nem szeretném ha emiatt kéne velük vitatkozzak, ugyanis számomra rendkívül fontos a családi harmónia..


Megértem, ők egy teljesen más világban nőttek fel, középiskola után dolgozni mentek, és többé kevésbé ez is volt a trend akkoriban. Szerintem több lehetőség volt akár egy érettségivel is érvényesülni a nagybetűs életben. Ők ennyi idősen már saját lábra tudtak állni.


Én szeretném elvégezni az egyetemet, mert érdekel és szeretem is. Igazából csak arra lennék kiváncsi megéri-e a saját igazam erőltetni ebben a témában. Úgy gondolom az egyetem az egy befektetés a gyerek jövőjét illetően..


Hogy őszinte legyek, csak jólesett leírni a helyzetet. Viszont örömmel fogadok mindenféle választ ami erre a kis bejegyzésre érkezik.


Köszi, hogy elolvastad!



2017. aug. 30. 15:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Mutasd meg nekik ezt az írást: [link]
2017. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
45%

Én elvégeztem a jogi egyetemet és soha nem dolgoztam jogászként. Mégpedig azért, mert rengeteg jogász végzett az elmúlt 10-15 évben. Egy-egy ügyvédjelölti állásra 40-szeres túljelentkezés volt.

Még egyszer nem állnék neki jogot tanulni.

Másrészről meg a leírtak alapján úgy tűnik, a szüleid nem szívesen tartanak már el téged.

2017. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
12%

"3,5-4-es átlagot produkálok a szemeszterek során, amiért igenis "megdolgozok", sokat tanulok érte. "

Ha ilyen átlagért megszenvedsz, sokat tanulsz, akkor valóban kár odajárnod.

2017. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
3-as: Jogi egyetemen ez az átlag az évfolyamomon belül is elég jónak számít. Továbbá senki sem említette, hogy mindezért megszenvednék. Szorgalmas tanulás nem egyenlő a megszenvedéssel :)
2017. aug. 30. 16:03
 5/31 anonim ***** válasza:
15%
Ha kevesebb időt fordítanál erre a sznob viselkedésre és művi írásra, akkor maradna időd dolgozni is. Tudod vannak diákmunkák is, aminél lehet heti pár órát is dolgozni, avagy hétvégén, a jogi egyetem nem tartozik a nehéz szakok közé, simán lehet mellette tanulni. De egyébként a 3,5-4-es átlaggal ott tényleg nem dicsekednék
2017. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
23%
Nyáron dolgozhatnál, így nem kéne mindenre tőlük kérni, pl. ruhák, szórakozás.
2017. aug. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
72%

Bocsáss meg, de mi a konkrét kérdés?


Oké, a szüleid eltartanak. Lehet, hogy nem jössz ki velük tökéletesen, de mi a problémád? Azon veszekedtek, hogy nincs melód? A legtöbben ilyenkor már igenis dolgoznak, mert rászorulnak, órarend ide vagy oda. Neked így kényelmes, oké, én nem fogok vasvillával neked rontani, de a helyedben megpróbálnék a saját lábamra állni, hogy ne a szüleimtől függjek még X évig. Ki tudja, meddig lesznek hajlandók eltartani. Ezt csak azért mondom, hogy lásd: kiszolgáltatott helyzetben vagy. Simán kivághatnának otthonról vagy szimplán mondhatnák, hogy ez és ez nem tetszik nekik, nem fizetik tovább az ellátásod.



Lehet, hogy nem kapcsolódik a témához, de én a helyedben nem mentem volna jogra. Nagyon durva túljelentkezések vannak, testvérem alig tudott elhelyezkedni a jogi diplomájával pár évvel ezelőtt, úgyhogy láttam, mi van.

2017. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
58%
Mond meg nekik hogy azért nem dolgozol, hogy felkészülj a diplomázás utáni időkre, mert jogászként úgyse fogsz munkát kapni. É jó, könnyen dobálózol azzal hogy befektetés, mikor te ebből csak profitálsz és semmi erőfeszítésedbe nem kerül. Majd egyetem után is eltartatod magad mert nem találsz munkát?
2017. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
37%
Lehet dolgozni nyáron, vagy épp hétvégén is... és hidd el, a diplomád átlaga senkit sem fog érdekelni, amikor majd munkát vállalsz. Nekem 2 diplomám van, tanár szakon, egyiket sem használom, persze, jó, hogy van, de igazából nem lényeg. Építs kapcsolatokat, szerezz ismerősöket, menj el gyakornoknak, akkor legalább tudsz majd mit beírni az életrajzodba munkatapasztalatként... te is jobban jársz majd, amikor nekiállsz igazi munkát keresni.
2017. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
37%
Nem nehéz szak, de azt azért megnézem, hogy egy jogász nem talál munkát. Tucat jogász ismerősöm van, friss diplomás is, mindnek van jó állása, sőt annak is, akinek még meg sincs a diplomája, 2 félév hiányzik, mégis a szakmájában dolgozik már. És még csak nem is a fővárosban, ahol 20x annyi munkalehetőség van
2017. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!