Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez nem beteges hozzáállás...

Ez nem beteges hozzáállás tesóm részéről apukám irányába?

Figyelt kérdés
Egy ideig próbáltam őt megérteni, azt hittem csak irigy, vagy ehhez hasonló. Nővérem most 37 éves. Egész életében apukámnak dolgozott, aki szinte csak miatta csinált egy vállalkozást, nekem ahhoz semmi közöm sem lehetett, pedig állítólag családi vállalkozásnak indult, apám elmondása szerint, később engem és anyukámat is kizárt belőle. Egész életemben bántott engem és anyukámat. Nővérem volt mindig is a kedvence, sose értettem miért, mert tudta róla, hogy a háta mögött elhordja őt mindennek, meglopja, meg ehhez hasonlók. Mindent megadott neki, lakás, kocsi, mobil, számláit ő fizeti, laptop, stb. Apám mindig figyelte, mikor volt barátja, mentek valahova. Apám össze jött egy nővel, együtt is élnek. Tesóm már az első pillanattól féltékeny volt. Figyelte, figyeli a közösségi oldalát, mikor vett vmit, pl. csokit apámnak, hetekig áradozott, apánknak biztos nagyon tetszik. (apámat marhára nem érdekelte) Sok ilyen eset volt. Tesóm úgy beszél és dirigál neki, mintha a felesége lenne, anyámnak is feltűnt már tesóm viselkedése. Nőjéről és annak családjáról úgy beszél mintha kutyák lennének, elvárja tőlem is, én ilyenkor csak pislogok, hogy lehet benne ennyi rosszindulat. Anyukám nem ilyen apámmal szemben.
2017. szept. 6. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a nővéred beteges. Ő ebbe született bele, megszokta, számára természetes, hogy az apukátok mindent megad neki, csak csettintenie kell, ezt pedig félti mindenkitől, hiszen enélkül kvázi éhen halna. Tudom, nehéz ezt megérteni, mondván 37 évesen lehetne több esze, de a tanult minta rögzül, és a jó isten nem módosítja már ezt ennyi év után.


Apukád az, aki elrontotta. Kezdve attól, hogy a család felét kutyába se vette, bántotta, a lányát pedig önállótlanságig kényeztette.


A helyzet az, hogy te már semmit nem tudsz tenni. A lelki békéd érdekében próbáld magad távol tartani a család azon felétől, ami káros rád, mert ez már nem fog változni.

2017. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Két ritka nem is olyan ritka esetre is gondolhatsz:

a) téged nem az apukád csinált, hanem valaki más. Miért ne? Ilyet is láttam már.

b) apukád a nővéredet látogatta a gyerekszobájában lefekvés után úgy 20-25 évvel ezelőtt. Ilyen esetet is láttam már. Olyannyira, hogy az apa-lánya házastársként viselkedik a mai napig, s a többi családtag "elmenekült". Undorító, de létezik az ilyen.

2017. szept. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindkét előttem szólóval egyetértek. Nagyon szomorú a történet, de a testvéred kevéssé tehet róla. Akárhány ilyen történetet olvasok (közös pontok: elkényeztetett gyerek, a testvér alacsonyabb rendűként van számon tartva, a szeretett gyerek bármit megkap kérés nélkül is), mind oda vezetett, hogy az elkényeztetett egy tapintatlan, sértő viselkedésű, önző ember lett, aki úgy gondolta, az életben neki minden jár.


Naná, hogy rátámad arra, aki veszélyezteti a jóléte forrását. Egyébként tényleg tisztátalan kapcsolat is lehet köztük, de ezt kívülről ugyan ki mondja meg...

2017. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy apukad azert probal MINDENT megsdni a noverednek, mert tudja hogy "nem szeret" es mindennek elmondja a hata mogott? Nem lehet hogy igy probalja ezt megsllitani, hogy na hatha miutan megvettem neki ezt a laptopot mar nem fogja azt mondani a szonszed Bozsinek, hogy milyen ................(rsndom tulajdonsag) vagyok.
2017. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!