Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem viselik el egyes...

Miért nem viselik el egyes gyerekek, ha az elvált szüleik új párt találnak maguknak? Miért utálják az új párt sokszor?

Figyelt kérdés

Általában az szokott lenni a kifogás, hogy mert megpróbálja "helyettesíteni" a szülőt, és rászól, hogy ne cigizz, ne igyál, ne menj el este 10 után és hasonlók, ami egyrészt elvárható egy gyerektől, és a szülei is megtiltják. Az egy dolog, hogy ő nem szülő, de akkor is jogos elvárások miatt hisztiznek a gyerekek.

De van olyan, amikor még ilyen sincsen, csak egyszerűen azért utálják az új párt, mert új pár...



2017. szept. 17. 13:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%

"pedig ő csak egy új férjet/feleséget akart" - Ha az új férjnek/feleségnek gyereke van, akkor a mostohának bizony el kell fogadnia őt is. Nem pedig úgy kellene belemennie egy kapcsolatba, hogy "majd csak megleszek azzal a gyerekkel", "még pár év, és úgyis elköltözik". Mert sokszor ez van.

Ha pedig egy gyerek azért lázad a mostoha ellen, mert csak, akkor azt a vér szerinti szülőnek kell kezelnie.

De úgy látom, nem értetted meg, amit itt többen részleteztünk.

Vagy az egész csak egy provokatív kamukérdés, nehéz elhinni, hogy tényleg ennyire szűklátókörű vagy.

2017. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Ej, látom valakit nagyon érzékeny ponton talált ez a téma, pedig nem akartam senkit provokálni. Értettem nagyon is, amit itt leírtam, és szerintem ezt a konfliktusforrást nagyon könnyen meg lehetne szüntetni az ilyen családokban, nálunk is így volt, leírom. Nálunk apám új párja kijelentette, hogy ő nem gyereket nevelni ment hozzá apámhoz, csak egyszerűen férjhez akart menni, apám meg megkért arra, hogy ha ő nincs otthon, csak a felesége, ugyanazok a szabályok érvényesek, mintha ő itthon lenne: szokásos házimunka, házi feladat és hasonlók. És ez egy nagyon is élhető, konfliktusmentes megoldás. Amit itt egyesek harcolnak a mostohákkal, az kész agyrém.
2017. szept. 17. 14:28
 13/29 A kérdező kommentje:
*amit itt leírtak (jav.)
2017. szept. 17. 14:28
 14/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem teljesen természetes, hogy minden ilyen helyzetet a legtöbb gyerek nehezen fogad el, hiszen neki az az ideális, ha apa és anya szeretik egymást és együtt nevelik fel. Amikor egy házasság megromlik, az a gyereknek is trauma, mint ahogy a válás is, hiszen felborul a megszokott élete, láthatásra kell járnia - ha kedve van, ha nem - és bizony ebbe a helyzetbe befogadni egy új idegent, biztosan nagyon nehéz. A gyerekek kiszolgáltatottak, ráadásul nem az ő döntésük a válás és nem az ő választásuk az sem, ki lesz a mostohaszülőjük. Jó esetben a szülők figyelembe veszik, az új választottjukkal szimpatizál-e a gyermekük, de sajnos ez nem minden esetben van így. Az új párnak is nehéz a helyzete, hiszen ő egy "betolakodó", ezt egyik félnek sem könnyű kezelni.
2017. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem miért mindenki a gyerektöl várja el h jópofát vágjon?

Na mit szòlsz, elválok, na mit szólsz pasit találtam? Mit kene mondjon? Na mit szólsz meg szeretnél e születni ? Ezt senki nem kerdezte töle.

Es az egesz a szulöröl szól az egesz pártalalósdi de a gyerek fenemód kéne öruljön , a minek is?

2017. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbb új pár nem normális. Én 10 évesen sírva fakadtam örömömben, hogy végre elválnak a szüleim és nem tudtam abbahagyni a hülye vigyorgást.

2 hét múlva már volt új f--sz. Első 3-4 hónapban jófej, engedékeny stb. igazi főnyeremény apámhoz képest, akinél vigyázzba kellett vágni magad lehajtott fejjel, ha odament hozzád és naponta voltak verések. Aztán kibukott, hogy pedofil aki felizgult 10 éves lapos testemre és ez fokozódott az idővel. Aki idegbetegen szétvert bárkit (pl 1 (!!!) pohár nem volt elmosogatva), ajtókat tört be, kutyán vert szét dolgokat, mert közénk ugrott, mikor engem akart megütni. Nem kellett indok - elég volt az, hogy szerinte szemtelenül néztél rá vagy sírtál mikor tapizott.

2017. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
76%
Sajnálom utolsó. Hogy sikerült ebböl kimásszál?
2017. szept. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%
Azért arról sem feledkezzünk meg ha gyerek nem hülye..ha az anyuka/apuka másért hagyta el a családot bizony pikkelni fog rá..ezt láttam a környezetemben. És a gyerekek több mindent értenek mint amit mutatnak.
2017. szept. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Bocs: Azért arról sem feledkezzünk meg hogy a gyerek nem hülye.
2017. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem harcoltam, egyszerűen gyűlölöm őt, és nem azért, mert apa új párja, hanem mert egy szar ember, aki a frusztráltságát rajtam verte le 5 éven keresztül.


Ennyi, én nem szóltam be neki egyszer sem, nem bántottam őt, elfogadtam a baromságait is, neki mégis mindenbe bele kellett kötnie, bármi legyen is az.


MEllesleg az új mostoha ne dirigáljon, és ne akarja szétszedni az szülőt a gyerektől.


Én örültem, hogy apa boldog, még úgy is, hogy engem leszart aztán, és a mostohám tönkretett.

EZ a bunkóság, hogy apám lazán elnézte, ahelyett, hogy elküldte volna a sunyiba, amiért minden nap 15x megaláz. De a punci fontosabb volt... szánalmas

2017. szept. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!