Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hány éves kortól engednétek...

Ti hány éves kortól engednétek az ékszereket a lányotoknak?

Figyelt kérdés

Kiskoromban ki lett lyukasztva a fülem, de anya nem engedi a fülbevalót, mert úgysem látszik a hajamtól.

Nyakláncot sem lehet.

Ő sem hord semmit, csakha valami bálba megy, na akkor minden ujjára két gyűrűt tesz (kajak), nyaklánc, fülbevaló. Valami fémkereskedő meg elrabolja... A legjobb mikor esténként huzogatjuk le róla, mert nem jönnek le...

De hétköznapokra ő se semmit.

16/l


2017. szept. 4. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Én simán hordtam oviban is fülbevalót meg ilyen műanyag karkötőket. Általánosban bizsukat. Ma már nem szeretem őket ezért nem hordok semmit. Mondjuk ezüst/arany ékszert nem engednék gyereknek mert elhagyja/ellopják de a bizsuval nincs semmi baj szerintem
2017. szept. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Bármikor.

Szerintem kisgyerek is hordhat. Csak náluk még oda kell figyelni, hogy pl. ne legyen rajta lánc alvásnál.

De tiniként hordhatna bármit.

2017. szept. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Amikor van elég esze a biztonságos használathoz. Főleg a gyűrű veszélyes. Anyu volt osztálytársának gyűrű miatt szakadt le az egyik ujja. Tesin nem vette le és kerítést akart mászni. 12 éves kor alatt én semmi értelmét nem látom ékszernek hétköznap. Ünnep, templom, stb. az más, de suliba minek még.
2017. szept. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
79%
Amikortól biztonságos, nem akad fel vele semmin. Ez gyerekfüggő, én 9 évesen már simán hordtam nyakláncot de nem voltam egy izgága gyerek, 12 évesen meg már lazán engedném a bizsut ha a gyerek felfogja hogy vigyázni kell rá, tesin levesszük, stb. Fülbevaló mindig volt a fülemben, nyakláncot is folyamatosan hordok kiskorom óta. Anyukádnak meg kellene érteni, hogy attól hogy neki nincs igénye ilyesmire, neked még lehet. Én a helyedben felvenném ha tetszik, mit csinálna, kirángatná a nyakláncot a nyakadból vagy kivenné a fülbevalódat?
2017. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez már beteges, amit anyukád csinál.

Lassan felnősz, nem kéne ilyen alap dolgokban is korlátoznia.

Én már kicsiként is kaphattam fülbevalót és voltak egyéb ékszereim is később is, sosem volt belőle korlátozás..

Persze lehetnek veszélyei pl a gyűrűnek vagy akár a fülbevalónak is..

De hát istenem, nem lehet a széltől is megóvni.

Ha sportnál és alvásnál leveszed az ékszereket, akkor semmi bajod nem lesz tőle. Később meg pl munkánál célszerű még levenni, ha nem ülős irodai munka, hanem fizikai.

2017. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én születésem óta folyamatosan hordok fülbevalót. (Arany van, a bizsuktól fáj a fülem.)

Nyakláncot gyakran hordok.

Gyűrűt csak ha olyan kedvem van.

Szerintem ebbe nem kell belekötni, ez olyan kortalan.

13/l

2017. szept. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Kisbabáknak is szokott fülbevalójuk lenni, a kislányok pedig főleg odavannak a láncokért, gyűrűkért, nemtudok róla, hogy lenne határ.


Én nem hordok ékszert és nagyon durvának tartom, amikor emberek átfúratják a még tiltakozni nem tudó kisgyermekük testét (wtf???! tudom, hogy szokás, de akkor is durva), de ha a gyermekem ékszert akarna hordani, biztonságos lenne s nem ízléstelen, engedném, akár fiú, akár lány. Fiúnál kicsit óvatosabb lennék, mert nála azért könnyebben belekötnek a társak és a gyerekek csúfolódása nem mindig szép dolog, enyhén szólva. De személy szerint engem nem zavarna.


Ha ki van lyukasztva a füled, akkor mégis minek? S miért baj, ha nem látszik a hajadtól? Te tudod, hogy ott van, neked kell, mi azzal a gond? Nem értem édesanyád logikáját. Érve nincs?

2017. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Kislány bármikor hordhat. Van aki a fia fülét is kifúratja. De nyakláncot is hordanak fiúk is. :)
2017. szept. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
1 naposan fúrták ki a fülem, és kaptam egy kis arany baba fülbevalót, az 8 éves koromig, míg ki nem nőttem, a fülemben volt. 8 éves koromtól másikat kaptam, tehát fülbevalóm mindig volt, és nem akadályozott semmiben. Gyűrűt gimnazista koromtól hordok, a nagymamám gyűrűjét örököltem meg, 15 éves koromtól bíztak bennem annyira, hogy nem hagyok el egy ilyen fontos emléket.
2017. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kisbabakoromban lyukasztották a fülemet, onnantól kezdve kb. 15 éves koromig ugyanaz a fülbevaló volt benne állandóan, ki se szedtük soha. Nyakláncokat, karkötőt, gyűrűt is hordtam már ovis koromban is.


Ha a saját gyerekemről lenne szó, én nem szúratnám ki a fülét babakorában, hanem majd csak akkor, ha ő maga úgy dönt, hogy szeretné. Nyakláncot, karkötőt, gyűrűt bármikor hordhat. Amit viszont nem engednék 18 éves kora előtt, az az extrém testékszerek orrba-szájba-hasba meg mit tudom én hova, és a fültágító.

2017. szept. 17. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!