Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sokat költ rám anyám?

Szerintetek sokat költ rám anyám?

Figyelt kérdés

18 éves leszek és minap volt egy vitánk ahol azt vágta a fejemhez, hogy nagyon sokba kerülök én neki és hogy csak pénz kell nekem.

Mondtam neki hogy számoljuk màr àt, hogy mennyi az a fix összeg amit rám költ egy hónapban. A buszbérleten kívül nem tudott mit mondani ezért azt hozta fel, hogy minden hónapban van valamelyik idiótának (baràtnőim akikből 3 van, plusz a barátom) a születésnapja és akkor is mindig kérek pénzt szóval ne tagadjam le.

Az ő és nevelőapám fizetése átlagos. Húgomra se költenek sokkal többet de nekem irtó rosszul esik az, hogy megvádol ilyenekkel. Nem azt kívánom, hogy fizessen nekem is minden hónapban konditermet meg kozmetikust, csak azt, hogy ne hánytorgassa fel, hogy milyen sokba kerülök, mikor azon vagyok, hogy a legkisebbre húzzam össze magam. Zsebpénzt sem kértem soha és most azt mondtam neki, hogy miután dogozni kezdek 18 évig fog tőlem látni postán egy összeget ami egy buszbérlet árával lesz egyenlő, és remélem nem lesz baj, hogy nem személyesen adom majd àt.



2017. szept. 20. 15:04
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
38%
Az nagy bunkoság, amit mondtál neki. Kell neked vennie kaját, ruhát, tankönyvet, tisztálkodási cuccokat. Ezeket beleszámoltad? Vagy a rezsit, mert vizet, áramot, stb. is használsz? Persze a szülők ezt mind kifizetik, de ezek is költségek, nem is kicsik, nemcsak a buszbérleted kerül pénzbe.
2017. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Igazad van 1-es. El fogom könyvelni hogy egy hónapban mennyit eszem, iszom, mennyi àramot és vizet fogyasztok. Ennek fényében emelem az összeget.
2017. szept. 20. 15:15
 3/43 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom buszbérleted nem 1 éves korod óta van. Ne fizess potyán.
2017. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
23%

Azért az remélem, tudod, hogy a rezsi meg kaja rád havonta legalább 30-50 ezer Ft közt van???


Szóval kezdö fizetésböl nem igazán fogsz tudni "törleszteni" meg megélni is.


Mellesleg anyád helyében ez a kijelentésed lett volna az, amikor közlöm veled, hogy elsejétöl ott laksz, ahol akarsz, de nálam nem.

2017. szept. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
81%
Ha anyukád sajnálja a pénzt, amit rád költ, felmerül a kérdés, hogy miért szült meg egyáltalán?
2017. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
90%
Valóban nagyon félrement ez a buszbérletes dolog, de azért nekem sem esett volna jól, ha az anyám felhánytorgatja a felnevelésem költségeit (és ezzel mindenki tisztában van, amikor gyereket vállal - és nem a kütyükre és ilyen-olyan márkákra gondolok)
2017. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
24%

Buszbérlet? Komolyan?


Gáz, villany, fűtés, kaja, ruhák, tampon...? Az semmi szerinted? NAGYON el vagy tévedve, ha szerinted te s.zaros 7000 ft-ba kerülsz havonta. Inkább legyen 37000.


De ha nekem így visszaszólsz, megmondtam volna, hogy jó, akkor elsejétől rendezed az életedet. AKKOR talán rájönnél, mennyire nem csak egy havibérlet a kiadás :D Szép is lenne.

2017. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
31%

Csak a buszbérlet? Miért? Nem eszel, nem iszol, nem fürdesz otthon? Meztelenül jársz? Utcai, ingyenes wifiről netezel? Nem használsz tisztálkodószereket, tampont/betétet? Sosem vagy beteg? Tankönyvek, iskolaszerek ingyen vannak?


Ezzel nem azt mondom hogy helyes hogy rád kiabálta, csak ne hidd hogy az összes költséged a buszbérlet.

2017. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk azt sem ártana tudni, hogy mi volt a vita tárgya, és mit mondtál neki, ami ezt hozta ki belőle, csak hogy teljes legyen a kép.
2017. szept. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
23%

Már 2 éve dolgozhatnál, ha annyira akarnál.

Ne mondd már, hogy 0 forinttal mászkálsz minden nap és soha semmire nem költesz. Se mozi, se kaja, se ruha, se egy üdítő, semmi, mert nem kapsz a buszbérleten kívül 1 forintot se. Hát persze.

2017. szept. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!