Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyen nehéz gyerekes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz gyerekes anyukáknak párt találni a 40es korosztályból?

Figyelt kérdés

Egy normális, csinosnak mondott, gyerekes anyuka vagyok. Ráadásul a gyerekem már 6 éves, megosztott felügyelettel, apukával is jó a viszonyunk, tökéletesen kialakított életünk van, tehát tényleg nem pótapára vadászom.


Úgy gondolom teljesen normális értékeket vallok és tényleg egy életre szóló kapcsolatot keresek. Megértő és türelmes vagyok, egyáltalán nem hisztis vagy akaratos. De vannak igényeim, elvárom, hogy a páromnak első legyek (nyilván ha van gyereke akkor más a helyzet), hogy velem legyen, minőségi időt töltsünk együtt, tisztelettel bánjon velem stb.


A problémám, hogy minden férfi csak valami felületeset akar tőlem. A netes társkeresés nem igazán jött be. A való életben meg rámosolygok az emberekre, próbálok beszélgetségbe elegyedni, de csak negatív tapasztalataim vannak. Kifejezetten gyerekes férfiakat is kerestem, de tapasztalataim szerint ők még inkább csak 'élni' szeretnének.


Ráadásul elég magas is vagyok, ez még jobban megnehezíti a társkeresést.


Mit tudok még tenni?



2016. nov. 16. 09:40
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
64%

Nekem ez szúrt szemet rögtön: "De vannak igényeim, elvárom, hogy a páromnak első legyek (nyilván ha van gyereke akkor más a helyzet)" - szerintem nem célszerű/jogos olyasmit elvárni, amit te magad sem nyújtasz.

Ill. volt mostanában egy hasonló kérdés, ott azt írták, hogy ugyan miért jönnének össze gyerekes nővel, amikor tele a világ szebbnél szebb (vagy intelligensebb, tökmindegy), fiatal, gyermektelen nőkkel.

Ehhez hozzájön, hogy sok huszonéves az idősebb férfiakhoz vonzódik (azt most hagyjuk, hogy mennyire "egészséges" egy ilyen kapcsolat), kvázi tálcán kapják a friss husit, minimális energiabefektetéssel (ugye egy jóval fiatalabb lányzó már attól is odavan, hogy a pasi idősebb, tapasztaltabb, stb.).

Nyilván nem az általam említett férfiak a te célcsoportod, csakhát ők vannak többen, és valljuk be, tök logikus és érthető, ha nem tepernek egy gyerekes nő után, ha egy kisujjmozdításra ugranak nekik a húszévesek... :/

2016. nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
51%
Semmit ne tegyél. Nem kell mindig kapcsolat után koslatni. Én is egyedülálló vagyok, 42 éves és tökéletesen megvagyok egyedül. Vannak más örömök is az életben. Foglalkozz a gyerekeddel, keress hobbit, utazz, építs karriert és élvezd , hogy nem szól bele senki.
2016. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az utolsó mondatodra tudok reagálni, mert picivel fiatalabb vagyok és gyerekem sincs. A magasság tényleg egy átok, így független nőként is. Nekem is problémát okoz, mert így nagyon le kell szűkítenem a potenciálisan megfelelő férfiak listáját. :D És most jöhetnek azzal, hogy felszínes dolog, nem számít a magasság... de igen számít. Az exem 3 centivel volt alacsonyabb nálam, és akármennyire szerettem, ez akkor is zavaró volt. Szóval átérzem a helyzetedet. :)

26/N/180 cm

2016. nov. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

2-es, igen a gyerekem az első és az is lesz mindig is. A gyerekem által váltam azzá a nővé aki vagyok, akit megismer az illető. A gyerekem csak pozitív dolgokat hozott az életembe, hiába hátrány a társkeresésnél.


De normális esetben a kettő összeegyeztethető, nem "kell" választani. Ez fordítottan is így van. Semmi különlegeset nem várok el, csak legyek fontos neki, az életünk, a közös jövőnk.


Csak ilyen fiatalon nem tudok belenyugodni abba, hogy akkor egy életre egyedül maradok. Hisz a 40-es korosztályban már rengeteg elvált szintén gyerekes ember van, hihetetlen, hogy senki nem keres komoly kapcsolatot közülük.

2016. nov. 16. 10:13
 5/56 anonim ***** válasza:

Azokot leírták : 20as független kontra 40es...


Megoldás mindenkinél rgyedi. Szerintem NE AKARJ ismerkedni. Legyen hobbid, jájr el társaságba, (akár szexelj is kötöttség nélkül is)és várd hogy találkozol olyannal, akivel közös az érdeklődési kör, jobban megismeritek egymást, és több lesz belőle 😊

2016. nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
97%

Én nem értek egyet az eddigi válaszadókkal (konkrétan azzal hogy miért kellene gyerekes nő, minek nevelném más gyerekét, stb.)

Én pl. gyerekes elvált ffi vagyok, és NEM kellene olyan nő akinek nincsen gyereke.

Sokkal éretteb, sokkal több dolgot megélt. Egy úgymond "idegen" gyerek pedig nem feltétlenül teher.

Persze.... nehezebb úgy, mert vele is össze kell kovácsolódni. De ha az ember beleszeret egy ilyen nőbe, szerintem nem lehet akadály ez. Ha az, akkor a ffi nem elég érett, nem akarja igazán a nőt.


(kedves kérdező, írtam privátot is...)

2016. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
42%

Figyelj! Én 31 éves vagyok és van egy 7,5 hós kislányom, akit egyedül nevelek. Az apja lemondott róla, mert nem akarta vállalni a felelősséget sem és fizetni sem, de ez most mellékes!

2 okból nem keresek pát magamnak, pedig nekem is lennének igényeim:

1: A korombeliek fial kislányokat keresnek maguknak, mert nekik még lehet mesélni...

2: Kisfiúkkal meg alapból nem kezdek, pedig szép számmal van jelentkező (30 alattival)...

2016. nov. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
Én 31 vagyok. 7 éves gyermekemet nevelem egyedül. 3 éve abszolút nem randizom. A társkereső oldalakat alapból elutasítom. Bár hiányzik egy társ, a szerelem meg minden, ami ezzel jár. Mégis úgy vagyok vele, hogy ha jönnie kell, úgyis jönni fog.Élem az életemet a szokásos módon, és ha majd jön valaki, akivel kölcsönös lesz a vonzalom, akkor majd kialakul.
2016. nov. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
41%

Ha a gyereked 6 éves, az azt jelenti, hogy egy jó 15 évig még minden pénzed rá fogod költeni, ha közös felügyelet alatt van, ha nem.


Anyagi szempontból pedig még csak most jön a neheze.

Ezutàn kellesz csak iphone7-et, számítógépet, laptopot, nyelvvizsgát, jogosítványt, autót, márkás ruhákat (mert egy kamasz akármit nem vesz fel), egyetemet/főiskolát, mekizést, randikat fizetned neki.

Oké, hogy van apja is, de gondolom nem egyedül tőle várod, hogy mindent finanszírozzon. Plàne ha új családot alapít... láttunk már karón varjút, simàn bennevan a pakliban, hogy a gyerektartáson túl semmit sem vállal majd egy idő után.


Ezt egy párkereső pasi simán végiggondolja ismerkedés előtt, mert a férfiak racionálisabbak, mint a nők, ismerkedés közben mégvnem úsznak a rózsaszín ködben, mint a nők.

Végiggondolják, hogy te minden pénzed a gyerekre költöd majd (mert nem pótapukát keresel, így nyilván lehúzni nem akarod a pasid), azonban így az otthoni terhek nagy része rá fog hárulni, mivel neked fenn kell tartanod a gyereked is.

Ha elromlik a mosógép, azt ő fogja állni, ha lakásfelújítás van, az az ő dolga lesz,nyaralni neki kell majd elvinni benneteket, mert apuka nem valószínű, hogy a ti közös nyaralásotok miatt járna el dolgozni, stb, stb, ... Átlag magyar fizetésből a gyereküket egyedül nevelő anyukák nem szoktak nagy lábon élni, éppen csak kijönnek hónapról hónapra belőle, ha kijönnek egyáltalán.

Nem véletlen, hogy gyereket két ember szokott vállalni.


Szerintem ne azokban a férfiakban keresd a hibát, akiknek ilyen élethelyzetben nem kellesz! Előtted ott volt a lehetőség, hogy normális családi életet élj, de te ezt elcseszted. Ebben nem más férfiak a hibásak!


Egy gyermektelen, fiatal nő érzelmileg sincs úgy kiégve, mint egy válásban, és gyerekkel egyedülmaradásban lestrapált nő.


Ezt el kell fogadni.

2016. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
61%
Szomszédban lakik egy gyereket nő. 30 körül lehet. Nem is olyan rossz. De valahogy nincs hozzá kedvem. Gyerekes nő csak kínlódás.
2016. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!