Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem / tanítsam meg...

Hogy vegyem / tanítsam meg apámat hogy mossa meg amit eszik?

Figyelt kérdés

A helyzet az ,hogy apum semmilyen ételt pl. Gyümölcs, zöldség, hús stb. Mos meg vagy süt meg normálisan. Azonkívül a körmét is rágja.

Tudom ezek csak nyavajgásnak tűnnek de higgyétek el nem az. Az apám kezdettől ezt csinálja. Már sokan mondták hogyha nem mossuk meg a dolgokat akkor bélférgeket kapunk. Ez sajnos egypár éve be is következett. Tudom iskolából ugyanúgy el lehet kapni ,de én mindig mosok kezet és nagy valószínűséggel apám miatt kaptuk el ugyanis ő szó szerint mindent megesz mosatlanul, földről( gondolok itt arra a földre ahová állatok pisilnek/ végzik a dolgukat stb.)

Szerencsére sikerült kiirtani a családból de elég hosszú szenvedés volt. Ja és állatokkal is dolgozik ,nem sűrűn mos kezet+ rágja a körmét.

Egy biológus ismerős szépen elmagyarázta hogy akár az üzleti árun is lehetnek peték, de mintha a falnak beszélnénk ugyanúgy megeszi a mosatlan 100 ember által összefogdosott vagy éppen a piszkos földről felszedett ételt. Segítsetek kérlek. Nem akarok újra férges lenni. Nem egy kellemes dolog. 15/L



2017. szept. 12. 15:29
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
24%

Én sem mosom meg a gyümölcsöt... persze, meggyszedéskor, meg szüreteléskor majd ide-oda rohangálok a fa meg a hordó között :D


Ne már :)

2017. szept. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
38%
A kenyeret és a péksütiket is megmosod? Azt is sokan megfogják, sőt, sokszor leteszik a földre is vagy a szállító jármű platójára. De ha férges lettél, biztosan nem attól, hogy apukád nem mos mindig kezet.
2017. szept. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz. És nem arra gondoltam. De ő olyan szinten van hogy a barack/ alma földes nem megmossa a kezével letörli úgy hogy fele rajtamarad aztán megeszi. Az orvos elmagyarázta hogy a földön száz meg száz tojás található ugyanúgy ahogy az üzletekben is. Gondolom azért azt az árut amit előtted kitudja hány ember megfogott te is megmosod
2017. szept. 12. 15:40
 4/51 anonim ***** válasza:
71%
Férges inkább otthon vagy máshol megfogott állattól lettél.
2017. szept. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
36%

Én is az élősködők miatt szorgalmazom a gyümölcsmosást, nálunk kisgyerek is van. Mondjuk ha van pete a gyümölcsön akkor az belém is fog petézni nem csak a gyerekembe. Mikor szólok, hogy meg kéne vmit mosni, mindig az a válasz, hogy ez házi, vagy hogy nem permetes. Ezt el is hiszem, de sajnos ettől lehet rajta bélféreg-pete.

Egyébként tudom miről beszélsz, párom még a tojást se mosta régen. Többektől is hallottam, hogy férfiak hajlamosak ilyen hanyagságra, és mint a teremtés koronái, nem lehet őket felülbírálni.

Annyit tudok tanácsolni, hogy a magadét mosd meg, és mindig használj körömkefét.

2017. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
40%

Mit számit? 30 éve nem mosom meg sem a gyümölcsöt, sem a zöldseget....

És láss csodát túléltem....

2017. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Utolsó csak itt nem rólad van szó. És azt elfelejtettem beleírni ,hogy először ő kapta el. Utána mi, be is vallotta. Szóval ne gyertek azzal hogy nálatok még sosem volt ilyen és sosem mossátok meg a dolgokat.
2017. szept. 12. 16:00
 8/51 anonim ***** válasza:
60%
Ha a fáról esik le akkor is megmosom, megtörlöm. Ki tudja milyen állat szarta le előtte, és az eső se mosta le teljesen. Amit boltban veszek azt meg pláne megmosom, alaposan. Ki tudja ki nyúlt hozzá ott! Húst is. Nem szeretnék hasmenést kapni a levétől. Undorító.
2017. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 szántóvető ***** válasza:
74%
az ugye megvan hogy a bélférgesség nem levegőben terjedő fertőzés?és gondolom nem ő a konyhatündér otthon.ne ő szelje a kenyeret és ne ő terítsen,közvetlen evés előtt moss kezet és kész.ezt a tanítós dolgot meg felejtsd el.
2017. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
33%
Fú az enyém vizelés után nem mosott kezet . Utáltam meglátni ahogy kenyeret szel .Nem is voltam egy dagadt gyerek...
2017. szept. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!