Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 15vagyok. Nagyon nagy hibát...

15vagyok. Nagyon nagy hibát követtem el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyik nap lentvoltunk barátaimmal...soha nem ittam még alkoholt...és azt se tom miért de most ki akartam próbálni...sajnos nem tudtam a határt és olyan részeg lettem hogy az egyik haverom hozott haza..

Anyám természetesen észre vette mert a kulcsot se birtam az ajtóba belerakni....nagyon nagy balhé lett...szegény nagyon megijedt és hivta a keresztszüleimet hogy segítsenek mert nem mondom el hogy mit ittam....szval ők is láttak....soha nem is volt még ehez hasonló dolog..és annyira nagyon megbántam..sőt olyan rosszul voltam..hánytam is és mostmár ha fizetnének se innék mert uristen de sz*r volt...én meg is mondtam édesanyámnak higy soha többé nem lesz ilyen....főleg azon akadt ki hogy 15éves vagyok. Teljesen jogos szerintem a kiakadása és a szobafogságom is....de most ledz egy családi ebéd....ott lesznek még a nagyszüleim is...ők nem tudnak erröl hála az égnek...de én olyan besz*ri lettem hogy eskü félek elmenni.

Nemtudom hogy mire számítsak...főleg keresztszüleimtől...amúgy senki nem hiszi el szerintem hogy én ezt tényleg megbántam...

Most tudom jönni fogtok hogy és akko mivan?

De én tényleg nagyon fo*ok...valakinek volt hasonló helyzete??? Talán tudtok mondani valamit ezzel kapcsolatban? Vagy hogy hogy nyerjem el anyukám bizalmát ujra? Ötletek ???



2017. szept. 10. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkivel megesett már..valószínűleg velük is,szóval nyugi ;)

Csak legközelebb tudd hol a határ,semmi értelme Ennyire leinni magad

2017. szept. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
"Normális" szülő tudja, hogy ezen valamilyen formában mindenki átesik, ha nincs mellette valaki tapasztaltabb, aki tudja a határt és a dózist. Én olyan 12 éves lehettem, amikor megittam 1 dl vermutot és annyira rosszul lettem, hogy erős látászavaraim lettek és le kellett feküdnöm is a kóválygás miatt. Amit leírtál, az maga az alkoholmérgezés. Mindezekből azt megtanulhattad, hogy mekkora az adag (ha még emlékszel rá), ami mérgezéshez vezet és a jövőben ennek csak a töredékét veszed magadhoz. Mindenkinek meg kell tanulnia saját érzéseiből, hogy mikor kell abbahagyni. Még az is lehet, hogy a te szervezeted az átlaghoz képest gyorsabban alakítja át az alkoholt a mérgező acetaldehiddé.
2017. szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ez megesik, nem nagyon nagy hiba. Ígérd meg, hogy többé nem lesz ilyen, és úgyis fogja látni, hogy tényleg nem.
2017. szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
89%

Ezen teljesen felesleges aggódnod.. Mindenkivel történt már ilyen hogy úgy kellett hazavinni, ezt nagy valószínűséggel őkis átélték.. Hogy 15 évesen ittál nem gáz, a mai fiatalok ilyenkor kezdik..

Nyugodtan alkoholizálhatsz semmi baj nincs belőle amíg mértékkel fogyasztod.. Hisz a jó történetek nem a tejjel kezdődnek! :)

2017. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Megértem, hogy anyukád megijedt, de hidd el, hogy nem történt akkora baj. Most megtanultad a leckét, szerintem levontad a tanulságot, ráadásul megbántad, bocsánatot kértél, és semmi kedved nincs újra inni. Nem vagy egyébként ezzel egyedül, szerintem sokan jártunk már így. Aki nem hiszi el, hogy valóban megbántad, az nézzen magába egy cseppet, mert mind csináltunk már turpisságot kamaszként. Kíváncsi voltál, hát ilyenek az emberek, na bumm. Legalább nem lett bajod, ne rágd ezen magad, anyukád is meg fog enyhülni, semmi baj, hidd el :)
2017. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezen elmosolyodtam! :-) Ó, a kamaszévek.


Nem követtél el nagyon nagy hibát. Hibának hiba, de tanultál belőle, és nem történt tragédia. Velem is előfordult már - mondhatom, hogy többször is. 14-15 évesen éltem a nagy lázadó korszakomat, szülők válása, szigor, stb, ki akartam törni... Nem egyszer fordult elő, hogy részegen mentem haza lány létemre (mindig hazakísértek). Nem vagyok rá büszke, de nem is gondolom, hogy hatalmas hiba lett volna. Megtörtént, elmúlt.


Azóta megtanultam normálisan inni az íz kedvéért. Legalább már te is tudod a határaidat. Az rendes dolog volt a barátodtól, hogy hazakísért, ilyen helyzetben senkit sem szabad egyedül hagyni! :-)


Azt nem értem, miért hívta át anyud keresztszüleidet, de ha ennyire megijedt, akkor ennyire. Nálam enni adott anyum, ami felszívta az alkoholt, és ágyba rakott. Másnap jól kinevetett, hogy milyen másnapos fejem van. :D


Száz szónak is egy a vége: nem történt tragédia, fel a fejjel. Tanultál belőle, fogd fel egy tapasztalatnak, anyud pedig meg fog enyhülni. 24/N

2017. szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!😀 En 16 voltam amikor ez megtortent velem, anyam kopni nyelni nem tudott, en meg masnap kikelni is alig birtam az agybol. Delutan bejott a szobamba, es megigertem, hogy tobbet nem fogok ennyit inni, mert en is szegyellem magam. O csak rohogott rajtam, eszrevette hogy megbantam es megolelt😂

Szerintem nyugi, par nap alatt ugyis atmegy rajta. Szimpla szuloi aggodalom, oruljetek hogy nem tortent semmi baj! Igerd meg, hogy legkozelebb mertekkel iszol, de most egy jo ideig kihagyod ezt. Esmond el, hogy nagyon szegyelled is magad ezert

2017. szept. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kár ebből ekkora ügyet csinálni, kb. mindenki átesik ezen, aki iszik. Na és :D Inkább anyukád azért lehet mérges, mert ocsmányul nézhettél kis és a lelkedet is kihányhattad, utána meg gondolom vagy 1 napig padlón voltál. Ha tanultál belőle és nem fordul ilyen elő újból (nyugodj meg, elő fog fordulni :D), akkor nem kell tovább emésztened magad ezen.
2017. szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Most így kicsit jobban érzem magamat:)

Köszi mindenkinek a választ tényleg:3

2017. szept. 10. 21:10
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Én 12 évesen íttam le magam először egy utcabálon.Sört és Jégert ittunk.Mivel a szüleim is részegen tértek haza erről a bizonyos utcabálról,csak másnap mikor másnapos voltam vontak kérdőre.Nagyon nem firtatták a dolgot,mivel a példamutatás is elmaradt...

Pár év múlva majd nevetni fogsz ezen a sztoridon!

2017. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!