Jogosan esett rosszul?

Figyelt kérdés
Már egy ideje elég intenzíven fáj a derekam, és a napokban MRI vizsgálattal kiderült, hogy gerincsérvem van. Amit tudok megcsinálok, ma is 2 félét főztem, ahogy tudom ápolom és ellátom a tartósan beteg édesanyám (tisztálkodásban is segítek stb).. édesapám intézi a mosást, és a mosogatást, amit korábban ugyancsak én csináltam, de most nem vagyok képes rá. Erős fájdalmaim vannak, egyik reggel felkelni sem tudtam. Ma meghallottam, hogy apám panaszkodott hogy neki kell mosogatni és elég rosszallóan utalt rá hogy ezt nekem kellene csinálni. Ez nagyon rosszul esett.. Eddig azt hittem hogy szivesen segít nekem ebben a helyzetben.
2017. szept. 13. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan esett rosszul.
2017. szept. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Tudod néha mindenki panaszkodik, néha túl lő a célon. Nem hinném, hogy bántani akart, viszont nem volt szép tőle. Gyógyulást kívánok nektek és sok-sok kitartást.
2017. szept. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Jogosan esett rosszul, de ne haragudj ezért édesapádra. Ő már bizonyára elég öreg, nem is szokhatott hozzá férfiként az efféle munkához, és sajnos nem veszi észre, hogy te is megfáradtál a betegápolás rendkivül nehéz feladatában. Talán a kétségbeesés is szólt belőle, megijedhetett a megbetegedésedtől. A gerincsérved kialakulásában sajnos szerepe lehet a megerőltetésnek, anyukád emelgetésének is. Próbálj meg ebben a nehéz időszakban segitséget venni magad mellé, másként nem fog menni. Mindezt sajnos saját tapasztalatból irom. Idős anyukámat ápolom, én is majdnem 60 vagyok már, és anyukám nem hajlandó tudomásul venni, hogy nem birom azt a tempót, amit 30 évesen játszva birtam, kiabál is velem emiatt, akit hivtam segitséget a takaritáshoz, kis hiján kidobta a lakásból, mert micsoda szégyen az ilyesmi, hogy nem birom én megpucolni. Kétszer operálták a csuklómat, vigyáznom kell rá, szóval elég sok a vita miköztünk is. Nehéz ügy, türelmesnek és megértőnek kell lenned, a szülők nemigen veszik tudomásul, hogy az öregedő gyerekük teljesitőképessége is véges.
2017. szept. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha már évek óta nem laknál otthon, lenne saját családod, apád akkor is hazahívna mosogatni?

Akkor még édesanyádat is neki kellene ellátnia, mert ő esküdött erre.

Apád örüljön, hogy minden gondot leveszel a válláról! ...hálátlan alak ...

2017. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
3-as vagyok. Azoknak, akik erősen lepontoztak, ami nem különösebben izgat, szóval nekik irom, hogy idős korban a mérlegelés képessége beszűkül, különösen, hogyha erős megterhelés alatt van az idős ember szervezete, pszichéje, márpedig az, hogy idős apukának ápolnia kell az idős feleségét, résztvennie a háztartás vezetésében, rendkivül erős érzelmi és fizikai megterhelésnek minősül. Beszűkül a gondolkodási, mérlegelési képesség, akár a demencia is megjelenhet. Ilyenkor óhatatlanul a "fiatal" gyereknek kell megbocsátónak, megértőnek lennie és imádkoznia azért, nehogy apuka is gondozásra szoruljon. Nehéz ügy. Csak azt tudom javasolni, hogy segitséget kell hivni, mielőbb, vagy családon belülről, vagy ha nincs, akkor családon kivülről. Mielőbb!!
2017. szept. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából még elég fiatal vagyok.. 23 éves, és az egyetemi tanulmányaimat szüneteltetem. Az az igazság, hogy már rég nem lennék itthon ha rá merném bízni édesanyámat apámra, de neki csak az ital körül forog az élete és szinte sosincs itthon, anyukám mellé pedig szinte állandó felügyelet kell. Egyszerűen nem tudnám megtenni, hogy itt hagyom.
2017. szept. 13. 20:07
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
4-esnek: nem tudjuk, hogy apuka milyen egészségi állapotban van, akár fizikailag, akár mentálisan, nem tudjuk, hány éves, vszinűsithető, hogy túl nagy lett neki a megterhelés. Egyébiránt vszinűleg a kérdezőnek is túl nagy lett a megterhelés, ettől betegedett meg. Aki nem csinálta, elképzelni nem tudja, mekkora lelki és fizikai erő kell egy tartósan beteg ember 24 órás ápolásához, az életvitel, a háztartás rendezett fenntartásához. Az élet legkeményebb feladatai közé tartozik, hálás lehet a sorsnak, aki megússza.
2017. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez nagyon rendes tőled,kérdező, de így sose lesz saját életed.
2017. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
3-as vagyok. Borzasztó helyzetben vagy kérdező. Apukádat vmilyen elvonóra nem lehetne rákényszeriteni? Anyukádhoz vmilyen háziápolási szolgálatot igénybevenni? Nem tudom, milyen természetű anyukád betegsége - gyógyitható? - próbáld meg kikérni a háziorvosotok tanácsát. Amúgy pedig egy alkoholista véleménye, odamondogatása nem számit, azt az alkohol torzitja, nincsen semmi jelentősége, egy vállránditással lépj rajta túl. Ettől persze nem leszel könnyebb helyzetben. Nincs valaki a családban, aki segithetne neked?
2017. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem gyógyítható, a bal oldala lebénult, emellett inzulinos cukorbeteg.. az inzulin beadására is nekem kell ügyelni. Egyedül nővérem volt aki segített, de ő már fél éve kint dolgozik Németországban.
2017. szept. 13. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!