Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha van mondjuk xy-nak valami...

Ha van mondjuk xy-nak valami nagy problémája, ami vehető már mentális betegségnek. És kéne menjen pszichiáterhez de tegyük fel, hogy fél attól, hogy a szülei szégyellnék őt vagy valami. Ti xy helyében mit tennétek?

Figyelt kérdés
A mentális betegségen belül mit értek, azt most hagyjuk, kérlek. Viszont tisztában vagyok vele, hogy kéne a pszichiáter, és már beszéltem is orvossal meg ilyesmi. De félek, hogy a szüleim szégyenkeznének emiatt. Ők mindig tökéletes gyereket akartak, úgy kinézetileg, mint belső tulajdonságokat tekintve. Nem tudom, hogy eltudnák - e fogadni azt, hogy mentális betegségeim vannak. Nem is egy, mert több is. Szóval egy kis segítséget kérek tőletek.
2017. szept. 7. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Érvelhetsz azzal, hogy ezt nem kel nagy dobra verni, ha nem kürtölitek világgá, miért is tudná meg bárki? Ha mondjuk szemészhez mész vagy fogorvoshoz, azt se tudja mindenki. Amúgy meg nem az a lényeg, hpgy ki mot gondol, hanem hogy meggyógyulhatsz vagy sokkal jobban érezheted magad, boldogabb lehetsz, ha elmész, ami neked is jó és a környezetednek is könnyebb lesz ezáltal.
2017. szept. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Ha 18 év feletti vagy, tudnuik sem kell róla, hogy pszichiátert látogatsz. De a helyedben megpróbálnék beszélni velük, mindenki érdekében, a tiédben és az övékében is.

Ha jó a kapcsolatod velük, és el tudod mondani nekik higgadtan (normális hangnemben, érvekkel, ha kell, az orvos véleményével együtt, akinél voltál, akár együtt fel is kereshetitek), hogy baj van, orvosi segítségre és az ő támogatásukra van szükséged, jóval könnyebb lesz neked, a család ugyanis minden terápiában kulcsfontosságú tényező. Emellett nem kell hazudnod nekik, és a gyógyulásod is elősegíti.

2017. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha te úgy érzed, hogy szükséged van külső segítségre, akkor mindenképp menj el. Ne azt nézd hogy mások ezért mit gondolnak rólad, az sokkal fontosabb, hogy te minden szempontból egészséges legyél.

Ezzel nem szeretnélek meg bántani, de én inkább a szüleimet szégyelném,hogy nem állnak mellettem a bajban.

2017. szept. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, ha az ember úgy érzi, hogy (bármilyen) orvosra van szüksége mert beteg, akkor fogja magát, és elmegy ahhoz az orvoshoz - ez pont ennyi. Aki szerint orvoshoz menni ciki, azzal nem kell foglalkozni, mert az egy idióta.

(én pánikbetegségből kifolyólag 30 éve vagyok időnként visszajáró lélek a pszichiáternél, és ha ez valakinek nem tetszik, nos az pont tehet egy nagy szívességet... )

2017. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen maximalista szülők gyerekeként persze, hogy ilyen gondod van. Részvétem. Legtöbb pszichés vagy pszichiátriai betegségre az ilyen faxa szülői hozzáállás szépen rátesz egy lapáttal.

Egyébként nem kell szétkürtölni,magánügyeketek.

Egyébként is, Magyarország egy cirka 10 millió fős pszichiátria,maga az egész ország, úgyhogy senkinek nincs miért pampogni,hogy ha valaki szakemberhez fordul. Egy külföldi orvostanhallgatónak ez a tökéletes terep szakdolinak,ha pszichiáternek készül.

2017. szept. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2017. szept. 8. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!