Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mennyire normális hozzáállás?

Ez mennyire normális hozzáállás?

Figyelt kérdés

Szóval...Mióta ezt gyerekként olvastam és megértettem nem bírom felfogni.


[link]


Csúnya, nagykezű, ráncos.

Hát nem tudom. Én inkább eufóriát éreznék.

Annyira elszomorít. Ez egy fontos emlék (lenne) 0 perces koromból.


2016. jún. 11. 20:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
"mikor és milyennek LÁTTA?" Az eufória az egy érzés, amit érzünk és nem látunk. Ha szó szerint értelmezzük a kérdést, akkor a legtöbb kisbaba tényleg ráncos és csunyácska közvetlenül a születése után. Ez nem zárja ki az eufória érzését.
2016. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

apukád írta rólad?

szerintem ezen kár bánkódnod. amúgy a most született babák tényleg nem túl szépek. mindenféle bántás nélkül. tényleg ráncosak és csúnyácskák. pár óra múlva jobb lesz a helyzet. ezért is nem értem azokat,akik még véresen,magzatvizesen teszik fel a gyereküket a facebookra.

rólad ez közvetlenül születés utáni vélemény.. szerintem ne akadj fent rajta,nem ma volt

2016. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak nagyon reálisak tudnak lenni. És olyan nagyon szoros kötődés is később alakul ki bennük.

Újszülöttek meg tényleg sokszor úgy néznek ki, mint egy kis béka. Szerintem ilyet senki sem bántásból mond, inkább csak viccesen.

Ezen nem kell bánkódni. Nem ezen múlik, hogy valaki szereti-e a gyerekét és mennyire lesz jó apja.

2016. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hozzáállás kérdése. Az újszülöttek tényleg ilyenek. Én nagyfejűt írtam volna, mert aránytalanul nagy a fejük. .
2016. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után közvetlenül a mellkasomra tették a gyerekemet, és kétségbeesetten mondtam, hogy "tiszta apósom, szőrös a válla, a háta, kopasz, jaj, hogy fog kinézni majd, hiszen lány." a szülésznő és a doki is nevetett egyet, s persze én sem gondoltam, hogy emiatt ne szeretném őt.


Nyugi! Miért baj, hogy őszinte volt az édesapád? Ha valami giccses "apa gyönyörű hercege/hercegnője" szöveget írt volna, az jobb lenne? Hisz egy újszülött ritkán szép!

2016. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Férfi. Leírta őszintén, milyennek látta azt a fura kis csomagot, amit kézhez kapott.


A legtöbb férfinak ez az egész inkább ijesztő és misztikus. Ők nem élnek 9 hónapig szimbiózisban a magzattal, ahogyan a nők. Kívülről figyelik, és persze, normális esetben szeretik az anyát, szeretik a babát, aki majd lesz, és az ő gyerekük, de ez a szeretet nagyon megfoghatatlan számukra. Azt a "fogalmat" szeretik, hogy gyerek és az övék, de magához a személyhez, aki a gyerek a születése pillanatától lesz, ahhoz akkor kezdenek el kötődni, amikor személyes élményeik lesznek. Amikor először rájuk vigyorog a baba, vagy elalszik a kezükben.


Hiba volt ezt gyerekként elolvasnod, akkor nem érthetted még az egészet. Ha jó volt a kapcsolatotok, akkor pláne összezavarhatta a gyerek-eszed, hogy miért "nem szeretett" akkor. Ez a tüske benned maradt, ami nem jó. De hidd el, nem ezen a három szón múlik, hogy milyen az édesapád, hanem azon a sok-sok éven, amit azóta töltött veled. Ha azt igazinak érzed és szeretetteljesnek, akkor ne ingasson meg ez a darab papír. Ha amúgy is baj van a kapcsolatotokkal, akkor meg sajnos megint csak nem ez a lényeg, hanem hogy később sem tudott kötődni a gyermekéhez.

2016. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Apum azt mondta, hogy úgy csúsztam ki anyából, mint egy döglött hal 😀 Ettől függetlenül szeret, és gyönyörűnek tart.

Ne vedd a szivedre!

2016. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Oh máj gád.


Az újszülöttek csúnyák, ráncosak, nyomott fejűek, felpüffedt arcúak. Nincs szép újszülött. Pár nappal később kisimul az arcuk. De addig bizony csúnyácskák, amellett, hogy az első másodperctől imàdjuk őket.

2016. jún. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Idézőjelben írta a csúnyát...mert őszintén, a konkrét kérdésre válaszolt, a szemével csúnyának látott (a legtöbb kisbaba az 0 percesen), de a szívével nem. Tényleg ezen bánkódsz? Semmi másra nem emlékszel az együtt töltött időtökből? Ha nekem lenne egy ilyen kártyám az Ő akkori írásával, sírnék a meghatottságtól, ahányszor előveszem. Tudod te, mennyi szeretet van abban, amit és ahogyan írt?
2016. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Elmondok egy titkot a szülők többségének hasonlóak az első gondolatai. Az anyukáknak is.


Rokonom nemrég szült, mondta hogy először elszörnyedt amikor meglátta a gyerekét. Csúcsfejű, maszatos, véraláfutásos kis lény érkezett, nem pedig a falinaptárak cuki babái. Az övé volt, imádta, de attól még látta, hogy a gyerek pillanatnyilag nem a legszebb.

A feje 1 nap alatt kerek lett, a véraláfutások pár nap alatt elmúltak, szép gyerek lett.


Rólam meg azt mondták a szüleim, hogy olyan voltam mint egy etióp kisgyerek. Minden bordám látszott, csúnyán néztem ki. Anyatejes táplálás mellett szépen kikerekedtem.

2016. jún. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!