Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sokat költ rám anyám?

Szerintetek sokat költ rám anyám?

Figyelt kérdés

18 éves leszek és minap volt egy vitánk ahol azt vágta a fejemhez, hogy nagyon sokba kerülök én neki és hogy csak pénz kell nekem.

Mondtam neki hogy számoljuk màr àt, hogy mennyi az a fix összeg amit rám költ egy hónapban. A buszbérleten kívül nem tudott mit mondani ezért azt hozta fel, hogy minden hónapban van valamelyik idiótának (baràtnőim akikből 3 van, plusz a barátom) a születésnapja és akkor is mindig kérek pénzt szóval ne tagadjam le.

Az ő és nevelőapám fizetése átlagos. Húgomra se költenek sokkal többet de nekem irtó rosszul esik az, hogy megvádol ilyenekkel. Nem azt kívánom, hogy fizessen nekem is minden hónapban konditermet meg kozmetikust, csak azt, hogy ne hánytorgassa fel, hogy milyen sokba kerülök, mikor azon vagyok, hogy a legkisebbre húzzam össze magam. Zsebpénzt sem kértem soha és most azt mondtam neki, hogy miután dogozni kezdek 18 évig fog tőlem látni postán egy összeget ami egy buszbérlet árával lesz egyenlő, és remélem nem lesz baj, hogy nem személyesen adom majd àt.



2017. szept. 20. 15:04
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
82%

"Buszbérlet? Komolyan?


Gáz, villany, fűtés, kaja, ruhák, tampon...? Az semmi szerinted? NAGYON el vagy tévedve, ha szerinted te s.zaros 7000 ft-ba kerülsz havonta. Inkább legyen 37000."


Na te inkább soha ne szülj gyereket, mert csak megkeserítenéd az életét. Amiket itt felsoroltál alap dolgok és a szülőnek kötelessége biztosítani legalább 18 éven át. Amikor gyereket vállalsz igenis tisztában vagy vele, hogy az milyen költségekkel fog járni. Jóhogy nem a pelenka árát is visszakérnéd a gyerekedtől te szerencsétlen állat.

2017. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
84%

Nem te akartál megszületni hanem anyádék csináltak.

Az olyen szülőt kellene felrugni

2017. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó, senki se mondta hogy visszaköveteli..csak felvilágosította a kiscsajt hogy nagyon el van tévedve nem csak a buszbérlet a havi költsége. Tanulj meg inkább szöveget értelmezni trágár beszéd helyett.
2017. szept. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
86%
Eszem megáll milyen emberek vannak itt. Én 20 éves koromig jártm iskolába, ettől 19-et apámmal éltem, az utolsó 1 évet pedig estin csináltam, mert elköltöztem a barátomhoz más okokból. 19 évig apám egyszer sem hánytorgatta fel, hogy mennyibe kerülök neki, sőőőt megkérdezte, hogy mire van szükségem, elfogyott-e valamim? Együtt vásároltunk, főztünk sokszor. Ha valaki gyereket válall, és az a gyerek még középiskolába jár és vele él, akkor fogja be a száját és fizesse a költségeit. Elvégre nem tartott fegyvert senki a fejéhez, hogy meg kell csinálni a gyereket. Majd ha a gyerek egyetemre megy, vagy középiskola után dolgozni megy, elköltözik akkor lehet függetlenedni a szülőtől. Bár szerintem az a normális, ha önálló élete kezdetén is támogatja egy kicsit a szülő... Pofám leszakad ezeken a kommenteken. Kivanom, hogy nektek sose legyen gyereketek!
2017. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
44%

Itt mindenkinek a pofája leszakad, csak az a baj, hogy megint a sanyarú sorsú tinilány szemszögéből látjátok csak a történetet, és ennél tovább nem is juttok agyilag.

Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy minden előzmény nélkül, a gonosz, rossz anyuka egyszer csak elkezdett üvöltözni a szegény, ártatlan kislányával, hogy milyen sok pénzbe kerül? Ha van gyereketek, vagy emlékeztek a saját kamaszkorotokra, akkor tudjátok, hogy ez nem így megy.

Ha egy 15 évesnek azt mondják otthon, hogy nem mehet el éjfélig bulizni és nem veheti meg 25ezerért a Vans cipőt, akkor bizony 30 percen belül ki fogja írni ide a gyakorira, hogy a szülei mekkora szemetek és nyomorban nevelik, és minek csináltak gyereket, ha nem vesznek meg neki mindent. Kb. ez a hatvanezredik ugyanilyen kérdés.

Ha a gyerek SOHA, SEMMIRE nem kér pénzt, akkor ugyan miért hozná fel neki az anyja/apja, hogy sokba kerül és csak pénz kell neki? Unalmában, jókedvében?

Nem merül fel bennetek, hogy talán nem mindig a gyerekeknek van igazuk, és talán meg kéne hallgatni a szülőket is, hogy mi történik valójában? Ha egy kamasz állít valamit, azt azonnal és kérdés nélkül el kell hinni?

A tény az pedig tény, ha akarod a gyereket, ha imádod, ha szereted, attól még eltartani bizony sokba kerül, jó körülmények között tartani nagyon sokba kerül és nem lenne kötelező. Okostelefont, számítógépet meg korlátlan netet pl. nem lenne szülői kötelesség biztosítani a gyereknek, de lám, a kérdező is megkapta. Ne mondjátok már, hogy akkor olyan gonoszak a szülei.

Ennek a vitának 99%, hogy az volt az előzménye, hogy a szegény, ártatlan, sanyarú sorsú kis kérdező az anyja átlagos fizetéséből e hónapban harmadszorra kért egy tizest valamire, és nem kapott. Nyilván ezért jól elküldte a pi**ába az anyját, hogy milyen szemét vele, és ezután jött az a rész, amit már le mert írni a kérdező, hogy az anyja a fejéhez vágta, milyen sokba kerül.

A gyereknevelés nem csak arról szól, sőt, baromira nem arról kéne szólnia, hogy adjunk meg a gyereknek MINDENT, amit akar, legyen mindig igaza, vegyünk meg bármit, tömjük ki pénzzel és engedjünk meg neki mindent. Ha felnő, saját magát kell majd eltartania, akkor majd felfogja, hogy nem lehet mindig szórni a pénzt, amire épp kedvünk tartja. Egy "átlagos" fizetésből élő felnőttnek a havi kiadásokon kívül kb. semmire nem marad pénze, pláne, ha még 2 gyereket nevel belőle.

De ha ennyire nem tetszik, hogy vannak szigorú szülők, akkor menjetek és kampányoljatok az abortusz mellett, inkább akkor ne is szüljön senki, csak a milliomosok.

2017. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
17%
nem utolsó, zen az oldalon mindig csak a tiniknek és a nőknek lehet igazuk, senki másnak, erre már rájöttem, talán azért, mert az oldal látogatóinak 75%-a kb ezekből a csoportokból tevődik össze.
2017. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
80%
Hihetetlen számomra, hogy ennyi ostoba ember tanyázik ezen az oldalon. PErsze, persze, ti már óvódáskorotok óta dolgoztatok, és szépen mindent visszafizetettek a szüleiteknek, elvégre ti is ennyibe kerültetek nem? Nektek is volt tető a fejetek fölött, és a ti pofátokba is került ételt, nem? Ti is tisztálkodhattatok, nem?
2017. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, ha ezt olvasod, hidd el, hogy attól függetlenül, hány ember van nagyon eltévedve ezen a fórumon, az ilyen viselkedés nem normális. Egy szülő nem hánytorgatja fel, mennyi pénzbe kerül neki a gyereke.
2017. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
87%
Egy átlag szülő ennél többet költ a gyerekére (tételezzük fel, hogy igaz, amit a kérdező ír, és tényleg nem vesz az anyja neki mást... most hogy ebbe bele kell-e írni a tisztálkodási szert, tampont, gyógyszert, télikabátot, ha az előző kiszakadt... jó kérdés). És nem idiótázza le a gyereke barátait.
2017. szept. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Na tegyük tisztába a dokgokat. Nem akartam regényt írni mert sokan el sem olvassák.

14 évesen költöztem anyámhoz addig egyedül élt és nehezére esett a bátyámnak egy nadrágot vagy cipőt venni mikor egy darabbal járt iskolába. Pénzt nem adott haza, a nagymamánk nyugdíjából éltünk.

Az iskola miatt költöztem fel hozzá a húgommal és akkoriban megkaptam minden héten a "jobb volna nélküled" meg "milyen jól elvoltam" szöveget. Realizálódott benne, hogy igen, rezsi növekszik, ruhát, füzetet, könyvet venni kell stb.

Akkoriban két évig alig beszéltem nemhogy visszaszóljak. El voltam küldve apámhoz meg nagymamámhoz vissza stb (én voltam a hibás, hogy nem mentem)

Most összejött nevelőapámmal, jobban állnak anyagilag és mertem kérni egy üdítőre valót mert egy forintom nem volt és így rossz a városban lenni mert ki tudja mi történik és semmi pénz nincs nálam. (Azelőtt a nagymamámtól kapott szülinapi pénzt tettem félre és hordttam magamnál)

Ebből jött a vita ami a kérdést szülte. És sajnálnom kéne hogy bunkó voltam de a válaszok ellenére sem megy

2017. szept. 20. 17:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!