Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elfogadnátok a tandíjat a...

Ti elfogadnátok a tandíjat a szüleitektől? Vagy inkább választanátok egy ingyenes képzést?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak egy szakot, de valószínűleg csak az önköltséges képzésre vennének fel. Jó tanuló voltam, kitűnőre érettségiztem, tehát nem arról van szó, hogy csak melegedni jártam be az iskolába, de még így is nagyon kevés pontom van és a felvételi határidőig már nem tudnék annyit összeszedni, hogy felvegyenek államilag támogatottra. Így is kihagytam egy évet, de többet már nem szeretnék, hanem szeretnék végre tanulni, hogy legyen egy normális végzettségem. A szüleim ebben mindig támogattak, ők is szeretnék, hogy egyetemre menjek és olyat tanuljak, ami érdekel, a tandíjat is kifizetnék, de olyan hülyén érzem magam...azért nem kevés pénzről van szó (250.000.-/félév és még ott vannak az egyéb költségek pl. utazás vagy ha nem vesznek fel kollégiumba, akkor az albérlet). Nyilván én is szeretnék majd dolgozni, de egyelőre még nem tudom, hogy milyen lehetőségeim lesznek, hogyan fogom bírni stb., de ennyi pénzt nem tudnék egyedül összeszedni, max. a töredékét.

Ezen kívül van még egy szak, ami bár kevésbé, de azért mégis érdekel. Közelebb is van, vidéken (tehát az albérlet árak is olcsóbbak) és erre a szakra államilag támogatottként is be tudnék jutni. Ugyanakkor tény, hogy a másik képzés sokkal szimpatikusabb.


Ti ebben az esetben mit tennétek, melyiket választanátok?



2017. aug. 11. 12:27
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
98%
Ha belefér a keretbe, akkor simán a költségest.
2017. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
Ha ki tudjátok fizetni, miért ne? Ott elsz az egész hátralévő életed, hogy visszaadogasd nekik a pénzt apránként.
2017. aug. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

En is igy voltam mint te, de en egy evet sem szerettem volna kihagyni :) Kitunore erettsegiztem, egy emeltszintum volt es gy nyelvvizsgam. 435 pontom lett, 6 ponttal csusztam le aponthatarrol. En elkezdem fizetoson (240 egy felev), es megprobalok osszehozni meg egy emeltet vagy egy felsofoku nyelvvizsgat, hogy jovore bekeruljek allamira, es akkor elfogadtatom az addigi targyaim. Nalunk ugy van megbeszelve itthon, hogy a tandijamat kifizetik, de a kollegiumot es az ottani eletemet en allom. Dolgoztam mar tavaly nyaron, es most nyaron is, valamennyit iskola mellett is mar, van felretett penzem, illetve majd egyetem mellett is szeretnek mindenkeppen.

2017. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Amennyiben támogatnának, fogadd el, ha igazán ezt szeretnéd. Elég nagy vagy már ahhoz, lásd szüleid helyzetét, könnyedén tudnának-e támogatni, vagy le kell mondanod dolgokról. Ezeket vedd figyelembe. Én Diákhitelt vettem fel. Nem mondom, hogy de jó dolog, ha muszáj muszáj, de ha nem, akkor inkább majd nekik add vissza ezt a pénzt (úgymond, veszel nekik ezt azt, stb.) majd ha már keresel, mint a hitelt fizesd.
2017. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Kezd el fizetősön és talán 1 év múlva, ha jó az átlagod meg üres lesz egy államis hely, akkor pályázhatsz rá.
2017. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Csak olyan támogatást fogadnék el a szüleimtől is (meg bárki mástól is), ami mellé nem akar a támogató feltételeket szabni. Szóval az első "amíg az én kenyeremet eszed..."-nél közölném, hogy ***ja fel magának...
2017. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem, pont azért, amit az utolsó ír.


Sajnos túl sok szülő éli meg úgy, hogy azért mert ő fizeti a tandíjat, ő parancsol a gyerekének, majd minden szégyen nélkül nekiáll zsarolni őt.


Felejtős, akkor inkább melózok egy évet és gyűjtök pontokat újrafelvételihez, vagy megyek más szakra.

2017. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
A te szüleidet és anyagi helyzetét te ismered. Én elfogadtam mert tudtam nem fognak visszaélni vele. Nem is volt gond. És még többet beleadtam hogy elvégezzem időben ne kerüljön nekik több pénzükbe. Én egyébként dolgoztam és levelezőn csináltam. Még is fizették, hiába volt saját keresetem.
2017. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

Én a helyedben bevállalnám a költségeset.


És ha jól tanulsz, akkor asszem egy év után átkerülhetsz államira. Nézz utána, hogy miként lehetséhes ez! :)

2017. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem mennék olyan szakra, amire nem vennének fel államira.
2017. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!