Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám fel akarja venni velünk,...

Apám fel akarja venni velünk, gyerekeivel a kapcsolatot sok hosszú év után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk testvérek.


Kontra:

Apám egy agresszív ember volt, aki ütött mindenkit a családban. Legalábbis a bátyámat, anyámat és engem igen, a két kisebb testvéremet nem.


Egy darabig nagyon szegények voltunk (a kilencvenes évek végéig), ő egy évben három hónapra totál alkoholista lett, ilyenkor nagyon szívtunk anyagilag meg fizikailag is. Amikor meg 9 hónapig nem ivott, azért volt agresszív és ingerlékeny.


Aztán vállalkozásba fogott a munkája mellett. Ekkor már sokkal jobban ment a szekér. Folyamatosan tartott anyám mellett különböző nőket, de amikor több pénze lett, kelendőbb lett a piacon így családostul is, volt, hogy anyám mellett három barátnőt is kitartott, s ezt sosem rejtette véka alá. Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy napot velünk töltött, egyet-kettőt máshol. Csinált is két gyereket ekkoriban két különböző nőnek.


A szüleim 2006-ban elváltak. Ekkor voltam 17 éves. Volt olyan hónap, hogy nem kaptunk egy fillér gyerektartást sem. Anyám azt akarta, hogy egyetemre menjek én is, apám meg azt, hogy szakmát tanuljak. Eléggé belepofázott az életünkbe még ekkor is (sőt egyszer megrugdosott, mert megmondtam neki a magamét, a fejemen a sebet össze kellett varrni és azóta egy foltban nincsen hajam). De volt olyan is, hogy csak úgy kaptunk tőle fejenként egymillió(!) forintot számlára. A diplomaosztómra vett nekem egy új autót, pedig nem tudok vezetni.


Tönkrement a cége vagy 4-5 éve. A bátyámtól egyszer kölcsönkért egy nagyobb összeget, amelyet sosem adott vissza. Azóta egyáltalán nem tartjuk vele a kapcsolatot, már két unokája is született, akiket legfeljebb az apai nagyanyámon keresztül láthat fényképen, mert még a Facebookon is letiltottuk.


Elég nagy büntetés lehet neki, hogy nem keressük.


Pro:

A lelkiismeretem. Azért csak az apám, mondjuk szeretetet nem kaptam tőle igazán, vagy legalábbis nem mutatta ki soha, de rengeteg mindent tanított nekem.


Ez nagyon mehh: ahogy telt az idő, rájöttem, hogy anyám egy manipulatív pszichopata. Ha valaki ki tud húzni mellette 2 évnél többet, az megnyerné a Survivort is. Képes kijátszani egymás ellen a saját gyerekeit is. Szeretem nagyon, de elég félelmetes tettekre képes, hogy elérje a céljait. Beállítja magát egy szentnek (ha bajba kerül, akkor mártírnak).


2017. szept. 4. 08:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Figyelj, a lelkiismereted úgysem fog megnyugodni, ha nem adsz neki egy esélyt. Sok minden van a rovásán, de már egy ideje egyáltalán nem tartjátok vele a kapcsolatot, franc se tudja, milyen állapotban van most, mennyire értékelte át a korábbi tetteit, milyen emberré vált. Persze érdemes óvatosan közelíteni ehhez az egészhez, hiszen a korábbi tapasztalataitok alapján lehet hátsó szándék amögött, hogy felkeresett titeket. De ez csak akkor derül ki, ha egy esélyt adtok. Utána még mindig lehet azt mondani, hogy bocs, de mi nem kérünk belőled és tűnj el az életünkből. De akkor legalább tudod, hogy te mindent megtettél, és nem rajtad múlt! :)
2017. szept. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha úgy gondolod vedd fel vele a kapcsolatot. Nyilván most neki ezért kellenétek hogy eltartsátok. De ne költözzetek össze vele.
2017. szept. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy viselkednék vele, mint egy távoli rokonnal, ismerőssel. Nem zárkóznék el, ha ennyire szeretne kapcsolatot tartani (bár kérdés, miért pont most?), de nem engedném olyan közel, hogy bánthasson.
2017. szept. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Adj esélyt, de azért csak óvatosan. Ő döntése hogy él az eséllyel, vagy elcseszi.
2017. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Én meghallgatnám, hogy mit szeretne. Ha látom, hogy még mindig gázos, akkor legfeljebb nem tartom vele tovább a kapcsolatot. De egy próbát megér.
2017. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát ja, csak tudjátok, akárhányszor találkoztam vele, mindig gyomoridegem volt és meg se bírtam szólalni sokszor vagy tikkeltem mellette. Például most is félek új környezetben, hogy bántani fognak, és ez valószínűleg az ő számlájára írható, mert rengetegszer megalázott akár nyilvánosan is (hogy áll a hajad?, hogy öltöztél föl? stb.).
2017. szept. 4. 09:00
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Hát felnőtt fejjel az okos gyerekek egész jól átlátják a szüleiket.... Igen, a szegény mártír elvált anyukák... külön kategória... A mindenki által sajnált "tündérek", akik mennyit de mennyit szendvednek, mit eltűrnek a férjtől vagy exférjtől, mi mindent megtesznek egyedül a csemetéért, blablabla.... Közben ez csak a legtöbb esetben álca, színjáték.

Legtöbben már gyerekként érzik, hogy az anyukájuk nem az aki... Általában ezekkel az anyukákkal nincsenek is túl jó viszonyban a gyerekek. Csak szenved, tűr a gyerek, és követi a parancsot vagy elvárást...

Istenien tudják az apa ellen uszítani a gyereküket, főleg, hogy az nincs jelen.


Tisztelet a kivételnek, de a többség nem kivétel...


Azért az durva, hogy az apád a verekedésig és az alkoholizmusig süllyedt. Magától vagy túl befolyásolható és a neje kegyetlen viselkedésétől-e? Hát ezt nem tudhatjuk.

Mindenesetre egy embernek nem csak az okozhat fájdalmat, ha verik, hanem az is, ha szeretetet/szerelmet ígértek neki, de abból semmi nem valósul meg, vagy ha még ennek tetejébe egy idegesítő sárkány lesz az illető társ... Szóval...

2017. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és hogy mit csinálj apáddal?

Én a helyedben nem keresném vele direkt a kapcsolatot, max semlegesen végighallgatnám, de nem mélyülnék el a kapcsolatban.

Akkor kellett volna gondolkodnia, mikor anyádat választotta, meg mielőtt téged összehozott....

2017. szept. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7: anyám eléggé haladó szellemű nevelésben részesített minket (pl. neki nem volt baj, hogy meleg vagyok, apámnak annál inkább). Meg ő szeretett minket, kaptunk tőle puszit meg simogatást is bőven.


Apámat meg a nagyszüleim hidegen nevelték, rendszeresen verték (nagyanyám is). De ő egész életében csajozott, anyám meg nem tudta feldolgozni, hogy nem ő az egyetlen apám életében.

2017. szept. 4. 09:17
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem az ilyen ember nem érdekelne.


Apám nem vert, csak hagyta, hogy a mostohaanyám napi szinten legalább 50x elhordjon minden szarnak.


Eljöttem 1000km-re. A mostohámmal az életben nem akarok többet találkozni, apám meg semleges, ha bajba kerül is, oldja meg nélkülem.

2017. szept. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!