Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hozzáállás ez ehy...

Normális hozzáállás ez ehy egyedülálló anyuka részéről?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a szüleim 7 éve elváltak, azóta anyummal élek, még tanulok.

Másfél éve van párom, ha vége lesz jövő héten a zh időszakomnak, kérdezte, hogy nem szeretném-e náluk tölteni a hétvégét, mert mostanában szinte nem is tudtunk a tanulás miatt találkozni.

Én nagyon megörültem ennek és mondtam anyumnak, aki erre mérgesen visszavágott, hogy hogy hagyhatom őt egész hétvégén egyedül?

Nem tudom, mennyire helyénveló ez részéről. Hétköznap minden este vele vagyok szinte, a barátom is nagyon sokszor jön ide hozzánk...

Őszintén szólva zavar, hogy bennem keresi valamilyen szinten a férjpótlékot és ezt be sem ismeri.

Nem hajlandó ismerkedni, mást találni, apum már másik feleséggel van, van gyereke is. Anyum azt mondja, nincs szüksége arra, hogy egy férfi fárassza.

De az ilyen reakciói miatt, mint ez a mostani is, félek attól, hogy nehéz lesz önállósodnom majd, elköltöznöm, mert nem lesz képes elengedni.

Mit tehetek?


2016. dec. 4. 22:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Azt teheted, hogy nem engedsz az erzelmi zsarolasnak.


Ha nagyon szemet modon viselkedik (mert ez nem 'anyai szeretet'), akkor nyugodtan megmondhatod, hogy atlatsz az erzelmi zsarolasi kiserleten, es koszonod, de te nem kivansz hozza hasonloan otthon megsavanyodni.

2016. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nagyon jól tud lelkiismeretfurdalást okozni.

Nem tudom "kiházasítani", egyáltalán nem akar társat keresni, pedig szerintem ha ramjtam kívül más is lenne neki, akkor sokkal jobb lenne számára is.

2016. dec. 4. 22:50
 3/17 A kérdező kommentje:
Szeretnék jó lánya lenni és nem egyedül hagyni :( De nekem ott van a barátom is
2016. dec. 4. 22:51
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Semennyire sem helyénvaló. 22 évesen már akár el is költözhettél volna ha nem tanulsz, felnőtt vagy. Egy hétvégét talán kibír. Soha nem mentél még el hétvégére otthonról? Éppen ideje. Ha még nem és ő ennyire nem akarja, akkor esetleg lehet, hogy először csak egy éjszakára kellene. De őszintén szólva ezt elég feleslegesnek érzem, nem gyerek már, akit fokozatosan kell az új dolgokhoz szoktatni.

Biztosan benned látja minden célját, elfoglaltságát, ezért nem keres mást. De ez neked csak teher lesz. Még az sem kellene, hogy legyen egy férfi az életében, sok nő él egyedül, ki kényszerből ki saját választása szerint, de megtalálják a jó oldalát, elfoglalják magukat. Az egyedüllétbe sem kell belehalni, ha valaki nem úgy áll hozzá, hogy mindenki itt hagyott, de szerencsétlen is vagyok... Hát az nem jó.

Ha elmész biztosan vita lesz. De inkább vállald be, mert ha látja, hogy zsarolással eredményt ér el, akkor mindig úgy lesz. Inkább már első alkalommal tudatosítsd benne, hogy ezzel nem ér célt. Semmi baja nem lesz egy hétvégén. Egyébként jó a viszonyotok? Barátod ott szokta tölteni a hétvégét? Lehet, hogy az is jó lenne, hogy egy hétvége itt, egy hétvége ott. Ezt ő is megszokná és nem lenne vita belőle.

Nehéz lesz külön menned,ha így áll hozzá, de egyszer muszáj lesz. Kár lenne, ha az sértődéshez, haraghoz vezetne, inkább most kezd el fokozatosan tudtára adni, hogy van életed, ami egyszer külön folytatódik tőle.

2016. dec. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Egyébként jó a viszonyunk.

Felváltva szoktunk egymásnál aludni, de csak egy napot, a vasárnapot mindig otthon töltöm vele és most ez nem tetszik neki, hogy aznap is a barátomnál lennék.

Amikor megbeszéljük, hogy adott hétvégén ki menjen át, akkor is mindig mondogatja, hogy a barátom jöjjön hozzánk, hogy ne legyen egyedül

2016. dec. 4. 22:56
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
De legyen.. Akkor is egyedül lesz és nem csak egy napot, amikor önálló leszel és elköltözöl. Ami 22 éves lévén nem lehet már olyan messze. Minél többet van egyedül annál nagyobb az esély rá, hogy feltalálja magát és ellesz maga is, amíg haza nem érsz. De ha mindig ott vagy szinte, akkor ez soha nem jön el és ha elköltözöl akkor a hirtelen váltás csak még rosszabb lesz.
2016. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Az én anyám tinédzser koromtól fogva azt hangoztatta, hogy ha egyszer elköltözök, ő öngyilkos lesz. Kedves, nem? Én ezt sose fogom tenni a lányommal, pedig már abba belepusztulok, hogy hamarosan ovis lesz. De hát az ő élete, az a dolga, hogy kinyíljon számára a világ.
2016. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem akarom hogy megromoljom a kapcsolatunk es merges legyen ram

Nagyon sokszor probaltam mar beszelgetni errol vele, de nem ismeri be, hogy ez van

2016. dec. 4. 23:02
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Egyedülálló anya vagyok, és én is úgy vagyok, anyukád, nincs szükségem ra, h egy férfi farasszon - hozzáteszem, én nem 7 éve vagyok egyedül, és nem huszonéves gyerek van itthon, hanem egy kisgyerek, aki mellett nem is akarnék ismerkedni. De én azt mondom, menj, éld az életed, ha rá lesz kényszerítve, anyukad is felkel a kanapéról és társaság után néz.
2016. dec. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Most kéne a sarkadra állni. Vagy talán szex közben meg a gyertyát tartja? Könyörögöm, felnőtt ember, senki nem tart a fejéhez fegyvert, hogy otthon üljön és ne ismerkedjen. Menjen el akkor barátnőzni, legyen valami hobbija, stb. Oldja meg, nem kisgyerek.
2016. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!