Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyukám mindig...

Mit tegyek, ha anyukám mindig csak a maga javait nézi velem szemben?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok a szüleim rég elváltak,mostanában nincsenek jó kapcsolatban egymással. Anyukám mindig is maximalista volt velem szemben és sokszor tapasztaltam már,hogy a saját álmait neveli belém,és csak arra használja fel a tehetségem,hogy ő kapja a dicsőitést a szülők körében miattam. Mióta az eszemet tudom azt mondogatja nekem,hogy mennyire jó orvos lennék,biokémiára fog küldeni,belőlem orvos KELL váljon,stb,viszont az utobbi időben rájöttem,hogy ez engem nem izgat,inkább művészeti irányban szeretnék tanulni. Első hallásra úgy tűnhet ez az egész,hogy anyukám akarja nekem a jót,én meg mint lázadó tini,persze hogy olyan szakmát választok,ami nem valami jövedelmező. De itt arról van szó ,hogy mikor felhoztam neki a művészetis ötletem orditózásban tört ki,és azt mondogatta,hogy ,,csalódott bennem" és ,,ne tegyem tönkre az álmait". Minden helyzetben ez történik,lassan úgy érzem neki élek. Pár napja felvetettem magamban,hogy elmennék apukámmal az élettársához,hogy vigyek egy barátomnak,aki meghalt virágot a sírjára és hogy találkozzak néhány barátommal. Apukám bele is egyezett,erre mikor itthon ezt felvetettem anyukám mindenféle hülye kifogással jött,hogy miért ne menjek,hogy nekem nem is volt igazán fontos az a barátom,a haverjaimhoz meg ne menjek hanem majd jönnek ők ide,ha fontos vagyok nekik. Erre ideges lettem,hogy a saját apámmal nem tud elengedni valahova,és megmondtam neki,hogy tudom mi a baja,fontosabb neki a saját büszkesége (mert ugyebár egyértelműen az zavarjs hogy apukám élettársánál aludnék) mint a lánya érzései. A válasz erre is csak annyi volt,hogy : ,,Ohh kislányom,ne mondd hogy te annál a ...-nál szeretnél aludni,ha elméssz egy úttal költözz oda". Nagyon nem tudom mit tegyek,a sírás folytogat ahányszor arra gondolok,hogy még ahoz a barátom sírjához se mehetek ki akinek a temetésén nem tudtam ott lenni. Borzasztóan rossz érzés hogy anyukám ilyen velem. Kérlek segítsetek,köszönöm.

2017. aug. 31. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Apudat, egy felnőtt rokont nem tudsz esetleg megkérni, hogy ketten együtt ültessétek le anyudat és beszéljetek erről neki? Szerintem orvos segítségére lenne szüksége.


Azt tudod csinálni, hogy amint gimibe kerülsz koliba mész, alig jársz haza, utána 18 évesen pedig elköltözöl, és tanulod amit szeretnél. Amíg felnőtt nem leszel, apudhoz nem tudsz elköltözni?

2017. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Beteg. Nem bírja a társtalanságot. Te viszont nagyon reálisan látod a helyzetet, okosan értékelsz. Természetesen a saját életedet éld, ne add fel az álmaidat akármilyen módon is zsarol érzelmileg. Szakértő segítség és belső szándék nélkül ő nem fog megváltozni.
2017. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, hogy édesanyád ilyen veled. Ezt hívják érzelmi zsarolásnak, amit ő csinál, és nem veszi észre, hogy mennyire káros és rossz ez számodra.

Ami a tanulást illeti, még ráérsz dönteni, hogy mi szeretnél lenni. Először a középiskola jön. De nem, nem kell, hogy orvos legyen belőled, mert ő azt szeretné. Orvos az legyen, aki erre elhivatottságot érez, és ez minden vágya.

Apukádhoz pedig igenis jogod van elmenni, és ott is aludni nála. Ne hagyd, hogy ezt megtiltsa. Menj nyugodtan, anyád meg majd feldolgozza a saját sérelmeit.

2017. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokt! Sajnos apukámhoz nem költözhetek mert azzal családi háborút robbantanák ki körülbelül és ezt nem szeretném. Egyébként anyukám nem társtalan,van férje régóta,mégis ilyen. Ezt nem lehet vele megbeszélni,apuhoz hozzá se szól normálisan,abból is csak orditozás lenne...
2017. szept. 1. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:

És a férje hogy bírja elviselni ezt a stílust? Egyértelműen pszichésen beteg. Szerintem ha van is társa, boldogtalan, egy boldog ember nem így viselkedik, nem áhítozik a szeretetre mindenkin átgázolva.

Ha apukád oda tudna venni magához (ez nem biztos, már kezdeményezte volna, ha ilyen szándékai lennének), akkor az ne tartson vissza, hogy nem akarsz családi háborút, ugyanis neked nem kell beáldoznod magad az úgymond családi békéért (ami amúgy sincs). Neked simán jogod van a boldogsághoz és rendes bánásmódhoz, és nem vagy felelős az önmagán segíteni nem szándékozó anyukád akaratáért.

2017. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!