Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálhatnék, ha anyu...

Mit csinálhatnék, ha anyu mindenért veszekszik velem?

Figyelt kérdés

Tényleg mindenért! Mondjuk egy példa: Folyton veszekszik velem, hogy nem tudok főzni, mi lesz így belőlem, ha elköltözök akkor éhenhalok, soha nem lesz férjem, ilyesmik. Múltkor elmentek nyaralni apuval egy hétre, gondoltam meglepem őket, mire hazaértek főztem ebédet. Utána elmosogattam meg kitakarítottam! Erre mikor hazaértek és megtudta hogy főztem akkor magából kikelve ordított, hogynem vagyok normális, "tönkreb***tam" a konyháját, majd a sajátomban csináljak kupit. Kiöntötte a kaját a kutyának, és főzött gyorsan valami mást.

Mindig veszekszik velem, hogy nem segítek semmit, nem csinálok házimunkát. Pedig szoktam takarítani! De ha kiporszívózok mondjuk, akkor megcsinálja utánam újra, ha kisúrolom a fürdőt akkor utána kisúrolja még egyszer, mert "én nem tudom úgy megcsinálni".

Szokott olyasmikért is veszekedni, hogy pl iszok ebéd közben, csuklok, fülhallgatót használok filmnézéshez, az asztalomon hagyom a könyvet amit olvasok, orrot fújok mikor tévézik, ilyesmik...

Szerintetek utál engem? Mert én úgy érzem!

Mit csináljak, hogy szeressen? És hogy ne veszekedjen mindig?? Próbálom igazodni, de tényleg bármit csinálok, talál rá okot, hogy kiabáljon velem! :(


2017. aug. 11. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Most ez kozonseges lesz, de TE ezellen nem tudsz csinalni semmit, apadnak kene rendesen megfektetni.
2017. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

En pl kapasbol rakerdeztem volna a helyedben, hogy miert ontotte ki a kajat a kutyanak, ha elotte meg az volt a baja, hogy nem tudsz fozni es azert veszekedett veled. Szerintem inkabb unalombol, mint utalatbol csinalja. Mondd neki, hogy tanitson meg fozni, mutassa meg mit hogyan kell. Mert ezek igy csak ures vagdalozasok, hogy ezert meg azert nem jo valami. Akkor miert nem mutatja meg, hogy kell jol csinalni?

Ezeket vezesd fel neki normalisan, hogy szeretned, ha megtanitana stb.

Lehet jobban allna hozza a dologhoz.

(Ekezetekert bocsi)

2017. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
A hiba nem benned van, próbáld meg megtudni valójában mi a bánat baja van. Apáddal is így viselkedik?
2017. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2

Kértem már, hogy hadd főzzek vele, annyi választ kaptam, hogy ha ráér leülhetünk és elmagyarázza hogy mit hogy kell elkészíteni, de ne csináljam vele, mert csak lelassítom és akkor tovább tart a főzés.


#3

Apuval kicsit morgós néha, meg van hogy összevesznek, de nem ilyen durva.

2017. aug. 11. 15:28
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Anyád haragszik rád, mert lassan felnősz és úgy érzi, hogy nem lesz szükség rá illetve nem tud mit kezdeni saját magával.
2017. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Kicsi koromban is ilyen volt :(

2017. aug. 11. 15:51
 7/8 anonim ***** válasza:

2 es vagyok

Pedig a fozest nem ugy fogja neked megtanitani, ha csak elmagyarazza, hanem ha latod is, hogyan csinalja.

En is igy tanultam meg. Szerintem semmiben nem lassitottam anyut sose. Ez csak kifogas.

2017. aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan rakd helyre egy olyan mondat után, hogy te tönkreb...tad a konyháját. Magyarázd el neki emelt hangon, hogy ez a te otthonod is, nemcsak az övé. A konyha nem az ő felségterülete, hanem mindenkié. Még jó, hogy azt nem mondja, hogy ne használd a WC-t, mert "tönkreb...od az ő WC-jét".

Ja és még valami. Ezt is kérdezted: "Mit csináljak, hogy szeressen?"

Nagyon elszomorító lesz a válaszom: semmit nem tudsz csinálni és soha nem fogod elérni.... :-(

Ne is pedálozz ezért, mert csak lábtörlőt csinálsz magadból. Az egyetlen kitörési esélyed, hogy találsz egy olyan párt magadnak, aki megadja azt a szeretet, megértést, figyelmet, bizalmat, amit anyukádtól vártál egész eddigi életedben.

2017. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!