Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sokat költ rám anyám?

Szerintetek sokat költ rám anyám?

Figyelt kérdés

18 éves leszek és minap volt egy vitánk ahol azt vágta a fejemhez, hogy nagyon sokba kerülök én neki és hogy csak pénz kell nekem.

Mondtam neki hogy számoljuk màr àt, hogy mennyi az a fix összeg amit rám költ egy hónapban. A buszbérleten kívül nem tudott mit mondani ezért azt hozta fel, hogy minden hónapban van valamelyik idiótának (baràtnőim akikből 3 van, plusz a barátom) a születésnapja és akkor is mindig kérek pénzt szóval ne tagadjam le.

Az ő és nevelőapám fizetése átlagos. Húgomra se költenek sokkal többet de nekem irtó rosszul esik az, hogy megvádol ilyenekkel. Nem azt kívánom, hogy fizessen nekem is minden hónapban konditermet meg kozmetikust, csak azt, hogy ne hánytorgassa fel, hogy milyen sokba kerülök, mikor azon vagyok, hogy a legkisebbre húzzam össze magam. Zsebpénzt sem kértem soha és most azt mondtam neki, hogy miután dogozni kezdek 18 évig fog tőlem látni postán egy összeget ami egy buszbérlet árával lesz egyenlő, és remélem nem lesz baj, hogy nem személyesen adom majd àt.



2017. szept. 20. 15:04
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
41%

Nem diákbérleted van? Az csak 3450...

Az a baj ezzel (még ha valahol igazad is van), hogy ez csak az érem egyik oldala, anyukád valószínűleg máshogy éli meg az ő szemszögéből a dolgokat.


Az eszedbe jutott, hogy leüljetek ketten egy komoly beszélgetésre?

2017. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!

A te kérdéseddel és hozzáállásoddal semmi gond, ezt nem mondanám el a hozzászólók nagy részéről akik majd csodálkoznak, ha a gyerekük le se szarja őket.

2017. szept. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó, azért erőd túlzás hogy a szülei semmit nem vesznek neki a bérleten kívül..ez csak a tinihiszti és önérzeteskedés hogy majd én visszafizetem... az én gyerekem szerencsére nem ilyen. De tudom te vagy az aki mindig a tinit védi a szülőkkel szemben, akkor is ha a kölyöknek nincs igaza, mint ebben az esetben.
2017. szept. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
19%
1000 forint sok kajára egy nap? Nem ugye? Nos ti vagytok ugye 4en x 1000ft x 30nap = 120.000ft csak a kaja alsóhangon /hónap. Aztán jön a hiteltörlesztés ha van vagy albérlet pénz, víz, csatorna, villany, gáz, tv, net, mobilok előfizetése, ha van autó tankolni kell néha javítani, mosószer, ruha és a többi, stb. Vágod hogy mi mennyi?
2017. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
85%

#23as

Ha valóban van gyereked, akkor fogadd őszinte elismerésem. Figyelemre méltó egy sejttel osztódni.

Az ALAP dolgokat mint az étel, ital, ruha, tampon, rezsi stb a szülőnek kell állni! Egy 17 éves GYEREKRŐL van szó a kérdésben. Akinek ez megterhelő, az ne vállaljon gyereket. A pofámról lesülne a bőr ha ezt visszaemlegetném a gyerekeimnek.

2017. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó, neked is kb egy sejted lehet, ha nem jutott el piciny agyadig az amit a kérdező leírt, hogy még a barátai születésnapi ajándékára is az anyjáéktól kér pénzt..ez a kérdésben is leírta..tehát már alapból nem állja meg a helyét hogy csak a bérletet fizetik neki.
2017. szept. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
83%
4 db ajándék évente, összeszámoltam. Gondolom a kérdező Xboxot vesz minden barátjának, nem pedig valami 1000 forintos apróságot. Te ennyire korlátolt vagy, vagy most csak megjátszod?
2017. szept. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
20%
Itt csak te vagy a korlátolt. A kérdező azért hisztizik mert neki SEMMIT nem vesznek a buszbérleten kívül. Aztán hoppá mégis, szemét, smucig anyuciékkal veteti a barátos ajándékot is. Amit jelzem, szégyen 17 évesen már. De feladom, te meggyőzted magad hogy a kérdező a szent, és akármit is írunk az anyja a szemét amiért nem ad neki havi 100 ezret minimum, csak mert méltóztatott megszületni ugye?
2017. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
77%

Nem költ rád sokat, és nem bunkóság, amit mondtál neki.

Ő vállalt gyereket, ami sokkal több kötelezettséggel jár(na), mint amennyinek ő eleget tesz.

Ha utólag ezt sokallja - azt előre kellett volna meggondolni, a gyerek nem olyan, amit vissza lehetne adni.

2017. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
83%
Es a családi pótlékot a gyerektartást eddig ki kapta?Mivel megszült téged gondolom ezt a pénzt is felvette.
2017. szept. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!